Уряд затвердив ціну та умови приватизації «Укрбуду» та «Сумихімпрому»

25.03.2025 12:22 | Міністерство економіки України

Пакет акціи Державного акціонерного товариства «Будівельна компанія «Укрбуд»  виставлять на приватизацію зі стартовою ціною 262 646 000 гривень. Стартова ціна пакета акціи публічного акціонерного товариства «Сумихімпром» – 1 158 050 202 грн. 
Обидва активи входять до переліку великої приватизації. Їх продаж відбудеться через електронний аукціон у системі “Прозорро.Продажі”.
«Ми послідовно рухаємось у напрямку зменшення ролі держави в економіці й продовжуємо велику приватизацію. Найближчим часом два великі державні активи — “Укрбуд” та “Сумихімпром” — можуть отримати ефективних приватних власників. Це означає нові можливості для їхнього розвитку, залучення інвестицій та зростання економіки. Так, згідно з умовами приватизації, затвердженими Урядом, новий власник “Сумихімпрому” буде зобов’язаний інвестувати щонайменше 150 мільйонів гривень у модернізацію та технічне переоснащення підприємства», — наголосив Перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.
Відповідно до затверджених умов, нові власники пакетів акцій «Укрбуду» та «Сумихімпрому», повинні:
зберегти профіль діяльності підприємств; упродовж 6 місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом; ліквідувати заборгованість “Сумихімпрому” перед Пенсійним фондом України; погасити прострочену кредиторську заборгованість; гарантувати дотримання трудових прав працівників та не допустити їх звільнення протягом перших шести місяців; спрямувати дивіденди до державного бюджету за результатами діяльності у 2024 році та до моменту продажу в 2025 році. Нагадаємо, у 2024 році торги з великої приватизації принесли бюджету майже 6.5 млрд грн. Найдорожчим приватизаційним лотом стала Об’єднана гірничо-хімічна компанія – переможець сплатив за неї майже 3.9 млрд грн. 
Довідково:
«Будівельна компанія «Укрбуд» займається проектуванням об’єктів промислового та цивільного призначення, виконує будівельно-монтажні роботи, здійснює підготовку та перепідготовку робітничих кадрів для потреб будівельної галузі. До складу товариства входить 10 дочірніх підприємств, серед яких проектні інститути та навчально-курсові комбінати.
«Сумихімпром»  — підприємство хімічної галузі України, яке працює з 1953 року. Основна продукція: мінеральні добрива, діоксид титану, неорганічна хімія. Продукція компанії забезпечує аграрний сектор добривами, а також використовується в багатьох галузях промисловості.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок - молодий і новий,
Але він швидко розвивається.
Тут можна знайти шлях до багатства,
Але і ризиків тут багато є.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.08.2026
14:36 - Дефіциту продуктів в Україні немає – Висоцький
14:30 - АЕС не витримують спеки
14:15 - БЕБ скерувало до суду справу фальсифікаторів агрохімікатів
13:56 - Працівникам Укрзалізниці підвищать зарплати
13:45 - Протягом звітного року термін використання легкового автомобіля досягне 5 років: сплата юридичною собою транспортного податку
13:43 - Щодо врахування обсягів отриманого платником пального з метою визначення приміщення або території акцизним складом
13:38 - До уваги платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки!
13:33 - Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів?
13:32 - Скільки разів можна подавати Повідомлення про надання інформації та копії документів щодо невідповідності платника ПДВ критеріям ризиковості?
13:30 - Київська прокуратура повернула громаді нерухомість, яка неодноразово перепродавалася
13:29 - В якому розмірі здійснюється відрахування до держбюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями?
13:17 - Людмила Кіндер очолила "Газорозподільні мережі"
13:00 - Люди як головна цінність: як корпоративна культура допомагає бізнесу зростати попри виклики
12:50 - Банки України показали актуальний курс валют на 14 серпня
12:40 - Продажі китайських автомобілів стрімко зростають скрізь, тільки не на батьківщині
12:33 - Яким чином подається Розрахунок ЮО та Додаток 4ДФ до нього за відокремлений підрозділ неуповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) ПДФО до бюджету?
12:31 - Щодо включення суб’єктом господарювання витрат на відрядження працівника за кордоном
12:28 - Електронні сервіси дають можливість у зручному форматі отримати інформацію про податковий борг
12:12 - Експорт зерна: західні залізничні переходи наразі задіяні лише на 25%
12:05 - Україна передала московії пропозицію про перемир'я в Чорному морі – Reuters
11:43 - Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
11:40 - Все більше танкерів почало зникати з радарів поблизу Ормуза
11:39 - Зміна місцезнаходження платника: сплата податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску
11:35 - Податковий календар на 17 серпня 2026 року
11:23 - Платники екологічного податку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 165,7 млн гривень
11:21 - До загального фонду від платників Дніпропетровщини з вироблених товарів надійшло понад 183,5 млн грн акцизного податку
11:13 - Ексдепутат організував масштабну шахрайську схему з перепродажем квартир
11:06 - Єдиний податок: понад 4,5 млрд грн сплатив малий та середній бізнес до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
11:01 - Податкова Дніпропетровщини допомагає бізнесу знаходити рішення для успішної реєстрації податкових накладних


Більше новин