ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!

13:49 | Fin.Org.Ua

 
 
На Дніпропетровщині зросли надходження податку на нерухоме майно: з початку року громади отримали понад 209,7 млн гривень
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Упродовж двох перших місяців 2026 року від платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 209,7 млн гривень. Надходження збільшились у порівнянні першими двома місяцями минулого року на 26,4 млн грн, або на 14,4 відсотки.
Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Юрій Павлютін.
«Висловлюємо вдячність платникам за сумлінне виконання своїх податкових зобов’язань. Своєчасна сплата податків – це не тільки обов’язок, а й важлива фінансова підтримка економіки. Відкриті комунікації з платниками на постійні основі дозволяють оперативно вирішувати нагальні питання підприємців, а це, в свою чергу, сприяє веденню бізнесу у законодавчому полі», – зазначив Юрій Павлютін.
Звертаємо увагу, що у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від одного власника (фізичної особи) до іншої фізичної особи протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 01 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.
Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Довідково: п.п. 266.8.1 та 266.8.2п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України. 
 
 
В ЄДР внесений запис про припинення підприємницької діяльності ФОПа: зняття з обліку в контролюючому органі
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) нагадує.
Порядок зняття з обліку у контролюючих органах фізичних осіб – підприємців (ФОП) визначений:
► як платників податків – ст. 67 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (із змінами та доповненнями) (далі – Порядок № 1588);
► як платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) – ст. 5 розд. ІІ Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 2464) та розд. ІV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 (із змінами та доповненнями).
Згідно з п.п. 1 п. 11.18 розд. XI Порядку № 1588 підставою для зняття ФОПа з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР) про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОПа за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою.
Дата зняття з обліку ФОП відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування штрафних санкцій і нарахування пені за їх невиконання (п.п. 4 п. 11.18 розд. XI Порядку № 1588).
Підпунктом 6 п. 11.18 розд. XI Порядку № 1588 визначено, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.
Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності.
Статтею 5 Закону № 2464 передбачено, що зняття з обліку ФОПів – платників єдиного внеску здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.
Водночас, у разі зміни місця проживання фізичної особи процедури та дії, визначені п.п. 6 п. 11.18 розд. XI Порядку № 1588, проводяться в контролюючому органі, в якому платник податків перебував на обліку за основним місцем обліку на момент отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, яка є внутрішньо переміщеною особою (далі – ВПО), процедури та дії, визначені п. 11.18 розд. XI Порядку № 1588, можуть проводитися за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої ВПО в разі її звернення до відповідного контролюючого органу із документальним підтвердженням особи та довідкою про взяття на облік ВПО, копія якої подається до контролюючого органу (абзац третій п.п. 6 п. 11.18 розд. XI Порядку № 1588).
ФОПи, які перебували на загальній системі оподаткування, щодо яких до ЄДР внесений запис про припинення підприємницької діяльності, враховуючи норми п. 177.11 ст. 177 ПКУ та абзацу третього частини восьмої ст. 9 Закону № 2464, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі оподаткування, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (із змінами та доповненнями) за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.
ФОПи, які застосовували спрощену систему оподаткування, щодо яких до ЄДР внесений запис про припинення підприємницької діяльності, враховуючи норми п. 294.6 ст. 294 ПКУ та абзацу третього частини восьмої ст. 9 Закону № 2464, подають податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – податкова декларація платника єдиного податку), затверджену наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 (із змінами та доповненнями) за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Разом з тим, платник єдиного податку – ФОП може подати останню податкову декларацію платника єдиного податку до закінчення звітного періоду відповідно до п.п. 49.18.8 п. 49.18 ст. 49 ПКУ.
Рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків – фізичної особи приймається керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою) з урахуванням вимог статей 78 – 82 ПКУ, яке оформлюється наказом.
При цьому термін протягом якого приймається рішення про призначення документальної позапланової перевірки, зокрема, при припиненні діяльності ФОП, ПКУ не визначено.
Дані про зняття з обліку ФОПа як платника податків та як платника єдиного внеску передаються контролюючим органом до ЄДР та оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДР.
 
