Продаж санкційних активів: Уряд включив «Вінницяпобутхім» до об'єктів великої приватизації

14.02.2025 18:07 | Міністерство економіки України

14 лютого Кабінет міністрів ухвалив рішення включити 100% акцій Приватного акціонерного товариства «Вінницяпобутхім» до переліку об'єктів великої приватизації. Влітку минулого року Вищий антикорупційний суд України дозволив націоналізувати зазначене підприємство, що належало підсанкційному російському АТ «Невская косметика».  100% його активів було передано в управління Фондом Державного майна України. 
«Вінницяпобутхім» — це черговий підсанкційний актив, який держава віддає на приватизацію. Наприкінці минулого року завод «Аерок» був проданий за 1,89 млрд грн — майже вдвічі дорожче за стартову ціну. Кошти вже надійшли до державного бюджету, а новий власник зобов'язався зберегти виробництво та робочі місця. Також, у березні запланований аукціон на Прозорро.Продажі з приватизації ТОВ «Мотордеталь-Конотоп». Нам дуже важливо, аби конфісковані підсанкційні активи поверталися в економіку України та суттєво поповнювали держбюджет. І ми це робимо в прозорий та ефективний спосіб», — наголосив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.
Відповідно до фінансової звітності підприємства на кінець 2023 року, його прогнозована вартість становить щонайменше 288,346 млн грн. За умовами приватизації, кошти, отримані від продажу, будуть зараховані до державного бюджету та сприятимуть ліквідації наслідків збройної агресії.
Довідково
АТ «Вінницяпобутхім» — це підприємство, що здійснює виробництво мила, миючих засобів, побутової хімії.
Найближчий погоджений аукціон з продажу конфіскованого у рф майна має відбутися 12 березня. На торги виставлений ТОВ «Мотордеталь-Конотоп». Його стартова ціна - 278 млн 532 тис грн.
За підсумками 2024 року сума надходжень від великої приватизації становила 8,3 млрд грн. З аукціону були продані: готель «Україна» за 2,5 млрд грн, «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» – 3,94 млрд грн та завод «Аерок» — 1,89 млрд грн, перший конфіскований санкційний актив, який продали в межах великої приватизації.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Economies interlinked,
Global trade and investment,
The world is one market.

- Fin.Org.UA

Новини

09:27 - Uber і Lyft виграли суд у Нь’ю-Йорка щодо права звільняти таксистів
09:00 - У двох районах Сум росіяни вдарили по АЗС
08:30 - Як живеться українському бізнесу в Польщі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 23.07.2026
06:00 - Дронами по "російському Amazon": історія Wildberries
00:02 - Джерсеї в господарстві: особливості утримання, догляду та переваги породи
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 22 липня: чи буде підвищення тарифів
19:37 - У Міненерго заявили, що не підвищуватимуть тарифи до завершення воєнного стану
19:16 - Створення Координаційного центру з бронювання скасовано
18:57 - "Тіньовий флот" московія продовжує користуватися фальшивими документами – ЗМІ
18:41 - СБС влучили у 13 підстанцій на окупованих територіях
18:20 - За півріччя попит на готівку пожвавився – НБУ
17:45 - Порти Великої Одеси продовжують працювати у штатному режимі – Мінрозвитку
17:25 - Держагентство відновлення програло апеляцію щодо сплати Onur мільярда гривень
17:10 - Ціни на АЗС продовжують йти вгору
16:40 - "Акордбанк" оголосив про партнерство з футбольним клубом "Полісся"
16:30 - Найспекотніший червень в історії Європи знищив врожай на 2 мільярди євро
16:30 - Укрзалізниця замовила 92 пасажирські вагони: хто їх будуватиме
16:30 - Не лише НАБУ і ВАКС: які зобов’язання має виконати Україна
16:20 - На Закарпатті викрили гаражне виготовлення фальшивих документів
15:55 - "Нова пошта" попереджає про шахрайську схему: як уберегтися
15:45 - П’ятдесят енергетиків отримають від уряду по двісті тисяч гривень премії
15:34 - Законодавчі зміни, корпоративні рішення та робота професійних учасників: що розглянула Комісія на засіданні
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.07.2026
15:28 - Застосовано заходи впливу до п’яти фінансових компаній
15:13 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:12 - Міненерго розповіло про перші довгострокові аукціони з продажу електроенергії
14:50 - Триває прийом документів на присудження Премії Кабінету Міністрів України за вагомий внесок у забезпечення енергетичної стійкості України


Більше новин