Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2024 № 644 «Деякі питання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків»

11.07 14:57 | Міністерство економіки України

Постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2024 № 644 «Деякі питання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків».
2. Назва виконавця заходів з відстеження
Міністерство економіки України.
3. Цілі прийняття акта
Цілями державного регулювання, визначеного регуляторним актом, є визначення механізму надання державного стимулювання заявникам для створення, облаштування та функціонування індустріальних парків.
Регуляторний акт розроблено на виконання кроку 178 плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.02.2023 № 137, та проєкту Плану України з реалізації пропозиції Європейської Комісії щодо Регламенту Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу про створення Українського фонду («Ukraine Facility»), з урахуванням положень проєкту Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором («Ukraine Facility», виняткове перехідне фінансування).
Затверджено Порядок надання коштів для облаштування індустріальних (промислових) парків та/або забезпечення будівництва об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних (промислових) парків, а також здійснення компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж (далі – Порядок), який передбачає надання державного стимулювання керуючим компаніям, ініціаторам створення – суб’єктам господарювання за такими видами:
надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та/або забезпечення будівництва об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури (автомобільних шляхів, ліній зв’язку, засобів тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій тощо), необхідних для створення та функціонування індустріальних парків (далі – кошти на безповоротній основі);
надання компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж (далі –  компенсація витрат).
На час воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування регуляторним актом:
зупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 р. № 1208 «Про затвердження Порядку надання повної або часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних (промислових) парків»;
визначено, що за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом, відповідно до пункту 9 частини першої статті 27 та пункту 3 частини третьої статті 34 Закону України «Про індустріальні парки» надається керуючим компаніям, ініціаторам створення – суб’єктам господарювання компенсація лише за приєднання до електричних мереж.
Метою прийняття регуляторного акта є покращення умов інвестиційної діяльності в Україні та сприяння збільшенню надходжень інвестицій, у тому числі іноземних, в економіку України, створення нових виробничих потужностей через державне стимулювання індустріальних (промислових) парків у всіх регіонах країни, забезпечення умов для створення та розвитку індустріальних (промислових) парків як інвестиційних майданчиків з наявною інженерно-транспортною інфраструктурою, з метою відновлення та трансформації економіки на шляху до членства в ЄС.
4. Строк виконання заходів з відстеження
З 11.06.2024 по 11.06.2025.
5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне)
Базове відстеження.
6. Методи одержання результатів відстеження
Статистичний метод.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних
Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» шляхом проведення аналізу:
інформації, унесеної до Реєстру індустріальних (промислових) парків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 № 27;
укладених відповідно до Порядку договорів державного стимулювання, – згідно з рішеннями (наказами) Мінекономіки про надання державного стимулювання, прийнятими впродовж періоду базового відстеження;
переліку суб’єктів господарювання (заявників у розумінні Порядку), які скористалися відповідними формами державного стимулювання, – на підставі поданих заявниками заяв про приєднання до договору державного стимулювання впродовж періоду базового відстеження;
ступеня реалізації проєктів з облаштування індустріальних парків, щодо яких надано державне стимулювання, – відповідно до інформації, отриманої Мінекономіки впродовж періоду базового відстеження в установленому порядку від:
заявників – у звітах про використання бюджетних коштів на безповоротній основі за формами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2024 № 341; органів Казначейства – у звітах про здійснені операції на небюджетному рахунку заявника – комунального підприємства за формою, затвердженою регуляторним актом; уповноважених банків – у звітах про здійснені операції за рахунком умовного зберігання (ескроу) Заявника, за формами, визначеними в укладених договорах про взаємодію. 8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Після набрання чинності регуляторного акта відстеження здійснено шляхом збору та аналізу статистичних даних стосовно таких показників результативності:
Кількісні показники:
 Кількість суб’єктів господарювання (заявників у розумінні Порядку), на яких поширюється дія акта – 135.
Відповідно до абзацу сьомого пункту 2 Порядку заявником є ініціатор створення індустріальних парків – суб’єкт господарювання, керуюча компанія, які подали заяву на отримання державного стимулювання.
Підпункт 1 пункту 4 Порядку передбачає як один із критеріїв, якому повинні відповідати заявники на дату подання заяви, – індустріальний парк, для якого планується отримання державного стимулювання, включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків.
