Мінекономіки: Швейцарія запустила програму підтримки відбудови України на 2025-2028 роки

14.02.2025 17:43 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

12 лютого у Берні Федеральна рада Швейцарії ухвалила Програму співпраці з Україною на 2025-2028 роки.
Вона стане першим етапом довгострокової 12-річної підтримки України у сфері відбудови, реформ і сталого розвитку.
У межах цієї програми на економічне відновлення, захист цивільного населення та зміцнення інституцій буде спрямовано 1,5 мільярда швейцарських франків. «Про свою готовність щодо довгострокової підтримки України швейцарський Уряд заявив ще у квітні 2024 року, анонсувавши виділення 5 мільярдів франків протягом наступних 12 років.
Затверджена Програма підтримки на 2025-2028 роки – це лише перший етап реалізації міжурядових домовленостей.
Протягом 2029-2036 років швейцарською стороною для України передбачено ще 3,5 мільярда франків», — відзначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Програма співпраці між Швейцарією та Україною на 2025-2028 роки зосереджена на трьох основних напрямках: Економічне відновлення, що включає підтримку малих і середніх підприємств (SMEs), розвиток сільського господарства та відбудову інфраструктури, зокрема в регіонах, що постраждали від бойових дій. Модернізація державних послуг, зокрема системи охорони здоров’я та освіти, розвиток громадського транспорту, енергозабезпечення та водопостачання. Захист цивільного населення, що передбачає гуманітарне розмінування, документування воєнних злочинів, допомогу у пошуку зниклих безвісти осіб та посилення правозахисних механізмів. Для успішної реалізації Програми Швейцарія співпрацюватиме з Українськими державними органами, приватним сектором, науковими установами та громадськими організаціями.
Планується, що третина бюджету Програми - близько 500 мільйонів франків – буде спрямована на відбудову України у співпраці зі швейцарськими компаніями.
У ході Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Україна та Швейцарія підписали Меморандум щодо перших 50 млн франків, які Швейцарія виділить для своїх компаній на підтримку проектів в Україні.
Нині триває прийом заявок від бізнесу.
Реалізація відібраних проектів планується на липень 2025 року. Детальніше щодо прийому пропозицій за проектами реконструкції в Україні, можна дізнатися за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ділянки підуть,
Берегти їх власники
І розум, й мудрість

- Fin.Org.UA

Новини

09:00 - Сервіси Google та інші відновились після глобального збою
08:30 - Фіксація наслідків війни: практичні рекомендації
08:00 - Дороги та інші негаразди. На що скаржаться кияни
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 17 лютого: суд над Галущенком, нові атаки на енергетику
20:50 - Для в'їзду до ЄС через Угорщину змінюються правила
20:22 - Туреччина та Ефіопія підписали угоду про співпрацю в енергетичній сфері
19:50 - Ворог обстріляв критичну інфраструктуру Херсонщини: є знеструмлення та перебої з водою
19:40 - В Міненерго відбулось чергове засідання ЕнергоШтабу
19:21 - Галущенка відправили у СІЗО з альтернативою застави у 200 мільйонів
18:49 - Нацбанк показав курс долара та євро на середу 18 лютого
18:30 - 18 лютого графіки відключення світла діятимуть цілодобово по всій Україні
18:21 - "Мільйонів 30-20 знайшов би" – Галущенко про прийнятну для себе заставу
18:15 - Через КПП на кордоні з Молдовою обмежать рух внаслідок негоди
18:09 - Золото відреагувало на прогрес в переговорах між США та Іраном і на зміцнення долара
18:02 - Галущенко платив 130 доларів за добу проживання у будинку Захарченка
17:40 - Офіційний бюлетень «Охорона прав на сорти рослин» Випуск 1, 2026
17:36 - Економія електроенергії: у Києві оператори зовнішньої реклами суттєво "приглушили" освітлення
17:30 - В Києві відновили опалення у всіх 2600 будинках, які були без тепла після атаки 12 лютого
17:20 - Галущенко стверджує, що не контактував з контагентами "Енергоатома"
17:10 - Поїзд №21/22 Харків — Львів курсуватиме за оновленим графіком
17:06 - Колишні співвласники Concert.ua після розколу запустили нового оператора квитків
17:01 - Підстави, за яких контролюючий орган відмовляє в реєстрації ПРРО
16:59 - Національна стратегія доходів: щодо стягнення податкового боргу
16:57 - «Моя податкова» – сучасний інструмент реалізації Національної стратегії доходів
16:56 - Податкова служба Дніпропетровщини: інклюзія в ЦОПах
16:53 - Декларантам в нагоді!
16:52 - ФДМУ приватизує інститут "Оріон": стартова ціна аукціону зросла у 9 разів
16:51 - Іноземні доходи оподатковуються ПДФО


Більше новин