ЄС шукає рішення для відновлення транзиту газу через Україну в Словаччину

21.03.2025 13:46 | Економічна правда

Європейська комісія працює над рішенням, яке дозволить відновити транзит газу через Україну до Словаччини без закупівель у московії. Про це пише Politico. План передбачає зберігання до 10 млрд кубометрів палива в українських підземних сховищах та подальше транспортування його до ЄС. Пропозицію вперше обговорили минулого місяця під час візиту єврокомісарів до Києва.
Це має компенсувати Словаччині втрату доходів після припинення угоди між Україною та московія у січні.
Братислава щорічно отримувала до 500 млн євро за транзит. У Брюсселі запевняють, що новий механізм відповідає енергетичній політиці ЄС.
"Це знову зробить Словаччину транзитною країною", – заявив чиновник Єврокомісії.
Він наголосив, що рішення не порушує принципів REPowerEU, який передбачає поступову відмову від російського газу. Раніше ЄС натякав на переваги повного використання гігантських підземних сховищ України, які є найбільшими в Європі і теоретично можуть зберігати чверть поточної загальної потужності блоку. Однак експерти сумніваються у технічній реалізації.
Аналітик ринку Аура Сабадус зазначає, що пропускна здатність трубопроводів із Туреччини через Румунію та Болгарію становить лише 2,5 млрд кубометрів на рік, що значно менше заявленого обсягу.
Крім того, високі тарифи на транспортування роблять схему нерентабельною без субсидій ЄС. Нагадаємо: У рамках робочої групи, створеної за запитом Словаччини для вирішення проблем з постачанням газу після зупинки транзиту російського газу територією України, Єврокомісія шукає шляхи для диверсифікації поставок, зокрема вивчає у цьому контексті можливості Азербайджану. Словацька газова компанія SPP вирішила створити в Україні дочірню компанію та планує отримати українську ліцензію на транспортування газу, щоб самостійно прокачувати московитський газ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Не скаржися на гроші, якщо в тебе мало їх,
Бо, можливо, причина в тому, що ти їх не плануєш
Не звинуй банкіра за свій недостаток
Бо рецептом є - більше заробляй і май на увазі всі витрати

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 3 серпня: енергетиці бракує грошей перед складною зимою, бюджет для оборони переглянуть
19:50 - Бум ШІ підняв вартість Amazon вище $3 трильйонів
19:40 - Удари по Wildberries завдали продавцям збитків на $3,5 мільярда: Кремль готує пільги
19:30 - Зима буде складною, а енергетиці бракує ще сотні мільйонів євро – Корецький
19:20 - На оборону знову знадобилися додаткові кошти, уряд перегляне бюджет – Корецький
18:50 - московія зібрала рекордну флотилію танкерів для експорту нафти через Арктику
18:20 - Дунай зупинив блок АЕС у Румунії – тепер країна купує електроенергію з України
17:50 - Російський Сбербанк помітив "неправильне вимирання" бізнесу
17:47 - Засідання Комісії
17:40 - московія вдарила по АЗС на Дніпропетровщині: троє загиблих
17:12 - Укрзалізниця перевезла на сто тисяч пасажирів більше, ніж у липні минулого року
16:50 - На Сумщині підозри вручили спільницям посадовиці ДПС, яку викрили на хабарі
16:38 - Трудові відносини: обов’язок роботодавця поінформувати працівника про особливості трудової діяльності
16:36 - Про переваги електронного листування
16:36 - Може статися з кожним. Чому у Польщі затримали директора CEO Club
16:35 - Податкова знижка за витратами, понесеними за навчання: алгоритм розрахунку
16:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на 4 серпня
16:34 - TAX Control – дієвий інструмент контролю
16:30 - Банки більше оцінюватимуть фінансову поведінку клієнтів. Кого це стосується?
16:05 - "Пакунок школяра": батьки першокласників знову можуть отримати 5 тисяч від держави
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.08.2026
15:46 - Кремль використовує проблеми у Криму для тиску на населення – ГУР
15:45 - Нафтогігант Shell продав усю свою "зелену" енергетику в Європі: хто покупець
15:19 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:05 - На Дніпропетровщині викрили конвертцентр із 20 підконтрольними фірмами
14:58 - Суд підтримав позицію ДПС: виробник тютюнової продукції має сплатити до бюджету понад 3,2 млрд грн податків
14:40 - Великі мережі АЗС знову підвищили ціни на дизель
14:25 - Мінвідновлення оновило статистику ударів московія по судноплавству
14:13 - ДПС та Держприкордонслужба удосконалюють електронний обмін інформацією
14:00 - Уряд змінив порядок переоформлення відстрочки від мобілізації


Більше новин