Станом на 11.06.2025 до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено 98 індустріальних парків, з них упродовж 2024 року – 31, з початку 2025 року – 6.
При цьому суб’єкти господарювання виступили ініціаторами створення щодо 57 індустріальних парків, обрано керуючі компанії у 78 індустріальних парках.
Кількість укладених договорів державного стимулювання – 15.
У період базового відстеження регуляторного акта укладено 15 договорів державного стимулювання шляхом подання заявниками заяв про приєднання до договору державного стимулювання, з них:
щодо надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних (промислових) парків та/або забезпечення будівництва об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків – 13, з яких 2 – із заявниками – комунальними підприємствами;
щодо надання компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж – 2.
Кількість суб’єктів господарювання (заявників у розумінні Порядку), які скористалися такими формами державного стимулювання, як надання коштів на безповоротній основі та/або компенсація витрат – 15.
Мінекономіки приймає рішення про надання державного стимулювання у межах затверджених бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період з урахуванням відповідних фактичних надходжень за бюджетною програмою КПКВК 1201340 «Державне стимулювання створення індустріальних парків», які відповідно становлять:
за 2024 рік – 925 051,60975 тис. гривень (використано в повному обсязі);
за 2025 рік – 500,0 тис. гривень (станом на 11.06.2025 використано
202 910,47460 тис. гривень).
У період базового відстеження регуляторного акта надано державне стимулювання:
кошти на безповоротній основі – 13 заявникам, у тому числі 2 заявникам – комунальним підприємствам;
компенсацію витрат – 2 заявникам.
Обсяг наданого державного стимулювання для реалізації проєктів з облаштування індустріальних парків – 1 127 962,08435 тис. гривень.
У період базового відстеження регуляторного акта загальний обсяг наданого державного стимулювання становить 1 127 962,08435 тис. гривень, з них:
кошти на безповоротній основі – 1 111 141,08435 тис. гривень, у тому числі заявникам – комунальним підприємствам на суму 202 910,47460 тис. гривень;
компенсація витрат – 16 821,0 тис. гривень.
Середній розмір державного стимулювання на 1 заявника становить 75 197,47229 тис. гривень, при цьому середній розмір коштів на безповоротній основі, наданих 1 заявнику, становить 85 472,3911 тис. гривень, у тому числі заявнику – комунальному підприємству – 101 455,2373 тис. гривень; середній розмір отриманої 1 заявником компенсації витрат – 8 410,5 тис. гривень.
Згідно із проєктною документацією, наданою заявниками під час подання заяв на отримання державного стимулювання, упродовж двох років з дати укладання договору державного стимулювання буде реалізовано 31 проєкт облаштування індустріальних парків та/або забезпечення будівництва об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, загальна вартість яких становить  2 504 838,13838 тис. гривень.
Якісні показники:
При підписанні заяви про приєднання до договору про державне стимулювання заявники взяли на себе зобов’язання побудувати впродовж двох років на території 15 індустріальних парків сумарно 75 тис. м2 площі виробничих приміщень та залучити мінімум 30 учасників індустріальних парків.
Контроль за використанням наданих коштів державного стимулювання здійснюється за напрямом «кошти на безповоротній основі».
За результатами проведеного моніторингу (станом на 01.06.2025) загальна сума використаних коштів державного стимулювання становить 62 142,09842  тис. грн, що складає 5,6 % загальної суми державного стимулювання за цим напрямом.
Кошти використано 4 заявниками на реалізацію 6 проєктів. Усі операції щодо перерахування коштів державного стимулювання на оплату вартості будівельних робіт підтверджено платіжними документами про сплату заявником своєї частки вартості виконаних робіт та підписаними актами про виконання робіт.
Постанову оприлюднено на офіційному вебпорталі Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та опубліковано в офіційних виданнях «Урядовий кур’єр» та «Офіційний вісник України».
9. Оцінка результатів реалізації акта та ступеня досягнення визначених цілей
Регуляторний акт має достатній ступінь досягнення визначених цілей.
Реалізація Порядку забезпечує належний механізм взаємодії між ініціатором створення, керуючою компанією, уповноваженими банками та Мінекономіки стосовно процедури надання державного стимулювання створення та облаштування індустріальних парків та контролю за ефективним використанням коштів, наданих як державне стимулювання.
Кількісні та якісні показники результативності регуляторного акта безпосередньо залежать від затверджених бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період з урахуванням відповідних фактичних надходжень за бюджетною програмою КПКВК 1201340 «Державне стимулювання створення індустріальних парків».
У ході реалізації Порядку впродовж періоду базового відстеження регуляторного акта виявлено ряд прогалин у нормах Порядку, які усунуто шляхом унесення відповідних змін:
щодо врегулювання питання про перерахування бюджетних коштів на небюджетний рахунок заявника – комунального підприємства – постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2025 № 389.
щодо вдосконалення механізму надання коштів державного стимулювання для забезпечення раціонального використання коштів – постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2025 № 654.

