"Торговий апокаліпсис": США планують обкласти митами китайські вантажні судна

24.03.2025 16:50 | Економічна правда. Публікації

В США стартують двотижневі слухання щодо можливого запровадження мита на китайські вантажні судна. Про це пише Bloomberg. Зазначається, що ініціативу висунуло Управління торгового представника США (USTR) після розслідування за запитом профспілок. Згідно з пропозицією, китайські судна, що заходять в американські порти, можуть платити від 1 до 3,5 млн дол за стоянку, залежно від їхнього походження та зв’язку з КНР. Управління вважає, що ці заходи зменшать вплив Китаю та сприятимуть відродженню суднобудівної галузі США. Однак бізнес-спільнота попереджає про серйозні наслідки для економіки.
"Ці мита зроблять американські товари надто дорогими на міжнародному ринку", – зазначають представники галузі.
Вони побоюються, що торгівля переорієнтується на Канаду та Мексику, великі порти США будуть перевантажені, а глобальні ціни на перевезення зростуть. Аналітики Clarksons Research прогнозують, що мита можуть принести до 52 млрд дол до бюджету США.
Водночас 83% контейнерних суден, що заходять у порти країни, можуть потрапити під нові обмеження. Попри те, що ініціатива ще не ухвалена, компанії вже почали переглядати логістику та заморожувати контракти.
У Німеччині, наприклад, заблоковано відправку 16 тис т сталевих труб для проєкту в Луїзіані через невизначеність щодо майбутніх мит. Нагадаємо: Вартість оренди нафтового супертанкера на ключових маршрутах до Китаю подвоїлася після введення США санкцій проти московії, що свідчить про те, наскільки цей крок перевернув світовий ринок морських перевезень. Імпорт американської бавовни, автомобілів і частини енергетичних товарів до Китаю різко скоротився в січні-лютому 2025 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and fall fast
Investors watch, hope and wait
A risky game played

- Fin.Org.UA

Новини

12:03 - Чи звільняється від сплати єдиного внеску за себе працевлаштована ФОП, яка після 01.01.2026 перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?
12:02 - Яким чином в розділах та додатках до декларації з акцизного податку заповнюються вартісні показники та курс гривні до євро?
12:02 - Базовий гардероб і тренди: як поєднувати класику з новинками
12:01 - Списання благодійною організацією частини благодійної допомоги, призначеної для подальшої передачі ФО – набувачам, яка у процесі зберігання стала непридатною для використання: відображення у звітності
11:59 - Резидент Дія Сіті протягом 2025 року перебував на загальній системі оподаткування та на особливих умовах оподаткування: визначення перевищення 20 відс. по операціям із контрагентами, що сплачують єдиний податок
11:58 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:57 - Як змінюється індустрія краси: тренди останніх років
11:57 - Чи може контролюючий орган відмовити платнику податків у прийнятті податкової декларації?
11:56 - Особливості заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
11:55 - Надходження рентної плати від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за видобування газового конденсату зросли на 44,5 відсотків
11:54 - Екологічний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників надійшло майже 82,5 млн гривень
11:53 - За використання та видобування природних ресурсів загальний фонд держбюджету отримав від платників Дніпропетровщини понад 1,3 млрд грн рентної плати
11:52 - Відкритість формує результативність: діалог податкової Дніпропетровщини з громадськістю
11:52 - Розмінування земель: уряд спростив умови для агровиробників
11:49 - Електронні сервіси податкової служби до послуг платників: відкритий діалог з представниками ветеранського бізнесу
11:48 - Ліцензії & рівень зарплат: інформаційно-роз’яснювальна зустріч податківців Дніпропетровщини з підприємцями регіону
11:45 - Держава компенсуватиме витрати на розміщення евакуйованих ВПО
11:41 - Як звітувати з рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
11:39 - Стягнення податкового боргу: завдяки автоматизованій системі до бюджету вже надійшло понад 876 млн грн
11:37 - Другий етап відбору на посаду голови АРМА пройшов один кандидат: інші не склали тестування
11:20 - Міненерго уклало із американською Aspect Holdings угоду про розподіл вуглеводнів
10:48 - Перевізники отримали перші цифрові дозволи на автобусні маршрути
10:45 - Уряд затвердив порядок повернення історичних назв
10:30 - В шести областях є знеструмлення після обстрілів московія: найскладніша ситуація на Чернігівщині та Одещині
10:29 - Стягнення податкового боргу: завдяки автоматизованій системі до бюджету вже надійшло понад 876 млн грн
10:29 - Віктор та Олена Пінчуки розширюють мережу RECOVERY: відкрито 19-й реабілітаційний центр
10:20 - Мінфін провів аукціон з обміну облігацій на 8,4 мільярда гривень
09:58 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АПАРТЕЛЬ ІНВЕСТ» (Закарпатська область, Мукачівський район, с. Поляна, урочище «Ведмежа»)
09:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ТЕРНОПІЛЬ" (Тернопільська обл., Чортківський р-н, місто Хоростків, вул. Незалежності, будинок 2а)
09:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ТЕРНОПІЛЬ" (Тернопільська обл., Чортківський р-н, місто Хоростків, вул. Незалежності 1Ж/1)


Більше новин