Коментар МЗС України щодо доповіді Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні

19.03.2025 16:13 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство закордонних справ України вітає доповідь Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні. Упродовж третього року своєї роботи Комісія задокументувала додаткові грубі порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права та беззаперечні докази та свідчення жахливих злочинів, які систематично скоює росія в ході її збройної агресії проти нашої держави. російська федерація продовжує катувати цивільних і військовополонених, утримувати заручників у нелюдських умовах, використовувати сексуальне насильство як метод тортур, зокрема до затриманих чоловіків.
Доповідь містить кричущі факти численних страт військовополонених та впровадження російським командуванням політики «не брати в полон», що є прямим та цинічним порушенням Женевських конвенцій. Комісія прямо вказує: масові й систематичні катування та насильницькі зникнення є не просто воєнними злочинами, а елементами спланованої державної політики росії, яка діє з почуттям повної безкарності.
Такі дії Комісія кваліфікує як злочини проти людяності, що тягне за собою найвищий рівень міжнародної відповідальності. Висновки Комісії вкотре підкреслюють нагальну потребу в продовженні подальшого міжнародного розслідування всіх злочинів рф, притягненні винних до відповідальності, створенні спеціального трибуналу щодо злочину агресії та посиленні санкційного тиску.
Впевнені, що зібрана Комісією доказова база має стати основою для справ у міжнародних судах, включно з Міжнародним кримінальним судом. Вкотре світ може пересвідчитися, що російська влада, попри численні заклики міжнародної спільноти, резолюції Генеральної Асамблеї ООН, Ради ООН з прав людини та регулярні звернення Комісії й інших міжнародних механізмів з прав людини, продовжує свідомо й систематично порушувати міжнародне право.
З метою приховування своїх ганебних злочинів, росія демонстративно ігнорує їхні запити щодо надання інформації про зниклих безвісти, незаконно утримуваних цивільних осіб та депортованих дітей. Закликаємо міжнародне співтовариство продовжити системний тиск на державу-агресора з метою припинення злочинів проти людяності та воєнних злочинів, вимагати допуску міжнародних моніторингових механізмів та гуманітарних місій до місць утримання українських військовополонених і незаконно утримуваних цивільних осіб, забезпечити обмін військовополонених та повернути викрадених дітей. Злочини росії не мають строку давності.
Україна та світ спільними зусиллями мають довести – безкарності не буде.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market cycle spins,
Bull and bear runs come and go,
Long-term gains endure.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 24 березня: Ощадбанк припинив імпорт валюти, ціни у промисловості аномально відхилилися
20:30 - На Тернопільщині БПЛА атакували енергооб'єкти: в області фіксують перебої зі світлом
20:10 - "Укренерго" не прогнозує відключень світла 25 березня
19:41 - "Щоб не зникнути в чорній дірі": КамАЗ знову переходить на 4-денний робочий тиждень
19:00 - Президія НТСЕР відновила роботу і підтримала подання кандидатури нового Голови Ради
19:00 - Україна домовляється зі США про $1,4 мільярда кредиту для оновлення енергообладнання
18:37 - США передали генератори для водогосподарських організацій України
18:19 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 25 березня
18:07 - Денис Шмигаль обговорив з Міністром енергетики США Крісом Райтом залучення додаткового фінансування на відновлення української енергетики
18:05 - Державний земельний банк спрямує в бюджет 95% прибутку
17:55 - Запорізька АЕС втратила основну лінію живлення на 750 кВ
17:50 - Ощадбанк може позиватися до Угорщини через інцидент з інкасаторами
17:45 - Лише чверть російського малого бізнесу впевнена у виживанні – дослідження
17:33 - Аномальне відхилення: в Україні у лютому ціни у промисловості підскочили на 22,3%
17:30 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державну реєстрацію ветеринарних лікарських засобів та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України»
17:23 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державну реєстрацію ветеринарних лікарських засобів та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України»
17:15 - Екологічна відповідальність видобувної галузі — ключ до сталого розвитку
17:12 - Ощадбанк розповів, як зараз впливає "угорський кейс" на валютний ринок України
16:54 - Засідання Комісії
16:51 - Податок на надприбутки банків планують продовжити на 2027 рік – Гетманцев
16:30 - Якими мають бути санкції під час війни
16:24 - Проект наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження переліку сільськогосподарської продукції, яка має обмежений строк зберігання, та переліку продукції, яка має особливий режим зберігання»
16:18 - Ірландський завод російського мільярдера може постачати сировину для оборонних фірм московія
16:15 - Іран вперше дозволив китайському кораблю пройти через Ормузьку протоку за гроші
15:38 - ОККО викупило проєкт вітроелектростанції у ексголови Тернопільської райради
15:34 - "Дитяча надія": Київстар і dobro.ua передали медичне обладнання до лікарні в Дніпрі
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.03.2026
15:25 - Радник міністра оборони розповів, наскільки поїзди захищені засобами РЕБ
15:06 - "Нафтогаз" витратив понад $180 мільйонів на підтримку Сил Оборони


Більше новин