У США заявили, що "без проблем" візьмуть на себе управління українськими АЕС

21.03.2025 12:25 | Економічна правда

США можуть узяти на себе управління атомною електростанцією в Україні "без особливих проблем", якщо буде ухвалене відповідне політичне рішення. Про це заявив міністр енергетики США Кріс Райт, пише Bloomberg. "Ми залучимо висококласних американських ядерних експертів, які разом із місцевими фахівцями ухвалюватимуть зважені рішення", — сказав він.
За його словами, США мають значний досвід у цій сфері. Райт також зазначив, що поки не ведеться діалог про можливість придбання американськими компаніями таких об’єктів, як Запорізька АЕС — найбільша в Європі, яка перебуває під російською окупацією з початку війни. Ідею допомогти в управлінні енергетичною інфраструктурою України запропонував президент США Дональд Трамп під час розмови з українським президентом Володимиром Зеленським у середу. "Він сказав, що Сполучені Штати можуть значно допомогти в управлінні цими станціями завдяки своєму досвіду в електроенергетиці та комунальному секторі", — заявила прессекретар Білого дому Каролін Левітт. За її словами, "американська власність на ці об’єкти була б найкращим захистом для цієї інфраструктури та підтримкою української енергосистеми". Нагадаємо: Адміністрація Трампа домагається нових умов для доступу США до критично важливих корисних копалин та енергетичних активів в Україні, розширюючи свої економічні вимоги до Києва в рамках просування мирної угоди з Росією. Президент Володимир Зеленський заявив, що питання власності Запорізької АЕС не обговорювали зі США, але без контролю України вона працювати не буде.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bank of England watch
Interest rates and monetary
Policy shifts and turns

- Fin.Org.UA

Новини

09:05 - У Києві тимчасово перекрили рух одним із проспектів
08:30 - Чотириденний робочий тиждень?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.07.2026
06:00 - Заплатять усі: Укрзалізниця підвищує вантажні тарифи для бізнесу
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 15 липня: У США показали нову монету з Трампом, на 2000 грн оновили шрифт після скандалу
19:45 - Ормуз знову закрився, але цього разу ринок залишився майже без резервів нафти
19:25 - Монетний двір США почне карбувати золоту монету з Трампом
19:15 - NBU Expands the List of Benchmark Domestic Government Debt Securities that Banks Can Use to Meet Reserve Requirements
19:15 - Національний банк розширює перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
18:55 - Україна перекрила московія криптовалютні лазівки для обходу санкцій
18:53 - У комітеті ВР запідозрили маніпуляції на аукціоні з продажу електроенергії
18:24 - Застосовано заходи впливу до дев’яти фінансових компаній
18:20 - Укрзалізниця запускає додатковий рейс зі Львова до Рівного
17:50 - Атака дронів зупинила один з найбільших НПЗ московія
17:25 - У "Кернел" розповіли про наслідки російського удару по олійному терміналу
17:02 - Постачання тютюну до підпільних цехів: на Закарпатті судитимуть депутата
16:52 - Нацбанк показав курс долара та євро на 16 липня: валюта дешевшає
16:30 - Чому потрібно збільшувати заготівлю деревини
16:27 - Енергетичні підприємства Харківщини отримали від Польщі обладнання та матеріали на понад 33 тисячі євро
16:22 - Держпідприємства збільшили сплату податків
16:05 - Атаки на Росію в Азовському морі стали найбільшою морською війною за пів століття – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.07.2026
15:30 - Україна втратила третину потужностей з експорту зерна в Чорному морі – ЗМІ
15:12 - Рада ухвалила закон щодо централізованого теплопостачання
14:25 - Правоохоронці "накрили" мережу шахрайських кол-центрів
14:20 - У Нью-Йорку вперше в США заборонили будувати нові датацентри для ШІ на рівні штату
14:02 - Харківщина отримала від Швеції 85,5 тонни обладнання для захисту енергетичної інфраструктури
14:01 - Не тільки "єОселя": як купити житло в Україні за підтримки держави
13:50 - На Харківщині росіяни поцілили у автомобіль енергетиків, є поранені


Більше новин