США запровадили санкції проти Китаю за купівлю нафти Ірану

20.03.2025 20:30 | Економічна правда. Публікації

США ввели санкції проти двох китайських нафтохімічних компаній за імпорт іранської нафти, що стало черговим кроком у рамках політики "максимального тиску" президента Дональда Трампа на Ісламську Республіку. Про це пише газета Financial Times. Держдепартамент США повідомив, що наклав санкції на компанію Huaying Huizhou Daya Bay Petrochemical Terminal Storage за порушення американських санкцій шляхом купівлі та зберігання іранської нафти, яка була доставлена в Китай судном, що вже перебувало під санкціями. Міністерство фінансів США окремо запровадило санкції проти китайського нафтопереробного підприємства Luqing Petrochemical за закупівлю іранської нафти, перевезеної судами, пов’язаними з хуситами та іранськими військовими. "Закупівлі іранської нафти невеликими НПЗ є головним джерелом економічної підтримки іранського режиму, який є провідним державним спонсором тероризму у світі", — заявив міністр фінансів США Скотт Бессент.
"Сполучені Штати прагнуть перекрити фінансові потоки, що дозволяють Тегерану фінансувати тероризм та розвивати ядерну програму". Цього місяця Трамп написав верховному лідеру Ірану, закликаючи його укласти угоду зі США щодо ядерної програми.
Він також пригрозив «жахливими» наслідками, якщо Тегеран не погодиться на дипломатичне врегулювання, але Іран поки що не відреагував. Минулого місяця Трамп оголосив про відновлення своєї кампанії "максимального тиску" на Іран, яка включає санкції проти компаній, що транспортують іранську нафту до Китаю.
Мета – змусити Іран сісти за стіл переговорів на вигідніших для США умовах, хоча наразі неясно, чи готовий Тегеран до таких переговорів. Міністерство фінансів США також оголосило про введення санкцій проти ще 19 компаній, включно з власниками китайських і гонконзьких суден, які входять до "тіньового флоту", що постачає нафту китайським НПЗ. Нагадаємо: 24 лютого 2025 року Сполучені Штати оголосили санкційні обмеження проти трьох десятків осіб і суден з багатьох країн за сприяння Ірану у торгівлі нафтою.

Додати коментар

Користувач:
email:





From London to Berlin,
Traders follow every move,
Market never sleeps.

- Fin.Org.UA

Новини

19:42 - У Херсоні перевірили будівництво "підземних шкіл": усі з порушеннями
19:42 - "Якби захотів – втік": Галущенко пояснив, чому його затримали саме при перетині кордону
19:33 - Галущенко намагався оскаржити "незаконне затримання" – суд залишив його під вартою
19:20 - В Україні 17 лютого цілодобово діятимуть графіки відключення світла
19:15 - Перебої зі світлом та морози скоротили потік відвідувачів у ТРЦ – голова УРТЦ
19:12 - У Києві знесуть автомийку та шиномонтаж через близькість до річки Либідь
19:01 - Zara закрилась у ТРЦ Дніпра: що стало причиною
18:50 - Внутрішній ринок електрокарів: які моделі найчастіше купують в Україні
18:35 - "Зроблено в Україні": уряд розподілив 5,6 мільярда гривень на підтримку бізнеса
18:35 - Олексій Соболев: Уряд розпочав фінансування програм «Зроблено в Україні» у 2026 році
18:20 - Індія заарештувала танкери Ірану, які перебувають під санкціями США
18:00 - Ігор Зубович: збереження біорізноманіття — стратегічний пріоритет України на шляху до ЄС
17:57 - БЕБ заявляє, що змінює модель роботи
17:50 - В Києві ще 100 будинків лишаються без опалення після атаки 12 лютого
17:40 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 17 лютого
17:30 - Уряд розширив програми підтримки енергетичної стійкості житлового сектору
17:20 - Уряд змінив розмір "Національного кешбеку" за купівлю українських товарів
17:10 - Уряд розширює програми енеогопідтримки для будинків – Свириденко
17:10 - Онлайн-продавці зможуть автоматично видавати чеки покупцям під час післяплати
17:00 - Уряд оновив програму «Національний кешбек»: з 1 березня запрацює диференційований кешбек 5% і 15%
16:50 - Андрій Пишний: «Інновації, перевірені війною: Україна стає експортером безпекових і фінансових рішень»
16:50 - Трамп подав судовий позов на Гарвард
16:46 - В Україні планують нове управління відходами руйнувань внаслідок війни
16:40 - Приватну власність не вилучатимуть: Мінрозвитку пояснило, яку нерухомість шукає під житло для ВПО
16:32 - Які пільги щодо сплати земельного податку встановлені для фізичних осіб?
16:31 - Як отримати відомості про доходи: інструкція для платників
16:30 - 70 років у черзі за правосуддям?
16:30 - Юридичні особи – платники туристичного збору поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини майже на 353,0 тис. гривень
16:28 - Управління комплаєнс-ризиками охоплює основні обов’язки платника податків
16:27 - Сплачуйте податки через мобільний застосунок банку та касу банку правильно


Більше новин