FT дізналася, чому Україна відхилила пропозицію США щодо стратегічних металів

15.02.2025 16:00 | Економічна правда

Президент України Володимир Зеленський відхилив пропозицію США передати їм близько 50% прав на українські рідкісноземельні корисні копалини, оскільки угода не мала чітких гарантій безпеки зі сторони Штатів. Про це пише газета Financial Times. За словами трьох джерел, Зеленський наполягає, щоб будь-яка угода щодо мінеральних ресурсів була безпосередньо пов’язана з американськими та європейськими гарантіями безпеки. Під час свого візиту до Офісу президента в Києві Скотт Бессент, міністр фінансів США, приніс документ, який Дональд Трамп хотів, щоб Володимир Зеленський підписав до повернення Бессента у Вашингтон. Перед тим як обговорити угоду із Зеленським приватно протягом приблизно години, Бессент заявив журналістам, що це "економічна угода" з Києвом, яка має "ще більше інтегрувати наші економіки". За його словами, адміністрація Трампа "стоятиме до кінця разом із Києвом", збільшуючи економічну підтримку, що забезпечить "довгостроковий щит безпеки для всіх українців" після завершення війни з Росією. Однак один із українських чиновників, який ознайомився з документом, заявив FT, що у ньому "не було жодних положень щодо майбутніх гарантій безпеки США". На запитання, чи є ця угода невигідною для України, інший чиновник відповів: "Це угода від Трампа".
"Це його стиль переговорів.
Жорсткий", — додав він. Головне занепокоєння Києва полягає в тому, що угода не містить жодного зв’язку з ширшими гарантіями безпеки, повідомили троє людей, які переглянули документ. Українські посадовці запитували, як ця угода сприятиме довгостроковій безпеці країни, але отримали лише загальну відповідь, що вона забезпечить американську присутність на українській території. Бессент, зі свого боку, наполягав, що сама присутність американців, які охоронятимуть місця видобутку мінералів, стане достатнім стримуючим фактором для Москви. Ще одним суперечливим пунктом угоди є положення, що всі спори щодо прав на мінеральні ресурси мають вирішуватися в судах Нью-Йорка, зазначили два джерела. Водночас, високопоставлений український чиновник повідомив Financial Times, що Київ "намагається домовитися про кращу угоду". Читайте також: Метали в обмін на безпеку.
Які надра зацікавили Трампа і що може дати Україна? Нагадаємо: 3 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що зацікавлений в укладанні з Україною угоди про отримання рідкісноземельних металів та інших ресурсів в обмін на постачання зброї. Зеленський пізніше зазначив, що планує зустрітись із високопоставленими представниками США.

Додати коментар

Користувач:
email:





На біржі гамір,
Здавалось би, все просто,
Та більше на це не сподівайсь,
Бо тут кожен крок -
Шанс на багатство чи бідність.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 2 липня: масовані атаки московія по бізнесу
19:50 - Tesla зафіксувала рекордний квартал за обсягами поставок
19:25 - Вартість відновлення майна "Нової пошти", яке пошкодила московія, становить 1 мільярд гривень
19:00 - Менторство для молоді: у прифронтових громадах підтримають запуск власної справи
18:57 - Грузинський НПЗ обіцяє з серпня повністю відмовиться від нафти московія
18:38 - БЕБ проводить обшуки на металургійному заводі. Серед підозрюваних депутати
18:35 - До уваги довірителів ФФБ: роз’яснення Комісії щодо ситуації з ТОВ «ФК «ГЛОБАЛ КАПІТАЛ»
18:30 - Уряд звільнив від перевірок пошкоджене війною майно бізнесу
18:28 - Засідання Комісії
18:03 - Уряд включив до Реєстру індустріальних парків "Будшляхмаш": що виробляє
17:30 - Уряд передав Держмолодьжитло до сфери управління Мінекономіки
17:27 - Microsoft створила компанію-помічника по впровадженню ШІ за 2,5 мільярда доларів
16:58 - У Криму обмежать подачу води через перебої у електропостачанні
16:32 - московія протягом 18 місяців шпигувала за ядерними об'єктами Європи за допомогою дронів, запущених з танкерів
16:30 - ЦГР підписав перші договори на розмінування угідь Держзембанку та одноосібників
16:30 - Пенсія, яка не прийде
16:17 - У Нікополі росіяни знищили відразу сім автівок "Укрпошти"
15:55 - Дефіцит бензину позначився на Центральній Азії – Bloomberg
15:33 - Триває розвиток альтернативних джерел енергії: у Хустській лікарні облаштували комплексну систему автономного живлення на базі сонячної станції
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.07.2026
15:30 - Уряд запускає експериментальний проєкт зі створення сучасної системи реєстрації домашніх тварин
15:30 - Майно підприємств, які постраждали від обстрілів, звільнили від перевірок
15:12 - Поліція викрила шахраїв, які ошукали американців на півмільйона доларів
15:00 - Удар за ударом. Як "Нова пошта" виживає під обстрілами
14:54 - На Рівненщині зіштовхнулися мікроавтобус і поїзд, є загиблі
14:45 - московіяни поцілили у сортувальний центр у Запоріжжі
14:30 - Підтримка проєктів зі значними інвестиціями: Уряд дозволив ввезення обладнання для виробництва кормових домішок на Черкащині
14:15 - Мінфін повідомив про рекордні інвестиції українців в ОВДП
13:50 - Україна в червні скоротила імпорт електроенергії на чверть


Більше новин