Додати коментар

Користувач:
email:





Метушня в банку
Гроші пливуть як ріки
Доходи ллються

- Fin.Org.UA

Новини

10:15 - Садівники прогнозують зростання цін на яблука в Україні
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 12.07.2025
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:26 - Курченку повідомили про заочну підозру у "привласненні" українських підприємств на Донбасі
21:00 - Новини 11 липня: парад кредитних угод, історичний максимум Bitcoin та підозра заступнику голови уряду московія
20:48 - Російські шахти зупиняють видобуток — бояться ще більших збитків
20:22 - Мінекономіки та ЮНІДО підписали угоду про запуск ініціативи зеленого індустріального відновлення за підтримки Японії
19:55 - Прибуткові ПрАТи – перший результат трансформації виробничого напряму УЗ під керівництвом Шрамка, - Rail Freight
19:52 - Прибуткові ПрАТи – перший результат трансформації виробничого напряму УЗ під керівництвом Шрамка, - Rail Freight
19:52 - Національний банк підписав Хартію стійкості людського капіталу
19:35 - Один бренд і 100 підконтрольних ФОП: слідчі викрили схему ухилення від податків
19:15 - Золото в диапазоне, но тестирует верхнюю границу
19:03 - Приватбанк отримає від ЄБРР 600 мільйонів євро на кредити бізнесу
18:45 - Понад $1 мільйон інвестицій у жіноче підприємництво: стартував прийом заявок на другий етап «СТВОРЮЙ!»
18:43 - Україна та ЄБРР підписали меморандум, який передбачає запуск нової фондової біржі
18:37 - Зернова справа на 12 мільйонів гривень: НАБУ вручило підозру прокурору спеціалізованої прокуратури
18:27 - Герман Галущенко і заступник Генсекретаря ПРООН Хаолян Сюй обговорили продовження підтримки українського енергосектору
18:25 - Герман Галущенко і заступник Генсекретаря ПРООН Хаолян Сюй обговорили продовження підтримки українського енергосектору
18:19 - Єдиний авіаносець флоту московія хочуть списати на металобрухт після семи років ремонту
18:08 - ТЕХ-СОФТ АТЛАС: як платять українці у 2025-му – тренди першого півріччя
18:01 - Санаторій в престижній Конча-Заспі: АРМА перевіряє аномальну ціну переможця аукціону
18:00 - 257 млн податків за останні 3 квартали: "Ябко" розкриває звітність за 2025 рік
17:30 - Мінекономіки презентувало бачення промислової політики на URC 2025 у Римі
17:30 - Як інвестувати в нерухомість під час війни
17:25 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 14 липня
17:24 - "Укргідроенерго" отримає від ЄІБ перший транш кредиту на відновлення ГЕС
17:00 - В червні українці купили 9,5 тисяч мотоциклів: яким маркам надають перевагу
16:43 - Кількість тривалих затримок російських авіакомпаній подвоїлася


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32237
Австралійський долар27.4982
Така0.34419
Канадський долар30.5128
Юань Женьміньбі5.8294
Чеська крона1.9807
Данська крона6.5456
Гонконгівський долар5.3228
Форинт0.122137
Індійська рупія0.48694
Рупія0.0025764
Новий ізраїльський шекель12.5313
Єна0.28423
Теньге0.079819
Вона0.030394
Ліванський фунт0.000467
Малайзійський ринггіт9.8235
Мексиканське песо2.234
Молдовський лей2.4644
Новозеландський долар25.1332
Норвезька крона4.1312
Саудівський ріял11.141
Сінгапурський долар32.6414
Донг0.0016004
Ренд2.3309
Шведська крона4.3805
Швейцарський франк52.4729
Бат1.28789
Дирхам ОАЕ11.3757
Туніський динар14.3979
Єгипетський фунт0.844
Фунт стерлінгів56.4233
Долар США41.7842
Сербський динар0.41692
Азербайджанський манат24.5746
Румунський лей9.6166
Турецька ліра1.0401
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.2078
Болгарський лев24.9711
Євро48.8416
Ларі15.3862
Злотий11.47
Золото139893.92
Срібло1572.99
Платина56985.71
Паладій48735.84

Курси валют, встановлені НБУ на 14.07.2025