Мінекономіки презентувало бачення промислової політики на URC 2025 у Римі
11.07 17:30 | Міністерство економіки України
Міністерство економіки України під час Міжнародної конференції з відновлення України URC 2025 у Римі презентувало концепцію промислової стратегії. Її основна мета – відновлення та розвиток конкурентоспроможної, інклюзивної та сталої промисловості України як основи економічного зростання та стратегічної автономії.
«Наша промислова стратегія спрямована на створення сучасної економіки з високою доданою вартістю, яка зміцнить безпеку держави та інтегрує Україну до виробничих ланцюгів ЄС. Для цього ми будемо розвивати ті галузі, де маємо очевидні конкурентні переваги – зокрема, виробництво сталі, титану, літію та графіту, що необхідні для зеленої трансформації Європи. Також важливо використовувати потенціал відновлюваної енергетики, адже Україна вже входить до топ-10 країн світу за її розвитком, та цифрових технологій – сьогодні наш ІТ-сектор експортує послуг на понад 6,8 мільярда доларів щороку. Поєднання цих ресурсів та інновацій дасть можливість створювати сучасні виробництва і забезпечити економічну стійкість та стратегічну автономію», – зазначив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.
Стратегія визначає відновлення та переорієнтацію промислових потужностей після війни з фокусом на підвищення продуктивності, сталості та інтеграції у глобальні ланцюги доданої вартості. Вона спрямована на розвиток конкурентоспроможної, інноваційної та орієнтованої на експорт промислової екосистеми, посилення інтеграції до ринку та виробничих мереж ЄС, розвиток динамічного бізнес-середовища та створення якісних робочих місць.
Одним з ключових завдань стратегії є перехід від екстрених заходів до сталого приватного зростання, через впровадження ефективних політик та чіткої дорожньої карти для довгострокового розвитку. Зокрема, планується огляд чинних програм відновлення та конкурентоспроможності, редизайн інструментів підтримки відповідно до стратегічних пріоритетів, запуск платформ державно-приватного діалогу та впровадження Smart Specialisation Strategies, узгоджених зі стандартами ЄС.
Стратегія також враховує головні виклики української промисловості, серед яких руйнування внаслідок війни, спадкова висока вуглецева інтенсивність економіки, низький рівень технологічної складності та інноваційності, залежність від сировинної моделі, а також низька продуктивність підприємств з державною участю.
Водночас у документі окреслено значні можливості для розвитку. Пріоритетними галузями визначено машинобудування, інфраструктуру та будівництво, ІТ та цифрові індустрії, оборонну та дуальну техніку, металургію (зокрема зелену), енергетику, агропереробку.
Фіналізація стратегії запланована до кінця 2025 року, а її впровадження передбачене на період 2026–2030 років. Розробку документа Міністерство економіки здійснює у співпраці зі Світовим банком, OECD, UNIDO та Київською школою економіки.