Бюджетна установа, яка користується пільгою, надає в оренду приміщення небюджетній установі: що з правом на пільгу по земельному податку у разі припинення договору оренди?

13:26 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує.
Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році (абзац другий п. 287.1 ст. 287 ПКУ).
Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб встановлені ст. 282 ПКУ.
Також нормами ПКУ передбачено право прийняття органами місцевого самоврядування рішень щодо надання податкових пільг (п.п. 12.4.3 п. 12.4 ст. 12, п. 284.1 ст. 284 ПКУ).
Перелік земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком, визначено ст. 283 ПКУ.
Пунктом 284.3 ст. 283 ПКУ передбачено, якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.
Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.
Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право (п. 284.2 ст. 284 ПКУ).
Отже, якщо бюджетна установа мала право на застосування пільги згідно із ст. 282 ПКУ або рішенням органу місцевого самоврядування, то у разі припинення договору оренди земельної ділянки, окремої будівлі, споруди або їх частини (наприклад, закінчився строк дії відповідного договору) у бюджетної установи право на застосування пільги відновлюється згідно із нормою п. 284.2 ст. 284 ПКУ – з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому припинено дію відповідного договору оренди.

Додати коментар

Користувач:
email:





The stock market can be quite a thrill,
But beware, it can also make you ill.
Keep a steady hand, and stay the course,
And you'll be on your way to financial force.

- Fin.Org.UA

Новини

13:26 - Бюджетна установа, яка користується пільгою, надає в оренду приміщення небюджетній установі: що з правом на пільгу по земельному податку у разі припинення договору оренди?
13:25 - Коригування сум єдиного внеску та реквізитів, що стосуються застрахованої особи, у Додатку Д1 до Розрахунку ЮО та Додатку ФІЗ-Д1 до Розрахунку ФОП/НПД після закінчення строку їх подання
13:23 - Яким чином здійснюється нумерація Розрахунків ЮО або Розрахунків ФОП / НПД з типом «Звітний», «Звітний новий», «Уточнюючий»?
13:22 - Яким чином у Розрахунку ЮО та Додатках Д1, Д2 або Д3 до нього, Розрахунку ФОП/НПД та Додатку ФІЗ-Д1 до нього провести коригування сум єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилок до закінчення строку подання?
13:20 - Електронний кабінет: як надіслати електронного листа та отримати відповідь?
13:17 - Податковий календар на 19 серпня 2026 року
13:15 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 31,3 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
13:13 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб – платників транспортного податку надходження до місцевих бюджетів зросли на 78,7 %
13:12 - Рентна плата: платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету майже на 3,0 млрд гривень
13:10 - Дніпропетровщина: підсумки тижневої роз’яснювальної роботи податківців
13:08 - Електронний кабінет: податкова у смартфоні, комп’ютері та у зручний для платника час
13:07 - Податківці викрили нелегальні обмінники в Києві: вилучено понад 1,6 млн грн, 138 тис. доларів США та майже 8 тис. євро
13:06 - Змінили адресу або інші персональні дані? Повідомте податкову протягом місяця
12:50 - Аналітики з’ясували, скільки років оренди дорівнюють вартості житла в різних містах
12:50 - Саудити відновили завантаження нафти в портах усередині Ормузу
12:30 - Купити квартиру чи обрати середовище для життя: як змінилися очікування українців
12:20 - Китай виводить нафтові танкери з небезпечних маршрутів Близького Сходу
11:50 - Банки України показали актуальний курс валют на 18 серпня
11:35 - московіяни поцілили у розподільчий центр, який обслуговує магазини EVA
11:20 - Резервне живлення тепло- та водопостачання: бракує ще 296 МВт
11:20 - СБУ розслідує кібератаку на АРМА на тлі конкурсу за активи Моршинської
10:58 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:50 - Влада Ірану боїться нових протестів через економічний тиск США – Reuters
10:36 - Акціонери Unex Bank планують інвестувати в Банк 250 млн грн
10:27 - Олексій Семенюк: Україна увійшла до світової системи фінансової довіри
10:20 - Без електропостачання – частина споживачів у шести областях
09:50 - На заклик Путіна бізнес перерахував до казни московія сотні мільярдів рублів
09:40 - Нафта відреагувала зрив переговорів США та Ірану
09:05 - Грецький танкер з російською нафтою зазнав атаки в Чорному морі – Bloomberg
08:30 - Навіщо бізнесам різноманітні команди


Більше новин