Міноборони хоче захистити авторські права військових винахідників

20.03.2025 19:25 | Економічна правда

Військовослужбовці, які створюють технологічні рішення для армії, отримають право на справедливу авторську винагороду, та їхні авторські права будуть захищені законом. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони. Наразі права інтелектуальної власності на технологічні рішення військовослужбовців залишаються незахищеними, на відміну від цивільної сфери, визнають у міністерстві. Для розв"язання цієї проблеми у Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти №13110 та №13111 про внесення змін до Цивільного кодексу України та профільних законів.
Ці зміни стануть першим кроком до оновлення нормативної бази інтелектуальної власності на військовій службі. Зареєстровані законопроєкти передбачають такий розподіл прав інтелектуальної власності: особисті немайнові права (авторство, збереження цілісності твору) належатимуть військовослужбовцю, який є автором чи винахідником такого об"єкта; майнові права (використання, ліцензування) набуватиме держава в особі Міноборони (або іншого органу, де особа проходить військову службу). Зміни до законодавства забезпечать виплату справедливої винагороди військовослужбовцям за створені ними об"єкти прав інтелектуальної власності.
Також буде усунуто перешкоди для масштабування технологічних рішень завдяки чітким повноваженням Міноборони на видавання ліцензій. "Захист прав інтелектуальної власності є одним із пріоритетів для обороноздатності країни.
Міноборони прагне гарантувати справедливу винагороду тим, хто своїм розумом та талантом створює технологічну перевагу на фронті, захистити права на ці розробки та забезпечити їх масштабування", – наголосив заступник міністра оборони Валерій Чуркін. Нагадаємо: Міністерство оборони України планує у 2025 році придбати 4,5 млн FPV-дронів українського виробництва.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports out
Numbers read like hieroglyphs
Analysts debate

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:30 - Європейські правила, сильніша система, захист споживачів: що дає Україні закон 4834
21:00 - Новини 20 квітня: новий рекорд євро
20:51 - У вівторок світло українцям не вимикатимуть
20:40 - Видатки держбюджету зросли на 7,1% порівняно з минулим роком
20:05 - ФГВФО реструктуризував 48 мільйонів гривень боргів перед РВС Банком
19:50 - Трамп заперечив слова міністра енергетики США про ціни на бензин після війни з Іраном
19:25 - Мільйонні оборудки на обстеженні зруйнованих об'єктів: обвинуваченим дали по 7 років
18:55 - На ринку майже без змін: які сідлові тягачі обирають українські перевізники
18:25 - У роботі AI-моделей стався глобальний збій
18:10 - московіяни влучили в АЗС в Богодухові на Харківщині: є постраждалі
17:40 - Мінрозвитку спрощує перетин кордону легковиками
17:30 - єОселя: щотижнева статистика
17:30 - До страхової компанії застосовано захід впливу
17:20 - В Україні змінили підходи до оцінки сільгоспземель: які нововведення
16:53 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 15 квітня 2026 року
16:46 - Інвестиційний успіх: "ШвидкоГроші"™ залучили 100 млн грн, завершивши розміщення облігацій утричі швидше
16:45 - Курс євро до гривні втретє поспіль оновить історичний максимум
16:40 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:40 - Атака на Туапсе: росіяни перенаправляють танкери до іншого порту
16:35 - Плани стійкості треба виконати до 1 вересня, але не всі регіони встигають – Зеленський
16:30 - Уряд удосконалив методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок
16:30 - Чому лідери найбільше помиляються, коли найбільше впевнені
16:17 - Річковий пісок на 750 мільйонів гривень: викрито масштабну схему
15:57 - Глава "Укренерго" радить ЄС врахувати український досвід протидії атакам московія на енергетику
15:40 - Зазнають атак кожні п'ять днів: українські порти виконали план перевалки на 98% попри обстріли
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 21.04.2026
15:30 - Україна запускає робочу групу з гармонізації REACH та CLP
15:30 - Держава визначила банки, які надаватимуть пільговий лізинг для ОПК
15:20 - Україна вперше взяла участь у засіданні Комітету ОЕСР з корпоративного управління


Більше новин