Руслан Кравченко: ДПС викрила масштабну схему ухилення від сплати ПДВ на 286 млн грн у двох відомих мережах електроніки

25.03.2025 13:07 | Fin.Org.Ua

ДПС викрила схему «дроблення бізнесу» у двох відомих мережах електроніки, що призвела до ухилення від сплати ПДВ на понад 286 млн грн. Матеріали про всі порушення вже передані до Бюро економічної безпеки України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко.
«Ці дві торгові мережі з продажу техніки бренду «APPLE» мають понад 160 магазинів по країні. Під час перевірок співробітники податкової служби виявили в них масові факти продажів без застосування РРО/ПРРО, а також відсутність обліку товарів та документів про походження техніки», – зазначив він.
Лише за вихідні в рамках майже 150 контрольних закупівель, зокрема і в цих мережах, податківці виявили 22 випадки видачі нефіскальних розрахункових документів – по суті підробних папірців, які лише імітують чеки. 
Хронометраж виторгів показав, що постійна присутність податківців стимулювала ріст виторгів у магазинах в рази. 
За результатами понад 400 таких перевірок платники податків оштрафовані на суму більш ніж 85 млн гривень.
Руслан Кравченко підкреслив, що ДПС передала правоохоронцям також факти штучного поділу продажів цими мережами: юрособи залучали до 300 пов’язаних ФОПів на спрощеній системі. Вже ідентифіковано 170 підприємців, залучених до цих маніпуляцій. Їхній загальний обсяг доходів – 1,72 млрд грн.
Завдяки перевіркам ДПС наразі ці мережі припинили діяльність через платників єдиного податку та працюють у формі товариств з обмеженою відповідальністю, що перебувають на загальній системі оподаткування та є платниками ПДВ. Їхні виторги зросли у понад 10 разів. 
«Початок покладено – на черзі інші податкові «ухилянти». Продовжуємо викривати тіньові схеми ухилення від сплати податків на ринку електроніки та побутової техніки. Податківці наразі здійснюють активний контроль сфери. Впевнений у оперативній реакції правоохоронців.  Також розраховуємо на підтримку самих споживачів – звертайте увагу на оригінальність упаковки, надання гарантії і чеків. Про всі факти продажу електроніки та побутової техніки без фіскальний касових чеків прошу інформувати ДПС», – наголосив Руслан Кравченко.

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок - молодий і новий,
Але він швидко розвивається.
Тут можна знайти шлях до багатства,
Але і ризиків тут багато є.

- Fin.Org.UA

Новини

14:13 - На Черкащині працювала підпільна фабрика сигарет: БЕБ розповіло про великі масштаби
14:00 - Землі Медведчука та Клименка повернули державі – прокуратура
13:40 - Попри енергетичні виклики, більшість закладів у сфері HoReCa працюють у звичайному режимі – опитування
13:27 - Російському чартерному перевізнику можуть заборонити польоти через постійні поломки
13:00 - Верстати для війни: як обладнання польського заводу опинилося в московії
13:00 - московія оштрафувала Telegram на 432 366 доларів
12:50 - За два місяці залізничники відновили опалення та комунікації у 748 будинках Києва
12:46 - БЕБ перевірило майже 100 АЗС на Львівщині: частину ліквідувало
12:33 - «TAX Control» на захисті доброчесного бізнесу
12:32 - Дітям з інвалідністю підгрупи А виплатять одноразову допомогу
12:30 - Хто підтримає агросектор під час війни
12:29 - Трудовий договір – регулятор відносин між працівником і роботодавцем
12:27 - До ваги платників: нова УПК щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій, пов’язаних із комп’ютерними програмами, цифровим контентом
12:25 - Щодо відповідальності осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за несвоєчасну сплату/перерахування єдиного внеску за певних умов
12:24 - Про термін, в який СГ зобов’язаний здійснити чергову сплату за надану ліцензію та подати заяву про внесення такого платежу за отриману ліцензію
12:23 - Зазначення ФОПом – платником єдиного податку четвертої групи у податковій декларації коду за КАТОТТГ
12:22 - Складання платником ПДВ податкових накладних за однією датою з однаковим порядковим номером не допускається
12:21 - Щодо нарахування штрафу при самостійному виправленні помилок по єдиному внеску
12:20 - Послуги перевезення, пов’язаного з підприємницькою діяльністю ФОПа на загальній системі оподаткування, сплачені благодійним фондом: чи виникає додаткове благо?
12:18 - Податковий комплаєнс – сучасна модель взаємодії з платниками податків
12:16 - До уваги платників ПДВ!
12:15 - Оновлення реєстраційних даних – запорука своєчасного отримання податкової інформації
12:14 - Рентна плата: до загального фонду держбюджету за видобування залізних руд від платників Дніпропетровщини надійшло понад 1,1 млрд гривень
12:12 - Дніпропетровщина: понад 3,1 млн грн транспортного податку сплатили до місцевих бюджетів фізичні особи
12:10 - Бізнес Дніпропетровщини перерахував до місцевих бюджетів понад 67,4 млн грн податку на прибуток підприємств
12:10 - Німеччина надасть Україні 30 мільйонів євро для постраждалих підприємств
12:09 - Дніпропетровщина: фаховий діалог про податкову дисципліну
12:08 - Для виробників продукції з використанням спирту етилового затверджено нові форми заяв
12:06 - ДПС спільно з Фондом Східна Європа розпочинають проєкт з цифрової трансформації, ключовий елемент – модернізація Електронного кабінету платника
12:04 - Україна планує збільшити потужність для імпорту електроенергії з ЄС


Більше новин