США дозволили Туреччині платити за московитський газ, продовживши виняток для Газпромбанку

20.03.2025 16:11 | Економічна правда

Сполучені Штати погодилися продовжити виняток із санкцій, що дозволить Туреччині й надалі купувати московитський природний газ. Про це пише Bloomberg. Термін дії попереднього дозволу спливав 20 березня, але його продовжили ще на три місяці, повідомив виданню турецький чиновник, обізнаний із ситуацією. За підрахунками Bloomberg, минулого року понад 45% газу, що імпортувала Туреччина, надходило з московії.
Ці постачання відіграли ключову роль під час холодної зими й залишатимуться важливими влітку, оскільки прогнозується скорочення виробництва гідроенергії. Міністр фінансів Туреччини Мехмет Сімсек обговорив це питання зі своїм американським колегою Скоттом Бессентом під час телефонної розмови. У листопаді Вашингтон запровадив санкції проти Газпромбанку, який є ключовим для розрахунків за енергоносії.
Водночас винятки отримали Туреччина та Угорщина. Нагадаємо: США надали виняток із санкцій, накладених на "Газпромбанк", для оплати російського газу Угорщиною та Туреччиною. Лідер Кремля Путін підписав указ, згідно з яким, розрахунки за московитський газ тепер не прив"язані до одного певного банку - "Газпромбанку". США запровадили санкції проти Газпромбанку, одного з небагатьох великих російських кредиторів, який ще не потрапив до чорного списку, з метою обмежити можливості Кремля фінансувати свої військові зусилля.

Додати коментар

Користувач:
email:





Quantitative easing,
Stimulus injections flow,
Markets hope and surge.

- Fin.Org.UA

Новини

14:31 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:40 - Найбільший виробник дронів у світі майже заборонив дрони у своїй країні
12:33 - Найбільший московитський автозавод призупинить виробництво
12:20 - Огірки дешевшають, томати – стрімко зросли в ціні: скільки коштують ці овочі
11:58 - Не дайте себе ошукати: НКЦПФР виявила чергові SCAM-проєкти
11:53 - Чи мають право юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи здійснювати бартерні операції?
11:52 - До уваги податкових агентів!
11:50 - Щодо підстав для відмови в реєстрації акцизної накладної суб’єкта господарювання, який реалізує пальне
11:50 - Комітет Ради підтримав один із податкових законопроєктів для кредиту МВФ
11:48 - Резидент Дія Сіті: особливості статусу
11:45 - Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, отримала протягом останніх 12 місяців дохід понад 1 000 000 грн: чи реєструватися платником ПДВ?
11:43 - Щодо критерію економічної пов’язаності
11:43 - Українські банки наростили доходи: хто найбільше
11:41 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:40 - Порядок і термін реєстрації ПРРО
11:38 - ФОПи, які є роботодавцями, зобов’язані укладати з найманими працівниками трудові договори
11:36 - Деклараційна кампанія 2026: коли виникає обов’язок задекларувати доходи
11:35 - Українці збільшили попит на вживані авто з-за кордону: які моделі найпопулярніші
11:30 - У березні до Фонду підтримки енергетики надійшло 3,2 млн євро
11:26 - Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності
11:24 - Надходження плати за землю від фізичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини – майже 116,3 млн гривень
11:22 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло понад 9,4 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
11:21 - Підтримка обороноздатності держави: понад 2,4 млрд грн військового збору отримав загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини
11:19 - Доступ до публічної інформації: фахівцями податкової служби Дніпропетровщини з початку року опрацьовано 71 запит
11:18 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
11:17 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
11:16 - Звернення громадян: підсумки роботи податкової служби Дніпропетровщини за перший квартал поточного року
11:14 - Як отримати статус неприбуткової організації та не сплачувати податок на прибуток
11:01 - В Україні зросли продажі традиційних авто: найпопулярніші моделі березня
11:00 - Уряд виділив 298,8 млн грн на відновлення доріг у Харківської області


Більше новин