Продаж санкційних активів: Уряд включив «Вінницяпобутхім» до об'єктів великої приватизації

14.02.2025 18:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

14 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення включити 100% акцій Приватного акціонерного товариства «Вінницяпобутхім» до переліку об"єктів великої приватизації.
Влітку минулого року Вищий антикорупційний суд України дозволив націоналізувати зазначене підприємство, що належало підсанкційному російському АТ «Невская косметика».
100% його активів було передано в управління Фондом Державного майна України. «Вінницяпобутхім» — це черговий підсанкційний актив, який держава віддає на приватизацію.
Наприкінці минулого року завод «Аерок» був проданий за 1,89 млрд грн — майже вдвічі дорожче за стартову ціну.
Кошти вже надійшли до державного бюджету, а новий власник зобов"язався зберегти виробництво та робочі місця.
Також у березні запланований аукціон на Прозорро.Продажі з приватизації ТОВ «Мотордеталь-Конотоп».
Нам дуже важливо, аби конфісковані підсанкційні активи поверталися в економіку України та суттєво поповнювали держбюджет.
І ми це робимо в прозорий та ефективний спосіб», — наголосив перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. Відповідно до фінансової звітності підприємства на кінець 2023 року, його прогнозована вартість становить щонайменше 288,346 млн грн.
За умовами приватизації, кошти, отримані від продажу, будуть зараховані до державного бюджету та сприятимуть ліквідації наслідків збройної агресії. Довідково АТ «Вінницяпобутхім» — це підприємство, що здійснює виробництво мила, миючих засобів, побутової хімії. Найближчий погоджений аукціон з продажу конфіскованого у рф майна має відбутися 12 березня.
На торги виставлений ТОВ «Мотордеталь-Конотоп».
Його стартова ціна – 278 млн 532 тис грн. За підсумками 2024 року сума надходжень від великої приватизації становила 8,3 млрд грн.
З аукціону були продані: готель «Україна» за 2,5 млрд грн, «Об"єднана гірничо-хімічна компанія» – 3,94 млрд грн та завод «Аерок» — 1,89 млрд грн, перший конфіскований санкційний актив, який продали в межах великої приватизації.

Додати коментар

Користувач:
email:





Fintech innovations
Disrupting traditional ways
Money flows faster

- Fin.Org.UA

Новини

18:10 - московіяни влучили в АЗС в Богодухові на Харківщині: є постраждалі
17:40 - Мінрозвитку спрощує перетин кордону легковиками
17:30 - До страхової компанії застосовано захід впливу
17:20 - В Україні змінили підходи до оцінки сільгоспземель: які нововведення
16:46 - Інвестиційний успіх: "ШвидкоГроші"™ залучили 100 млн грн, завершивши розміщення облігацій утричі швидше
16:45 - Курс євро до гривні втретє поспіль оновить історичний максимум
16:40 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:40 - Атака на Туапсе: росіяни перенаправляють танкери до іншого порту
16:35 - Плани стійкості треба виконати до 1 вересня, але не всі регіони встигають – Зеленський
16:30 - Чому лідери найбільше помиляються, коли найбільше впевнені
16:17 - Річковий пісок на 750 мільйонів гривень: викрито масштабну схему
15:57 - Глава "Укренерго" радить ЄС врахувати український досвід протидії атакам московія на енергетику
15:40 - Зазнають атак кожні п'ять днів: українські порти виконали план перевалки на 98% попри обстріли
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 21.04.2026
15:30 - Держава визначила банки, які надаватимуть пільговий лізинг для ОПК
15:20 - Україна вперше взяла участь у засіданні Комітету ОЕСР з корпоративного управління
15:09 - В Україні знизились ціни на дизпальне та бензин
15:00 - За квартал держава підтримала несировинний експорт на 6 мільярдів гривень
14:30 - Ворожа атака пошкодила будівлю податкової в Прилуках на Чернігівщині
14:25 - Зроблено в Україні: за перший квартал держава підтримала 6,14 млрд грн несировинного експорту
14:23 - "Хмельницькобленерго" торік збільшило чистий прибуток у 5 разів
14:18 - Уряд розподілив фінансування на шкільні укриття
13:41 - Чистий прибуток "Д.Трейдінгу" Ахметова у 2025 році досяг 5,9 мільярда
13:40 - Ferrexpo продала судно за 7,7 мільйона доларів: чому воно більше не потрібне
13:35 - Найзатребуваніші професії в Україні: на які посади найвища конкуренція
13:27 - Чи включається до податкової декларації про майновий стан і доходи сума поворотної фінансової допомоги, що надається фізичній особі юридичною особою – нерезидентом на термін більше одного року?
13:15 - Прийняття рішення особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, про припинення діяльності як платника єдиного внеску: як знятись з обліку в контролюючому органі?
13:14 - До уваги неприбуткових організацій!
13:12 - Про звільнення від оподаткування або застосування зменшеної ставки податку на прибуток для нерезидента за певних умов
13:11 - Постачання брухту чорних/кольорових металів, що утворилися внаслідок розібрання (демонтажу) основних фондів (для здійснення такої операції товари та послуги не придбавалися): що у звітності з ПДВ?


Більше новин