ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!

27.05 11:21 | Fin.Org.Ua

 
 
Дніпропетровщина: місцеві бюджети з початку року отримали понад 14,6 млрд грн податків, зборів та платежів
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Протягом січня – квітня 2025 року від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 14,6 млрд грн податкових платежів. Надходження виросли більше ніж на 2,0 млрд грн, темп росту – 116,5 відсотків. Про це повідомила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) Теодозія Чернецька. 
«Висловлюємо вдячність кожному, хто сьогодні своєчасно сплачуючи податки, підтримує економіку та забезпечує фінансування обороноздатності нашої держави!» – зазначила керівниця ГУ ДПС.
Теодозія Чернецька нагадала, що порядок реалізації експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в ДПС окреслює основні види ризиків, пов’язаних із невиконанням платниками обов’язків, визначених ст. 16 Податкового кодексу України, на яких зосереджена увага податкової служби в рамках цього проєкту: ризик реєстрації, ризик звітності, ризик сплати, ризик декларування. Метою експериментального проєкту є підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків. 
 
 
Рентна плата: від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини за використання лісових ресурсів надійшло понад 184,2 тис. гривень
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
З початку поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області за використання лісових ресурсів платники спрямували 184,2 тис. грн рентної плати.
Звертаємо увагу, що для допомоги платникам на вебпорталі ДПС створений розділ «Онлайн навчання». За посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/rentna-plata /БАНЕР/Онлайн-навчання/Рентна плата) можна ознайомитись з інформацією щодо рентної плати.
 
 
Визначення податкового (звітного) періоду, за який розраховується ГПЗ з акцизного податку
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує, що відповідно до пунктів 223.1 та 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України (Кодекс) базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Платники цього податку, визначені п. 212.1 ст. 212 Кодексу (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5 прим.1, 215. прим.2, 215.3.6, 215.3.7 та 215.3.8 п. 215.3 ст. 215 Кодексу), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому ст.46 Кодексу. 
Отже, відповідно до пунктів 223.1 та 223.2 ст. 223 та п. 49 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу базовий податковий період для сплати акцизного податку з урахуванням розрахунку гарантованого податкового зобов’язання (ГПЗ) відповідає календарному місяцю.
 
 
Нові об’єкти оподаткування для резидентів Дія Сіті – платників податку на прибуток на особливих умовах
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) звертає увагу, що з 25 березня 2025 року набрав чинності Закон України від 04 грудня 2024 року № 4112 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях» (далі – Закон № 4112).
Відповідно до оновленого Законом № 4112 п.п. 141.9 прим.1.2 п. 141.9 прим.1 ст. 141 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для резидентів Дія Сіті – платників податку на прибуток на особливих умовах визначено такі об’єкти оподаткування:
► операція, якщо за сукупністю умов її здійснення у платника податку є підстави вважати, що наявні обставини (факти) свідчать про здійснення операції з метою надання неправомірної вигоди службовій особі (у тому числі службовій особі іноземної держави).
Об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств за такою операцією оподатковується за базовою (основною) ставкою (п. 136.1 ст. 136 Кодексу) 18 відсотків. 
При розгляді обставин (фактів), пов’язаних з відповідною операцією, що можуть свідчити про її здійснення з метою надання неправомірної вигоди службовій особі, платник податку враховує фактичні дії сторін операції та фактичні обставини здійснення операції відповідно до її суті, а для операції, пов’язаної із службовою особою іноземної держави, також керується переліком, оприлюдненим на офіційному веб-сайті Національного антикорупційного бюро України відповідно до пункту 12 частини першої статті 16 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» (п.п. 141.9 прим.1.2.16 Кодексу); 
► операція, якщо відповідно до законодавства встановлено, що така операція здійснена від імені та/або в інтересах платника податку з метою надання неправомірної вигоди під час вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 369 та 369 прим. 2 Кримінального кодексу України, прямо чи опосередковано (через третіх осіб), незалежно від розміру неправомірної вигоди. Об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств за такою операцією оподатковується за базовою (основною) ставкою 18 відсотків.
 
