Транспортний податок: фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини більш ніж на 10,1 млн гривень
13:35 | Fin.Org.UaПротягом перших двох кварталів поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від фізичних осіб – платників транспортного податку надійшло понад 10,1 млн гривень. Надходження порівняно з 2025 роком зросли на понад 5,3 млн грн, або більше ніж у 2 раза (темп росту – 210,8 відсотка).
Нагадуємо, що згідно з п.п. 267.6.5 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.
Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Підпунктом 267.6.6 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

