В Україні зросла вартість літніх шин: за скільки можна купити комплект

21.03.2025 18:37 | Економічна правда

У 2025 році спостерігаються помітні зміни на ринку літньої гуми та дисків в Україні.
Цьогоріч нові та вживані автошини в середньому зросли на 11%. Про це свідчать дані платформи OLX. Вартість автомобільних шин, дисків та коліс залежить від стану та діаметру – чим більший розмір коліс, тим вони дорожчі.
Найпопулярнішими серед автомобілістів є шини 16 та 17 діаметру.
Переважна більшість користувачів розглядають для купівлі саме вживані варіанти. Найпопулярнішими, як за кількістю відгуків, так і за кількістю оголошень, є шини діаметром від 15 до 19 дюймів.
Шини діаметром 15 дюймів найдешевші – 2 000 грн за нові та 1 131 грн за вживані.
Шини 16 дюймів коштуватимуть 2 750 грн за нові та 1400 грн за вживані. В середньому вживані шини коштують вдвічі дешевше й користуються більшим запитом у покупців – 89% від усіх відгуків у лютому 2025 року, кажуть у OLX. За скільки можна купити літні шини? Диски на легкові авто також в середньому здорожчали на 11%.
Наприклад, станом на лютий 2025 року, середня ціна на нові диски 15 діаметру становила 2 200 грн, а за вживані – 1 000 грн.
Нові диски 16 діаметру в середньому коштували 3500 грн, вживані – 2 000 грн, за 17 діаметр треба заплатити 5 273 грн (нові) або 3 000 грн за живані. Диски 18 діаметру в середньому коштують 6 922 грн (4 091 грн за вживані), а 19 діаметру – 8 500 грн за нові та 6 000 грн за вживані. Найдорожча категорія, у якій також зберігається тенденція зростання, – це колеса в зборі, адже у вартість входять і шини, і диски.
Однак цього сезону на ринку спостерігається цікавий нюанс – вартість вживаних коліс в зборі вища, ніж нових. У OLX пояснюють, що ціна на нові колеса в зборі нижча через те, що зазвичай в цій категорії користувачі продають запасні колеса/докатки, а також колеса на стальних дисках.
Водночас серед вживаних переважають пропозиції на легкосплавних або кованих дисках. Так, за нові колеса діаметром 15 дюймів треба заплатити в середньому 2 200 грн, а за вживані – 3 000 грн.
Найпопулярніший 16 діаметр коштує 3 200 грн за нове колесо та 5 400 грн за вживане.
За нові колеса 17 діаметра треба буде заплатити 5 700 грн, а за вживані майже вдвічі більше – 10 тис.
грн. Читайте також: На що слід звертати увагу під час вибору авто Нагадаємо: У лютому 2025 року українці придбали 900 легкових авто, ввезених з Китаю, що на 35% менше, порівняно з лютим минулого року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Збережіть монету в кишені, в кишені сорочки
Може, він стане більшим, ніж сьогоднішній
Не забувайте про складність світу грошей
Навчіться з ним жити, і він стане вашим другом

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Ірак тисячами вантажівок везе мазут через Сирію в обхід Ормузу
17:45 - московіяни нарахували втрат Wildberries на десятки мільярдів від ударів України
16:50 - московія двічі вдарила по потягу на Запоріжжі
15:40 - Трамп хотів продавати трейдерам швидкий доступ до своїх дописів за $100 тисяч
14:30 - Нафтовий бум повертає аргентинський регіон на Волл-стріт після 9 років паузи
13:20 - Ірак готує нафтовий маршрут в обхід Ормузу за $60 мільярдів
12:10 - Іран за два дні вдарив по двох електростанціях Кувейту
11:10 - Танкер тіньового флоту московія розлив нафту біля Оману
10:00 - Дрони масовано атакували Москву та область: горіли нафтобаза та склад Wildberries
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 17 липня: атаки на Нафтогаз та новий керівник компанії
19:56 - Протягом останніх двох місяців Литва через хаби Міненерго поставила в Україну життєво важливе енергетичне обладнання
19:54 - Денис Шмигаль взяв участь у заходах з нагоди 30-річчя Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій
19:50 - Греція пояснила, чому виступила проти нових санкцій ЄС щодо московії
19:25 - Сомалійські пірати захопили танкер біля узбережжя Ємену
18:50 - НБУ впровадить стандартизовані підходи до моніторингу платіжних операцій
18:50 - Масована атака московія зупинила роботу об'єктів Нафтогазу у трьох областях
18:25 - Дрони атакували нафтовий танкер ExxonMobil у Чорному морі
17:55 - Майно ексочільниці податкової Чернігівщини стягнуть у дохід держави
17:30 - У Мінрозвитку розповіли про зміну керівництва та стурктури
17:25 - "Енергоатом" прокоментував загибель окупаційного "головного інженера" ЗАЕС
16:54 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
16:49 - Мадрид-2026: три кроки до глибшої інтеграції України у світовий ринок капіталу
16:28 - московія буде імпортувати дизельне паливо, сплачуючи субсидії трейдерам
16:18 - Розпочинається обговорення порядку здійснення надавачами платіжних послуг контролю за платіжними операціями
16:17 - Нормативні зміни, цінні папери та інвестиційні фонди: що розглянула Комісія на засіданні
16:00 - Зміни до програми "єОселя" вступили в дію: що потрібно знати
15:52 - У російській Думі розповіли про вплив санкцій на додаток Мах
15:35 - БЕБ скерувало до суду справу про незаконне відчуження земель на 9 мільйонів гривень


Більше новин