 
Визначення дати отримання доходу юридичними особами – платниками єдиного податку при проведенні розрахунків через POS-термінал
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) звертає увагу.
Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, які здійснюють розрахунки за допомогою POS-терміналів з видачею фіскального (касового) чека, датою отримання доходу визначають дату, зазначену у фіскальному (касовому) чеку.
Таке розʼяснення ДПС надано Міністерством фінансів України.
Разом з тим, Міністерство фінансів України висловило позицію, що для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку у разі здійснення розрахунків за допомогою  POS-терміналів з видачею фіскального (касового) чека, датою отримання доходу з метою його оподаткування є дата, зазначена в фіскальному (касовому) чекові.
Відповідно до позиції Міністерства фінансів, положення Податкового кодексу України (далі – Кодекс) є єдиними для застосування платниками єдиного податку як фізичних особами – підприємцями, так і юридичними особами.
Раніше ДПС дотримувалася позиції, що для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи датою отримання доходу при здійснені розрахунків за товари, роботи, послуги є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій та/або безготівковій) формі.
Тож просимо юридичних осіб – платників єдиного податку врахувати ці зміни при веденні обліку та звітності.
Нагадаємо, що згідно з п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
 
 
До уваги платників ПДВ!
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) нагадує, що згідно з п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) сума податку на додану вартість (ПДВ), що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов’язань і податкового кредиту отримано від’ємне значення, то заповнюється рядок 19 податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація). Така сума від’ємного значення звітного (податкового) періоду:
- зараховується у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) (відображається у рядку 20.1 декларації);
- або підлягає бюджетному відшкодуванню (відображається у рядку 20.2 декларації): на рахунок платника у банку/небанківському надавачу платіжних послуг (рядок 20.2.1 декларації) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету (рядок 20.2.2 декларації);
- та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (відображається у рядку 21 декларації).
Форма та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (із змінами) (далі – Порядок № 21).
Згідно з п. 6 розд. III Порядку № 21 платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій звітності. Дані, наведені у податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
У складі декларації подаються передбачені Порядком № 21 додатки, які додаються до декларації за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (пп. 9, 11 розд. ІІІ Порядку № 21).
При заповненні рядків 19, 20.1, 20.2 та 21 декларації обов’язковим є подання до неї додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далі – додаток 2 (Д2)) (п.п. 2, 4 та 5 п. 5 розд. V Порядку № 21).
У таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації розшифровується сума від’ємного значення з рядка 19 декларації в розрізі: звітних (податкових) періодів, у яких виникло від’ємне значення; податкових накладних/розрахунків коригування/інших документів, згрупованих по періодах їх складання окремо по кожному постачальнику/покупцю товарів/послуг, за якими сформовано таке від’ємне значення.
У графах 2,3 таблиці 1 додатку 2 (Д2) до декларації зазначається звітний період, у якому виникло від’ємне значення у форматі місяць, рік. У графі 2 таблиці 1 додатку 2 (Д2) зазначається цифра місяця (наприклад «3», «10»); у графі 4 таблиці 1 додатку 2 (Д2) – чотири цифри року (наприклад «2024»).
Відомості про суми від’ємного значення зазначаються у хронологічному порядку виникнення таких сум, починаючи зі звітного (податкового) періоду, який є найбільш давнім до дати подання декларації (найдавніший звітний (податковий) період) (рядок 1), та закінчуючи найближчим звітним (податковим) періодом.
Платник податку при заповненні таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації має право самостійно визначати постачальників/покупців, за рахунок яких виникла сума від’ємного значення, та періодів виникнення таких сум.
У разі виникнення від’ємного значення за рахунок відображення розрахунків коригування, які передбачають зменшення податкового зобов’язання, у графах 2 та 3 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації зазначається звітний податковий період, у якому виникло таке від’ємне значення, що відповідає періоду, за який подано декларацію, до складу податкових зобов’язань якої включені такі розрахунки коригування.
При цьому, з урахуванням норм п. 192.1 ст. 192 розд. V ПКУ постачальник за результатами проведеного перерахунку може зменшити податкові зобов’язання на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН):
у податковій звітності з податку на додану вартість за звітний (податковий) період, у якому його складено, – у разі дотримання термінів реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування;
у податковій звітності з податку на додану вартість за звітний (податковий) період, у якому його зареєстровано в ЄРПН, – у разі порушення термінів реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування.
 
 
За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок,
Шукає нових інвесторів,
Заробіть на ньому.

