"Ринок вирівняли": Мін'юст повідомив про заощадження завдяки експертизі зброї

21.03.2025 09:53 | Економічна правда

Уряд залучив судових експертів Міністерства юстиції до аналізу кошторисів на виробництво безпілотних систем і засобів РЕБ і завдяки експертизі кошторису зброї держава заощадила мільярди гривень. Про це у телеефірі повідомив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко, передає Укрінформ. "Мова йде про мільярди, однозначно.
Наслідки зниження ціни на окремий дрон будуть довготривалими.
Відтепер цей дрон постачатиметься до ЗСУ за більш справедливою ціною впродовж всього виробничого циклу, який може тривати місяцями або роками.
Я б сказав, що на кожну тисячу FPV-дронів це дає додатково - плюс 300 дронів для ЗСУ", - розповів Гайченко. Він звернув увагу, що Мін"юст планує розширити перелік видів зброї, щодо яких буде проведено експертизу кошторису на виробництво.
Сьогодні це питання регулюється Кабміном. "Зараз мова йде про засоби РЕБ, а також все, що літає, плаває й не має пілота.
Можу сказати, що наслідком роботи, яку ми проводимо щодо контролю вартості виготовлення дронів та засобів РЕБ, є те, що вартість цього обладнання для державного бюджету знизилася вже на 30% впродовж останнього року", - зауважив Гайченко. Заступник міністра також прокоментував, чому приблизно 30% документів містили завищені ціни на окремі імпортні деталі у комплектуванні. "Були й об"єктивні причини.
А десь хтось хотів нажитися.
Ми говоримо про величезну систему, яка повинна забезпечити наші Збройні сили.
Звісно, що в ній працюють різні люди: хтось більш порядний, а хтось менш.
Але силами наших судових експертів вдалось цей ринок вирівняти.
Заробітки, які сьогодні дозволяються, - це 25%.
Це більш ніж достатньо у воєнний час", - додав він. Гайченко наголосив, що за останні два роки ситуація на цьому ринку вже кардинально змінилася: ціни стали прозорішими, а українські виробники почали використовувати більше вітчизняних комплектуючих. Нагадаємо: Військовослужбовці, які створюють технологічні рішення для армії, отримають право на справедливу авторську винагороду, та їхні авторські права будуть захищені законом.

Додати коментар

Користувач:
email:





Є фондовий ринок, є і банки,
Є страхування, криптовалюти.
Тут кожен може знайти свій шлях,
І заробити на своїй ідеї.

- Fin.Org.UA

Новини

13:43 - Офіс податкових консультантів – безбар'єрна взаємодія з платниками податків
13:41 - Транспортний податок: зазначення коду за КАТОТТГ у рядку 8 заголовної частини податкової декларації
13:38 - Куди сплачуються авансові внески з ПДФО ФОП, яка здійснює роздрібну торгівлю пальним?
13:36 - Неприбутковою організацією отримано доходи від виконаних робіт, наданих послуг, продажу товарів: що з податком на прибуток підприємств?
13:34 - Чи виникає об’єкт оподаткування у разі виплати податковим агентом фізичні особі забезпечувальної суми за попереднім (не основним) договором купівлі-продажу нерухомого майна?
13:33 - До уваги суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями!
13:32 - Юридичною особою військовослужбовцю, який перебуває в зоні бойових дій, надана благодійна допомога в грошовій формі: що з оподаткуванням ПДФО та військовим збором?
13:30 - До уваги експортерів!
13:26 - Окремі категорії громадян мають право на пільги зі сплати плати на землю
13:22 - Безбар’єрність послуг: для оновлення персональних даних в ДРФО громадяни можуть подати заяву онлайн
13:20 - Від платників рентної плати за видобування нафти до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло 753,1 тис. гривень
13:18 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від юридичних осіб - платників податку на нерухоме майно майже 338,0 млн гривень
13:16 - Загальний фонд держбюджету: надходження від платників Дніпропетровщини перевищили минулорічні на 12,3 %
13:15 - Розвиток компетенцій та сучасний HR: делегація ДПС ознайомилася із досвідом Литви
13:15 - Україна продовжила антидемпінгове мито проти Китаю та почала нове розслідування
13:14 - Туристичний збір: громади отримали 112 млн гривень за 4 місяці
13:12 - Зафіксовано масову фішингову розсилку нібито від імені ДПС – не відкривайте шахрайські листи
13:11 - Зафіксовано масову фішингову розсилку нібито від імені ДПС – не відкривайте шахрайські листи
13:10 - SAF-T UA: ДПС провела відкритий вебінар для понад 1000 представників великого бізнесу
13:05 - Прозорість контролю, боротьба з тінню та міжнародне оподаткування: фокуси розмови із Німецько-Українською промислово-торговельною палатою
13:03 - Влада московія передумала фінансувати заміну старого цивільного флоту
13:00 - Інклюзивні по-справжньому. Як BAT Україна змінює культуру, а не лише правила
12:59 - Unlock the Secrets of the Universe with Astroma
12:54 - Unlock the Secrets of the Universe with Astroma
12:38 - У Запоріжжі "фірми зі зв’язками" освоїли мільярд на підземних школах – ЗМІ
12:30 - Два драйвери економіки на наступне десятиліття
12:25 - "Акумен" судиться з "Укренерго": вимагає 67 млн
11:58 - На Київщині викрили масштабне привласнення гумдопомоги
11:40 - ЄЦБ може підняти відсоткові ставки у червні вперше за майже 3 роки
11:30 - НБУ спільно з ЄБРР і Korn Ferry презентували скорингову модель самооцінки фінансових установ, дружніх до ветеранів та ветеранок


Більше новин