 
Дніпропетровщина: у порівнянні з минулим роком кількість платників єдиного внеску зросла на понад 9 тисяч осіб
 
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Станом на 01.03.2026 в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області обліку знаходилось 290 935 юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців – платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок). Кількість таких осіб зросла у порівнянні з 2025 роком на 9 237 осіб (станом на 01.03.2025 – 281 698 осіб). 
Кількість юридичних осіб, які знаходились на обліку станом на 01.03.2026, складала 117 633 особи, що на 2 252 особи більше ніж у 2025 році (станом на 01.03.2025 – 115 381 особа). ФОПів на 01.03.2026, які є платниками єдиного внеску, на обліку – 173 302 особи. Це у порівнянні з 2025 роком на 6 985 осіб більше (станом на 01.03.2025 – 166 317 осіб).
Звертаємо увагу, що документом, який підтверджує взяття на облік платника єдиного внеску в контролюючому органі, є:
для платників, на яких поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (юридичні особи, їх відокремлені підрозділи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства іноземних держав, фізичні особи – підприємці) (далі – Закон), – відомості (виписка) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), яку платник може отримати згідно з процедурами встановленими Порядком надання відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Детальна інформація щодо отримання відомостей з ЄДР наявна на вебпорталі Міністерства юстиції України (https://usr.minjust.gov.ua);
для платників, на яких не поширюється дія Закону (дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), розташовані на території України, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства), – повідомлення про взяття на облік за формою № 2-ЄСВ, яке безоплатно надсилається (вручається) контролюючим органом наступного робочого дня з дня взяття на облік. 
Для всіх платників єдиного внеску на даний час реалізована можливість направити запит про отримання витягу з реєстру страхувальників за формою 1-ЗРС через інформаційно-комунікаційну систему «Електроний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua) (режим «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету) та отримати витяг з реєстру страхувальників або довідку з реєстру страхувальників за формою 1-ДРС (режим «Перегляд звітності» приватної частини Електронного кабінету).
 
 
До загального фонду держбюджету з вироблених товарів платники Дніпропетровщини сплатили понад 43,6 млн грн акцизного податку
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Протягом січня – лютого 2026 року платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду державного бюджету з вироблених товарів понад 43,6 млн грн акцизного податку.
Нагадуємо, що наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» (із змінами і доповненнями) затверджено наступну Класифікацію доходів бюджету щодо акцизного податку, зокрема:
14020000 – акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції):
14020100 – спирт;
14020200 – лікеро-горілчана продукція;
14020300 – виноробна продукція;
14020400 – пиво;
14020600 – тютюн та тютюнові вироби, рідини, що використовуються в електронних сигаретах;
14020800 – транспортні засоби;
14021000 – кузови для моторних транспортних засобів;
14021300 – електрична енергія;
14021900 – пальне;
14022000 – інші підакцизні товари вітчизняного виробництва;
14022100 – надходження сум реструктурованої заборгованості зі сплати акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
14040000 – акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів:
14040100 – акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з п.п. 213.1.14 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
14040200 – акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з п.п. 213.1.14 п. 213.1 ст. 213 ПКУ).
 
 
Отримання передоплати в одному податковому періоді, а її повернення покупцю в іншому: визначення доходу ФОПом – платником єдиного податку третьої групи (ставка 5 відсотків)
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) нагадує, що відповідно до п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п.п. 1 п. 292.1. ст. 292 ПКУ).
При цьому до складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (п.п. 5 п. 292.11 ст. 292 ПКУ).
Таким чином, у разі якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в різних звітних податкових періодах, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку третьої групи повинна включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення. При цьому поверненню підлягає сума авансу, яка була фактично внесена на поточний рахунок фізичної особи – підприємця.
 