- Fin.Org.UA

Новини

14:20 - Страховик розпочав добровільний вихід з ринку шляхом виконання страхового портфеля
13:32 - "Дивляться в бік Азії": трейдери пшениці через обмеження експорту до ЄС шукають нові ринки
13:23 - У Агенції оборонних закупівель розповіли, як далі купуватимуть дрони
13:15 - Стало відомо, скільки коштуватиме для українців природний газ у червні
13:07 - Олексій Колєсніков: квест — інтелектуальна гра, яка може стати успішним бізнес-проєктом
13:01 - Рубль зміцнився до максимуму за два роки на тлі новини про переговори
13:00 - Перший в мережі: як Alterra Group будує індустріальні парки в Україні
12:59 - 10 рішень для інклюзивного працевлаштування
12:41 - московія атакувала ферму на Миколаївщині: є загиблий і поранені
12:36 - Китай послабить обмеження на експорт рідкоземельних металів
12:21 - Банкіри найліпше оцінили фінсектор України за останні три роки: основні ризики
12:07 - Знижки до 46%: п’ять країн відкривають новий газовий маршрут до України
11:59 - Інтерв'ю Сергія Ніколайчука Business Breakfast про перспективи долара і євро, розвиток ШІ та монетарну політику НБУ
11:55 - Капуста коштує у 3,6 раза дорожче, ніж торік: яка ціна
11:45 - У московія очікують банківську кризу: прогноз прокремлівських економістів
11:33 - Посадовець задекларував криптовалюту, але "забув" про нерухомість
11:04 - В Україні запустили новий комплекс з виробництва спецпричепів
11:00 - Опитування про системні ризики фінансового сектору, травень 2025 року
11:00 - Керівники найбільших банків та небанківських фінустанов оцінили поточний стан та стійкість сектору найліпше із 2021 року – Опитування про системні ризики
10:52 - «Зроблено в Україні»: Мінекономіки затвердило грантові заявки переробних підприємств на понад 67 млн грн
10:47 - Компанія дружини Веревського стала найбільшим покупцем сільгоспземель
10:42 - Курс валют у банках на 29 травня: скільки коштує долар та євро
10:31 - Суд дозволив компанії Журжія продовжити будівництво електростанції під Києвом
10:12 - Щодо застосування штрафних санкцій у разі самостійного виправлення методологічних помилок у Звіті про контрольовані операції
10:10 - За який звітний період вперше застосовуються коригування фінансового результату до оподаткування, пов’язаного з отриманням та використанням бюджетних грантів?
10:09 - Подання Довідки про факт оприбуткування товарів та Звіту про цільове використання товарів, ввезених на митну територію України із звільненням від оподаткування
10:07 - Помилки у заголовній частині ПН не призвели до зміни обсягів постачання та суми податкових зобов’язань: чи є відповідальність за несвоєчасну реєстрацію РК в ЄРПН?
10:06 - Ринки злетіли після блокування мит Трампа
10:05 - Чи є об’єктом оподаткування ПДВ оплата резидентом Дія Сіті вартості освітніх послуг, які будуть надаватися постачальником таких послуг директору?
10:02 - Податковий календар на 30 травня 2025 року


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.3149
Австралійський долар26.7696
Така0.33841
Канадський долар30.0725
Юань Женьміньбі5.7814
Чеська крона1.889
Данська крона6.313
Гонконгівський долар5.3062
Форинт0.11683
Індійська рупія0.48731
Рупія0.0025508
Новий ізраїльський шекель11.7553
Єна0.28802
Теньге0.081357
Вона0.030288
Ліванський фунт0.000465
Малайзійський ринггіт9.8448
Мексиканське песо2.1545
Молдовський лей2.4065
Новозеландський долар24.8003
Норвезька крона4.0951
Саудівський ріял11.0881
Сінгапурський долар32.2731
Донг0.0016025
Ренд2.3222
Шведська крона4.3292
Швейцарський франк50.2814
Бат1.27335
Дирхам ОАЕ11.3233
Туніський динар13.956
Єгипетський фунт0.8352
Фунт стерлінгів56.0596
Долар США41.5903
Сербський динар0.40153
Азербайджанський манат24.4606
Румунський лей9.3158
Турецька ліра1.0646
СПЗ (спеціальні права запозичення)56.4046
Болгарський лев24.074
Євро47.0761
Ларі15.2123
Злотий11.0964
Золото137707.98
Срібло1382.18
Платина45454.87
Паладій40478.18

Курси валют, встановлені НБУ на 29.05.2025