Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (23 – 24 червня 2025 року)

09.07 15:23 | Міністерство економіки України

Під час зазначеного засідання Комітету було порушено 180 питань щодо нотифікацій членів СОТ та виконання членами СОТ зобовязань за Угодою про сільське господарство. Питання, які були порушені вперше, стосувалися, серед іншого, видатків Австралії у галузі тваринництва, планів Китаю щодо нарощування постачання основних сільськогосподарських продуктів на внутрішній ринок, надзвичайних заходів з підтримки фермерів, впроваджених у ЄС, видатків Індії на загальні послуги для сільського господарства, екстреної економічної допомоги виробникам у США.
Україною разом з іншими співавторами (Австралія, Бразилія, Велика Британія, Канада, США, Швейцарія) було порушено питання прозорості у застосуванні Індією експортних обмежень на пшеницю та рис, які були запроваджені країною у 2022 році. З урахуванням того, що напередодні засідання Індія розповсюдила необхідні нотифікації за формою ER:1, представник делегації України подякував Індії за вказане, відзначивши, водночас, важливість забезпечення того, щоб обмеження експорту мали тимчасовий характер з метою мінімізації негативного впливу таких обмежень на міжнародну торгівлю та продовольчу безпеку інших членів СОТ.
У рамках розгляду пункту 2.С “Відкладені відповіді порядку денного засідання та у відповідь на порушені росією питання стосовно так званих обмежувальних заходів щодо сільського господарства рф представники делегацій Австралії, Великої Британії, ЄС, Канади, Нової Зеландії, Норвегії та Японії засудили російську збройну агресію проти України, підтримали територіальну цілісність та суверенітет України, висловили готовність підтримувати населення України та її сільськогосподарський сектор, а також наголосили на тому, що повне відновлення міжнародної торгівлі та належне забезпечення глобальної продовольчої безпеки можливе лише після виведення рф своїх військ з території України та припинення росією атак на торговельні шляхи у Чорному морі.
Представник делегації України виголосив виступ, у якому навів низку конкретних прикладів збройних атак на сільськогосподарські підприємства і транспортну інфраструктуру України, здійснених московитськими військами, та їхніх наслідків, поінформував членів СОТ про триваючу практику незаконного вивезення і продажу росією на зовнішні ринки сільськогосподарської продукції з тимчасово окупованих територій України та наголосив на тому, що збройна агресія росії проти України чинить руйнівний вплив на усі аспекти галузі сільського господарства України і шкодить інтересам України як члена СОТ. Він підкреслив, що відносне відновлення аграрного експорту з України стало можливим завдяки комплексним діям Уряду України та міжнародної спільноти, що дозволило підтримувати поставки продовольства на міжнародні ринки, необхідні для забезпечення глобальної продовольчої безпеки. Водночас, він зазначив, що російська збройна агресія продовжує чинити негативний вплив на виробництво та експорт сільськогосподарської продукції з України, та закликав до посилення дій, спрямованих на обмеження військових спроможностей росії, подякувавши членам СОТ, які вживають таких заходів.
У рамках цього ж пункту порядку денного засідання Україна спільно з Австралією, ЄС, Канадою та США порушила питання стосовно відповідності правилам СОТ заборони імпорту пшениці та експорту пшеничного борошна, запроваджених Пакистаном. Представниця української делегації у своєму коментарі відзначила, що вказані заходи Пакистану залишаються в силі вже майже рік, та що Україна продовжує очікувати від Пакистану відповіді по суті порушеного співавторами питання.
Питання, винесені на розгляд 112-го офіційного засідання Комітету, містяться у документі G/AG/W/255.
У рамках розгляду пункту порядку денного 2 “Інші питання, що належать до компетенції Комітету” члени розглянули, серед іншого, такі питання: перегляд дії Домовленості про положення щодо адміністрування тарифних квот на сільськогосподарську продукцію у розумінні статті 2 Угоди про сільське господарство (WT/MIN(13)/39 – WT/L/914, далі – Домовленість щодо тарифних квот), подальша робота з імплементації звіту і рекомендацій робочої групи на виконання параграфу 8 Декларації міністрів про надзвичайне реагування на відсутність продовольчої безпеки (G/AG/38), трансфер технологій.
Серед питань, розглянутих у рамках перегляду дії Домовленості щодо тарифних квот, були необхідність виконання рекомендацій попереднього перегляду, підвищення прозорості та повноти нотифікацій про доступ до ринку, особливо для тарифних квот з розподілом окремим країнам, а також включення тарифних даних до нотифікацій про тарифні квоти. Члени також закликали до вжиття заходів щодо недовикористання тарифних квот шляхом усунення таких перешкод, як обтяжливі вимоги до ліцензування, вдосконалення практик нотифікування, узагальнення поточних проблем та вивчення шляхів перерозподілу невикористаних квот для підвищення їх ефективності та прозорості.
Члени заслухали оновлену інформацію від міжнародних організацій-спостерігачів, включаючи Міжнародну раду по зерну (G/AG/GEN/251), Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (G/AG/GEN/252) та Всесвітню продовольчу програму (G/AG/GEN/253) стосовно стану глобальної продовольчої езпеки. Представник Міжнародної ради по зерну повідомив, що перспективи наступного врожаю зерна залишаються загалом сприятливими. Оскільки очікується, що ринки зернових та олійних культур будуть забезпечені, він наголосив на важливості відкритої торгівлі, зазначивши, що на світову динаміку цін можуть сильно впливати заходи з боку попиту, включаючи торговельну політику. Представник ФАО поділився з членами основною інформацією, що міститься у звіті “Стан продовольчої безпеки та харчування у світі (SOFI) за 2024 рік. У публікації підтверджено, що глобальний прогрес у досягненні мети подолання голоду не йде за планом, а хронічний голод та продовольча небезпека зберігаються на підвищеному рівні. Після різкого зростання між 2019 і 2021 роками поширеність недоїдання залишалася значно вищою за показники до пандемії COVID-19, досягнувши 9,1% у 2023 році. Це означає, що за оцінками, від 713 до 757 мільйонів людей стикаються з голодом, із середньою оцінкою в 733 мільйони – приблизно на 152 мільйони більше, ніж у 2019 році. Представниця Всесвітньої продовольчої програми зазначила, що рівень глобальної продовольчої небезпеки залишається тривожно високим. Вона заявила, що здійснення гуманітарних операцій обтяжене серйозною нестачею фінансування. Через це у 2025 році організація зможе охопити допомогою на 24 мільйони людей менше порівняно з 2024 роком.
Члени висловили зацікавленість у просуванні дискусій щодо трансферу технологій у харчовому та сільськогосподарському секторах. Делегації висловили підтримку продовженню обговорень з цієї теми, закликавши перейти від обміну досвідом до вивчення того, як правила СОТ можуть сприяти технологічному розвитку. Голова Комітету закликав делегації перетворити цей інтерес на конкретні, змістовні ідеї для спільного дослідження, використовуючи майже три десятиліття досвіду Комітету у впровадженні Угоди про сільське господарство.
Комітет СОТ з питань сільського господарства – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з питань торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов’язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stock prices fluctuate,
Anxiety and hope alike,
Gamble on the trade.

