Мінекономіки та ЮНІДО обговорили реалізацію спільних проєктів та залучення додаткового фінансування

14.02.2025 10:37 | Міністерство економіки України

Заступники Міністра економіки України Андрій Телюпа та Олександр Циборт зустрілися зі старшим координатором Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) з питань України Штефаном Сікарсом. Сторони обговорили реалізацію спільних проєктів  в Україні та взаємодію у межах майбутніх заходів та ініціатив. Штефан Сікарс нагадав, що загальний портфель ЮНІДО в Україні становить понад 200 млн доларів, спрямованих на реалізацію проєктів, включно із масштабним україно-японським проєктом із зеленого відновлення промисловості України. Це програма обміну передовими технологіями та створення спільних україно-японських підприємств в  сфері відновлюваної енергетики, циркулярної економіки, агробізнесу, водної інфраструктури та цифрових технологій. Наразі триває перший етап програми – конкурсний відбір японських компаній, які будуть брати участь у проєкті. ЮНІДО вже підписала перші угоди з деякими з них. Найближчим часом буде оголошено новий етап залучення заявок.  
Пан Сікарс також підкреслив, що ЮНІДО розглядає можливість розширення фінансування спільних проєктів.Тривають переговори про залучення додаткових ресурсів, що дозволить збільшити обсяги підтримки українських виробничих компаній.
Окрему увагу було приділено питанню відкриття представництва ЮНІДО в Україні, що дозволить посилити координацію спільних проєктів та розширити технічну допомогу у сферах промислового розвитку, екологічної стійкості та інновацій.
Заступник Міністра економіки Олександр Циборт під час зустрічі наголосив на важливості цифрових трансформацій.  Він представив ініціативи щодо впровадження штучного інтелекту в державні сервіси та послуги для бізнесу, зокрема в проєкти «Зроблено в Україні» та «єДозвіл». За його словами, це дозволить спростити отримання послуг для МСП, автоматизувати процес видачі дозволів та забезпечити бізнес аналітичними рекомендаціями щодо експорту.
Ще однією темою зустрічі стала підготовка до Ukraine Recovery Conference 2025 (URC25) – міжнародної платформи для мобілізації ресурсів на відбудову України. Представники Мінекономіки та ЮНІДО розглянули формати співпраці в межах конференції та напрями інтеграції українських ініціатив у міжнародні економічні механізми.
«Співпраця з ЮНІДО відкриває нові можливості для розвитку української промисловості. Спільні ініціативи сприятимуть залученню міжнародних інвестицій, модернізації виробництва та інтеграції України у світову економіку», – зазначив Андрій Телюпа, заступник Міністра економіки України.
Довідково:
Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) – спеціалізована установа ООН, що підтримує країни у створенні конкурентоспроможної, інноваційної та екологічно стійкої промисловості. Організація сприяє впровадженню передових технологій, розвитку підприємництва, підвищенню енергоефективності та модернізації виробництв.


 

Додати коментар

Користувач:
email:





Technical analysis,
Fundamental analysis,
Which path will lead to riches?

- Fin.Org.UA

Новини

15:45 - Ввезення авто під виглядом "гуманітарки": у ДМС розповіли про масштаби схеми
15:44 - Інфляція в Україні прискорилася до 8,6%: найвищий рівень цього року
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.05.2026
15:20 - Гетманцев просить м'якшення: депутат пропонує не так жорстко перевіряти топчиновників
15:16 - Рівненського посадовця за харар засуджено до 9 років позбавлення волі
15:09 - ОККО планує побудувати вітроелектростанцію на Львівщині: тривають обговорення
14:55 - На Хмельниччині та Одещині з'являться нові індустріальні парки
14:42 - У Міненерго розповіли про квітневі надходження на підтримку енергетики
14:38 - Державна податкова служба запустила новий інтерактивний дашборд Аналітика РРО/ПРРО в Україні
14:22 - У московії кожен п'ятий банк став збитковим: максимальний показник з 2022 року
14:07 - Екскерівник "Харківзеленбуду" приховав майно на 4,3 мільйона гривень
14:00 - Для виплат аварійним бригадам виділили з резервного фонду держбюджету понад 263 мільйони
13:54 - Самостійне виявлення платником заниження суми податкового зобов’язання: нарахування пені
13:53 - Користувач втратив (пошкодив) особистий ключ КЕП чи печатки або забув пароль до нього: які дії?
13:52 - Одноразові електронні сигарети підлягають маркуванню МАП
13:50 - З якої дати починається перебіг 1095-денного строку давності, після спливу якого податковий борг може бути визнаний безнадійним?
13:48 - Чи відновлено перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи?
13:47 - Порядок та терміни продовження строків проведення перевірок та зупинення розпочатої перевірки
13:45 - Чи мають право ФОПи отримувати кошти від своєї підприємницької діяльності на рахунки відкриті в іноземних банках?
13:44 - Про термін сплати грошового зобов’язання (основного платежу, штрафу), визначеного у ППР
13:43 - Яким чином проводяться розрахунки на АЗС у разі виходу з ладу спеціалізованого РРО для АЗС або відключення електроенергії?
13:41 - Фінансова звітність за міжнародними стандартами: які форми платники податку на прибуток подають за квартал, півріччя, три квартали, рік?
13:40 - До уваги ФОПів – платників єдиного податку першої та другої груп!
13:38 - Про терміни зберігання контролюючими органами поданої податкової звітності в облікових справах платника
13:37 - Єдиний рахунок: коли та за якою формою платником визначається напрям використання сплачених коштів
13:36 - Організація роботи щодо надання послуг платникам податків в ЦОПах Дніпропетровщини
13:36 - У Вінниці запрацював новий завод фарбувальних камер: має амбітні плани
13:35 - Трансфертне ціноутворення: результати діяльності податківців Дніпропетровщини
13:33 - Облік платників, подання звітності, реєстрація РРО/ПРРО та надання послуг фахівцями податкової служби Дніпропетровщини: підсумки січня – квітня
13:33 - Облік платників, подання звітності, реєстрація РРО/ПРРО та надання послуг фахівцями податкової служби Дніпропетровщини: підсумки січня – квітня


Більше новин