Європейський автопром занадто залежний від США та Китаю – Mercedes

25.03.2025 19:35 | Економічна правда. Колонки

Європейська автомобільна промисловість надто залежить від технологій США та Китаю, що ставить під загрозу її майбутнє, заявив віцепрезидент Mercedes-Benz Group Жорж Массінг. Про це повідомляє Bloomberg. "Що більше ми переходимо до штучного інтелекту, то більше нам потрібен ефективніший комп’ютер", – наголосив Массінг. За його словами, критично важливі компоненти, такі як датчики виявлення світла та визначення дальності, виробляються переважно у США та Китаї.
Водночас у Європи немає власних високопродуктивних чипів та хмарних сервісів. "У нас в Європі немає ані хмари, ані апаратного забезпечення, яке може тренувати ці моделі", – зауважив віцепрезидент. Через технологічне відставання європейські автовиробники змушені шукати партнерів за кордоном.
Volkswagen співпрацює з американською Rivian Automotive та китайською Horizon Robotics, а Mercedes інвестує в китайський стартап Momenta для розвитку систем допомоги водієві. Програмне забезпечення стає ключовим фактором у виробництві електромобілів, де домінують Tesla та китайські компанії, такі як BYD.
Політики закликають Європу зменшити залежність від іноземних технологій, щоб убезпечити постачання та знизити ризики для галузі. Нагадаємо: Німецький автоконцерн Mercedes-Benz попередив про значне зниження прибутку у 2025 році. Минулого року продажі автомобілів Mercedes-Benz Group AG знизилися, оскільки німецький виробник автомобілів класу люкс боровся зі слабким попитом на дорогі моделі в Китаї та електромобілі в Європі. Чистий прибуток Mercedes-Benz склав 1,7 млрд євро, в порівнянні з 3,7 млрд євро в 2023 році.

Додати коментар

Користувач:
email:





Держава і гроші,
Ринок кришталевий замок
Вільна історія

- Fin.Org.UA

Новини

16:41 - ЄБРР надав Кернел кредит вперше за 4 роки: на що витратять $45 мільйонів
16:30 - Коли "не заходити" – правильне інвестиційне рішення
16:30 - Вперше оприлюднено перелік значимих страховиків
16:25 - Будинки в столиці: скільки вони коштують в різних районах Києва
16:20 - Уряд пропонує не оподатковувати виплати "єСадок"
15:52 - Промислова інфляція у березні зросла до 36,6% – Держстат
15:40 - Через брак палива авіакомпанії скасовують десятки тисяч рейсів – ЗМІ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.04.2026
15:26 - Колонка Андрія Пишного для Forbes Ukraine про висновки головного засідання Весняних зборів МВФ та Світового банку для європейського регіону
15:06 - Багато важливих професій залишаться за людиною і не будуть замінені ШІ, – Марія Фурман
15:06 - Злочин проти громади Львова: Садовий розкритикував дії ОВА щодо аеропорту
15:05 - Мінекономіки змінює умови експорту сої та ріпаку
15:00 - В Україні зменшилась сума готівки в обігу: який обсяг монет та банкнот
14:23 - Найбільший агрохолдинг московія закриває бізнес в Бєлгородській області через обстріли
14:15 - В Києві вперше за 5 років піднімуть тарифи за паркування, але за підпискою доступна знижка
14:15 - Ігор Зубович: Перевірки стають зрозумілішими для бізнесу та інспекторів
14:00 - Посилено відповідальність за порушення на небанківському фінансовому ринку
13:42 - Київ здав позиції: як змінилися ціни на паркомісця і гаражі за рік
13:40 - Ще в трьох поїздах з'являться жіночі вагони
13:01 - АМКУ рекомендував АЗС знижувати ціни на пальне, коли дешевшає нафта
13:00 - NBU Eases Some FX Restrictions
13:00 - Від "Чорнобиля" до повномасштабної війни: 40 років уроків з культури безпеки для АЕС
13:00 - Пом’якшено низку валютних обмежень
12:58 - В Gulliver повертаються магазини Bershka, Pull&Bear, Zara
12:50 - В Україні з 1 липня розширять програму "Доступні ліки"
12:43 - Наказ від 16.04.2026 № 5011 «Про внесення зміни до Методичних рекомендацій щодо застосування смартспеціалізації на регіональному рівні»
12:30 - Факапи під час отримання ліцензії для сонячних електростанцій
12:21 - Телемарафон-2026 отримає 638 мільйонів: чий контент найдорожчий
12:15 - "Укрпошта" продала незадіяну нерухомість за понад пів мільярда
12:00 - Євроінтеграція: узгоджені подальші кроки діяльності Українського кліматичного офісу


Більше новин