 
До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів з використанням засобів дистанційного зв’язку або через інтернет-магазини!
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) повідомляє.
Відповідно до частини десятої ст. 71 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон № 3817) з метою запобігання та протидії нелегальному продажу у мережі Інтернет алкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику:
веде Реєстр адрес вебсайтів ліцензіатів, що здійснюють продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння шляхом електронної торгівлі (з використанням засобів дистанційного зв’язку або через інтернет-магазини) (далі – Реєстр);
здійснює моніторинг мережі Інтернет для виявлення веб-сайтів, URL-адрес, доменних імен, IP-адрес, мобільних додатків та мережевих адрес, які надають можливість продажу таких товарів (продукції) з порушенням вимог Закону № 3817.
Адміністратором та держателем Реєстру є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Порядок подання ліцензіатами, які здійснюють продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння шляхом електронної торгівлі (з використанням засобів дистанційного зв’язку або через інтернет-магазини), інформації про адреси вебсайтів, на яких здійснюється пропонування до продажу відповідних товарів (продукції) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2026 № 34 (далі – Порядок № 34).
Відповідно до п. 2 Порядку № 34 ліцензіати подають до ДПС повідомлення про адреси вебсайтів, URL-адреси, доменні імена, IP-адреси, мобільні додатки та будь-які інші мережеві адреси, на яких здійснюється пропонування до продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння шляхом електронної торгівлі (з використанням засобів дистанційного зв’язку або через інтернет-магазини) (далі – Повідомлення) за формою, наведеною у додатку до Порядку № 34.
Повідомлення подається ліцензіатом до ДПС в електронній формі у порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України, із накладенням на нього кваліфікованого електронного підпису та кваліфікованої електронної печатки (за наявності) заявника з урахуванням вимог, визначених законами України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (зі змінами та доповненнями) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (зі змінами та доповненнями).
 
 
За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing with smarts
Balancing risk and reward
Capital market gains.

- Fin.Org.UA

Новини

14:31 - У МВФ назвали три головні проблеми України, окрім війни
14:30 - Як бізнесу уникнути банкрутства
14:22 - Світло без переплат: як взяти кредит під 0% на генератор, акумулятор та сонячні панелі
14:20 - На два збанкрутілих банка претендують 11 покупців – ФГВФО
14:00 - Тарифи Трампа коштували світовому автопрому понад 35 мільярдів доларів
13:49 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:47 - ОККО та "Укрнафта" отримали ліцензії на продаж ліків
13:38 - "Укрпошта" змінює правила роботи з бізнес-клієнтами
13:22 - Податкова медіація, виконання судових рішень, співпраця з правоохоронцями: зустріч Лесі Карнаух із Асоціацією правників України
13:15 - Зеленський підписав закон про спрощення документообігу для бізнесу
13:04 - Імпорт бензину за місяць зріс на 18%: створено запас перед кризою на Близькому Сході
12:55 - Банки України показали актуальний курс валют на 17 березня
12:38 - Аграрії зберегли обсяги експорту та наростили валютну виручку – Мінекономіки
12:30 - Дані замість інтуїції: як технології змінюють правила гри в агробізнесі
12:25 - Бізнес просить Кабмін дозволити продаж ліків у супермаркетах
12:22 - В Україні запрацював новий біометановий завод: найбільший у галузі
11:50 - Китайські НПЗ знову "полюють" на нафту московія після послаблення санкцій США
11:36 - В Україні попит на авто з Китаю впав на 50%: популярні моделі лютого
11:32 - EVA за рік заробила більше мільярда гривень
11:20 - Через блекаути Україна скоротила заморожування ягід
11:00 - Зроблено в Україні: Як грант на відновлення допоміг підприємству з Боярки відродити виробництво після влучання ракети
10:55 - Моряки впевнені, що військовий супровід не гарантує безпеки в Ормузькій протоці
10:42 - Уряд розширив критерії визначення підприємств, важливих для забезпечення ЗСУ
10:30 - Леся Карнаух: Майже 36 % податкових надходжень за два місяці року забезпечили підприємства торгівлі та переробної промисловості
10:30 - Без світла – частина споживачів у чотирьох областях України
10:30 - Запрошуємо агровиробників пройти опитування про виклики та потреби сектору на шляху до ЄС
10:25 - Танкер зі скрапленим газом потрапив під удар біля узбережжя ОАЕ
10:14 - Стартує подання інформації до Центру збору фінансової звітності на основі Таксономії 2025 року
10:06 - Шмигаль розповів, які уроки функціонування енергосистеми засвоїла Україна
10:00 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 17 березня


Більше новин