- Fin.Org.UA

Новини

10:15 - Садівники прогнозують зростання цін на яблука в Україні
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 12.07.2025
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:26 - Курченку повідомили про заочну підозру у "привласненні" українських підприємств на Донбасі
21:00 - Новини 11 липня: парад кредитних угод, історичний максимум Bitcoin та підозра заступнику голови уряду московія
20:48 - Російські шахти зупиняють видобуток — бояться ще більших збитків
20:22 - Мінекономіки та ЮНІДО підписали угоду про запуск ініціативи зеленого індустріального відновлення за підтримки Японії
19:55 - Прибуткові ПрАТи – перший результат трансформації виробничого напряму УЗ під керівництвом Шрамка, - Rail Freight
19:52 - Прибуткові ПрАТи – перший результат трансформації виробничого напряму УЗ під керівництвом Шрамка, - Rail Freight
19:52 - Національний банк підписав Хартію стійкості людського капіталу
19:35 - Один бренд і 100 підконтрольних ФОП: слідчі викрили схему ухилення від податків
19:15 - Золото в диапазоне, но тестирует верхнюю границу
19:03 - Приватбанк отримає від ЄБРР 600 мільйонів євро на кредити бізнесу
18:45 - Понад $1 мільйон інвестицій у жіноче підприємництво: стартував прийом заявок на другий етап «СТВОРЮЙ!»
18:43 - Україна та ЄБРР підписали меморандум, який передбачає запуск нової фондової біржі
18:37 - Зернова справа на 12 мільйонів гривень: НАБУ вручило підозру прокурору спеціалізованої прокуратури
18:27 - Герман Галущенко і заступник Генсекретаря ПРООН Хаолян Сюй обговорили продовження підтримки українського енергосектору
18:25 - Герман Галущенко і заступник Генсекретаря ПРООН Хаолян Сюй обговорили продовження підтримки українського енергосектору
18:19 - Єдиний авіаносець флоту московія хочуть списати на металобрухт після семи років ремонту
18:08 - ТЕХ-СОФТ АТЛАС: як платять українці у 2025-му – тренди першого півріччя
18:01 - Санаторій в престижній Конча-Заспі: АРМА перевіряє аномальну ціну переможця аукціону
18:00 - 257 млн податків за останні 3 квартали: "Ябко" розкриває звітність за 2025 рік
17:30 - Мінекономіки презентувало бачення промислової політики на URC 2025 у Римі
17:30 - Як інвестувати в нерухомість під час війни
17:25 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 14 липня
17:24 - "Укргідроенерго" отримає від ЄІБ перший транш кредиту на відновлення ГЕС
17:00 - В червні українці купили 9,5 тисяч мотоциклів: яким маркам надають перевагу
16:43 - Кількість тривалих затримок російських авіакомпаній подвоїлася


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32237
Австралійський долар27.4982
Така0.34419
Канадський долар30.5128
Юань Женьміньбі5.8294
Чеська крона1.9807
Данська крона6.5456
Гонконгівський долар5.3228
Форинт0.122137
Індійська рупія0.48694
Рупія0.0025764
Новий ізраїльський шекель12.5313
Єна0.28423
Теньге0.079819
Вона0.030394
Ліванський фунт0.000467
Малайзійський ринггіт9.8235
Мексиканське песо2.234
Молдовський лей2.4644
Новозеландський долар25.1332
Норвезька крона4.1312
Саудівський ріял11.141
Сінгапурський долар32.6414
Донг0.0016004
Ренд2.3309
Шведська крона4.3805
Швейцарський франк52.4729
Бат1.28789
Дирхам ОАЕ11.3757
Туніський динар14.3979
Єгипетський фунт0.844
Фунт стерлінгів56.4233
Долар США41.7842
Сербський динар0.41692
Азербайджанський манат24.5746
Румунський лей9.6166
Турецька ліра1.0401
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.2078
Болгарський лев24.9711
Євро48.8416
Ларі15.3862
Злотий11.47
Золото139893.92
Срібло1572.99
Платина56985.71
Паладій48735.84

Курси валют, встановлені НБУ на 14.07.2025