Міненерго провело координаційну зустріч щодо розвитку українського ринку біометану і його експорту до ЄС

15.02.2025 11:21 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

На шляху запровадження ринку біометану Міністерство енергетики України забезпечує системну взаємодію учасників ринку для налагодження механізмів ефективної взаємодії та консолідує оперативне розроблення необхідних рішень. Заступник Міністра енергетики України Микола Колісник провів координаційну зустріч з енергетичними та аграрними компаніями, Державною митною службою, Енергетичною митницею, а також представниками Оператора газотранспортної системи України. Зокрема, на зустрічі йшлось про інтеграцію вітчизняного біометану на ринки європейських країн та врегулювання існуючих викликів на досвіді перших здійснених експортних операцій українського біометану.
Ключову увагу було приділено особливостям перших тестових партій експорту біометану, які були здійснені на початку лютого 2025 року, та пропозиціям щодо подальшого вдосконалення відповідних механізмів, а також спільним крокам щодо набуття українськими виробниками всіх необхідних інструментів. «Реалізація українського біометану на європейських ринках – це не тільки важлива складова енергетичної євроінтеграції України, але і посилення енергетичної безпеки Європи шляхом внеску України для виконання RePowerEU стратегії збільшення виробництва біометану до 2030 року, стимул залучення нових інвестицій для збільшення вітчизняного виробництва.
Для узгодження подальших кроків щодо вдосконалення і спрощення процедур експорту Міненерго консолідує зовнішні та внутрішні рішення, здійснює системну взаємодію з виробниками, експортерами, оператором ГТС та європейськими партнерами.
Ми відкриті до діалогу і зацікавлені у досягненні відповідних рішень якнайшвидше», – зазначив Микола Колісник. Учасники обговорили вдосконалення нормативно-правової бази для спрощення та гармонізації всіх процедур, поглиблення співпраці з європейськими партнерами та країнами-учасниками. Нагадаємо, нещодавно між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану.
Експорт здійснив український виробник біометану. Меморандум про стратегічне партнерство України та ЄС у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів було підписано у лютому 2023 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Банк – як злодій в нічному клубі: якщо гроші зникають, ніхто не хоче бачити камеру відеоспостереження.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 2 квітня: ціни на нафту злетіли, Насірова позбавили волі
20:45 - Україна відновлює критичну інфраструктуру попри на брак обіцяної ЄС підтримки – Зеленський
20:28 - Уряд фінансово простимулює перенавчання на пріоритетні спеціальності
20:25 - Ціна на нафту "тут і зараз" злетіла до максимуму з 2008 року
19:55 - московія готує нову відправку нафти танкерами до Куби
19:30 - Ukraine’s Government Borrows Equivalent of Over UAH 158 Billion through Auctions to Sell Domestic Government Debt Securities since Early 2026, and almost UAH 2,185 Billion Total since Martial Law Was Imposed
19:30 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 158 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 2 185 млрд грн
19:25 - До суду скерували справу голови одного з міст на Київщині
19:15 - Пункти екологічного контролю: за півроку — понад 2 тисячі роз’яснень і сотні превентивних заходів
19:05 - Ворог 129 разів атакував об'єкти "Нафтогазу" протягом опалювального сезону
18:55 - Удари України змушують Росію скорочувати видобуток нафти – Reuters
18:45 - Спрощено процедуру ініціювання платежів у відкритому банкінгу
18:43 - Уряд профінансував запуск модульних котелень у п’яти регіонах
18:30 - В Україні 3 квітня відключатимуть світло для бізнесу та населення: в який період
18:20 - Ізраїль вдарив по сталі: найбільший завод Ірану зупинив виробництво
18:09 - Фінансові компанії отримали додатковий час для адаптації до оновлених вимог до капіталу
18:05 - На початку року російські компанії втратили третину свого прибутку
17:55 - Міноборони повернули 57,5 мільйона гривень за давно "провелений" контракт
17:50 - Нацбанк показав курс долара і євро на п'ятницю 3 квітня
17:25 - Кредитування у гривнях під виглядом крипти: НБУ заборонив Crypsee надавати фінансові послуги
17:20 - Reuters: супутники показали розбитий нафтопорт московія, по якому били дрони України
17:18 - "Тіньовий флот" московія забезпечений системою Starlink – ЗМІ
17:00 - Усе вкрадене повернуть: ВАКС виніс рішення у справі Одеського припортового заводу
16:45 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за березень 2026 року перераховано понад 7 млрд грн
16:44 - НАЗК дослідило корупцію: які сфери українці вважають найбільш корумпованими
16:30 - Що насправді дає теплиця
16:10 - Ворог вдарив балістикою по підприємству в Чернігові: є загиблий та поранений
16:09 - Міноборони: у березні Україна вразила 15 заводів, НПЗ та терміналів
16:00 - Саудити запустили новий торговий шлях в обхід Ормузької Протоки


Більше новин