Китай втрачає інвесторів: рекордний відплив капіталу з 1990 року

14.02.2025 13:51 | Економічна правда. Колонки

У 2024 році Китай зафіксував найбільший в історії відтік прямих іноземних інвестицій – 168 млрд дол. Про це пише Bloomberg. У повідомленні йдеться, що це рекордний показник з 1990 року, і ситуація може погіршитися через загострення торгівельної війни зі США. За даними Державного управління валютного контролю КНР, міжнародні компанії масово виводять кошти, а місцеві фірми переказують капітал за кордон.
Китайські інвестори перевели 173 млрд дол, тоді як іноземні компанії вклали лише 4,5 млрд дол – мінімальний рівень з 1992 року. Зазначається, що Пекін намагається стримати цей відтік.
Влада пропонує інвесторам податкові пільги, кращі умови ведення бізнесу та навіть скасовує візові обмеження.
Нещодавно уряд ухвалив план дій для залучення нових інвестицій. Попри відтік капіталу, торгівельне сальдо Китаю залишається сильним.
У 2024 році профіцит поточного рахунку склав 422 млрд дол, а в останньому кварталі – зріс на рекордні 181 млрд дол.
Основною причиною стало зростання профіциту торгівлі товарами до 768 млрд дол. Однак такий дисбаланс створює напруженість у міжнародній торгівлі.
США та інші країни дедалі більше критикують Китай за надмірне перевищення експорту над імпортом, що загрожує новими торгівельними обмеженнями. Нагадаємо: Перші постріли в новій торговельній війні між США і Китаєм показали, що Сі Цзіньпін цього разу діє обережніше, ніж під час першого терміну Дональда Трампа, оскільки Китай у більш невигідному торговому становищі. Китай посилив експортний контроль над п’ятьма стратегічно важливими металами після набуття чинності додаткового 10% мита на китайські товари, введеного президентом США Дональдом Трампом.Китай оголосив широкий спектр заходів, спрямованих проти американських компаній, зокрема Google, виробників сільськогосподарської техніки та власника бренду Calvin Klein.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull market runs wild,
Optimism reigns supreme,
Bear market comes next.

- Fin.Org.UA

Новини

20:20 - ФДМУ продав квартиру російського пропагандиста Лєбєдєва в Києві на аукціоні
20:00 - Рада провалила законопроєкт про ворожий софт
19:40 - Euroclear подала позов проти московії з вимого заблокувати відшкодування 220 мільярдів євро
19:11 - ОАЕ виливають на ринок рекордні обсяги нафти після виходу з ОПЕК
18:47 - Національні парки України для туристів: маршрути та локації
18:47 - Німецький бізнес недорахується прибутку через ранній виліт збірної з ЧС-2026
18:25 - Відключення світла 1 липня діятимуть по усій Україні
18:20 - Термін використання накопичених коштів "Нацкешбеку" продовжили на місяць
18:10 - Смартфон у якості касового апарату: Visa оновила сервіси
17:50 - Від завтра ЄС знижує квоти на імпорт сталі, зокрема з України, на 47%
17:36 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
17:30 - Від Лугано до Гданська: як еволюціонувала платформа відновлення України
17:23 - "Укрпошта" закрила останнє відділення у прифронтовому місті
17:20 - Тільки одна країна купує нафту з Ірану навіть після зняття санкцій – Бессент
16:58 - Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про сек’юритизацію та облігації з покриттям
16:55 - "Чорний список" АМКУ: який бізнес потраляє туди найчастіше
16:38 - У фінансової компанії відкликано ліцензію
16:35 - Регулятор підняв тарифи "Укренерго" на диспетчеризацію: що буде з цінами
16:20 - Ціни на пальне у московії тепер під цензурою
16:05 - Нацбанк показав курс валют на 1 липня: гривня посилюється далі
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:55 - На Закарпатті судитимуть депутата від ОПЗЖ, який приховав 6 мільйонів гривень
15:32 - ВАКС продовжив обов'язки голові АМКУ і його дружині
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:30 - Подорожчання проїзду, тарифи на телеком та соки по-новому: що зміниться в липні
15:12 - Законопроєкт про корпоратизацію "СхідГЗК" пройшов перше читання
14:50 - Окупаційна влада заявила, що "найближчим часом" кримчани палива не отримають
14:32 - Наказ Мінекономіки від 17.06.2026 року № 6811 «Про затвердження розподілу бюджетних коштів для надання спеціальної бюджетної дотації для утримання маточного поголів’я кіз таабо овець, за кожним отримувачем за квітень 2026 року»
14:26 - Повідомлення про КК індустріального парку «ХУСТ»
14:25 - "Нацкешбек": невикористані до кінця дня кошти повернуться до бюджету


Більше новин