Дефіцит какао: запаси у світі впали до рекордно низького рівня

14.02.2025 14:55 | Економічна правда. Колонки

Запаси какао в Лондоні та Нью-Йорку впали до історичного мінімуму, що ще більше загострило кризу на ринку шоколаду. Про це пише Financial Times. Трейдери та компанії, які виробляють шоколад, масово скуповують залишки навіть низькоякісного какао, адже світовий ринок потерпає від кількох років поганих врожаїв.
За даними Wells Fargo, ціни на шоколад у США зросли на 20% порівняно з минулим роком. "Запаси какао на лондонській біржі Intercontinental Exchange скоротилися з понад 100 000 тонн рік тому до всього 21 000 тонн", – повідомляє компанія. Виробники змушені шукати альтернативні інгредієнти, оскільки попит різко зростає напередодні Дня святого Валентина. За останні два роки вартість какао потроїлася, досягнувши максимуму за 50 років.
Внаслідок цього виробники зменшують розміри плиток, змінюють рецептуру та шукають способи обійти рекордні витрати. Ситуація настільки критична, що американська Hershey звернулася до регулятора деривативів США з проханням дозволити їй закупити через біржу Нью-Йорка 90 000 тонн какао – у дев’ять разів більше за встановлений ліміт. Читайте також: Шоколадки стають дорожчими і меншими.
Чому у світі не вистачає какао? Нагадаємо: Какао-боби стали найприбутковішим серед основних сировинних товарів у 2024 році, перевершивши навіть Bitcoin та фондовий ринок США.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансова свобода - це наша мета
Збільшуємо бюджет, але виключаємо дірки
Поєднуючи основи і ризики
Успішність гарантованою не буде, але її шанс тут є

- Fin.Org.UA

Новини

08:00 - "Вони нас просто з’їдять". CEO lifecell про конкуренцію, тарифи та нових абонентів
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.07.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:20 - ФДМУ продав квартиру російського пропагандиста Лєбєдєва в Києві на аукціоні
20:00 - Рада провалила законопроєкт про ворожий софт
19:40 - Euroclear подала позов проти московії з вимого заблокувати відшкодування 220 мільярдів євро
19:11 - ОАЕ виливають на ринок рекордні обсяги нафти після виходу з ОПЕК
18:47 - Національні парки України для туристів: маршрути та локації
18:47 - Німецький бізнес недорахується прибутку через ранній виліт збірної з ЧС-2026
18:30 - МОП та Єврокомісія підтримують Україну в модернізації трудового законодавства
18:25 - Відключення світла 1 липня діятимуть по усій Україні
18:20 - Термін використання накопичених коштів "Нацкешбеку" продовжили на місяць
18:10 - Смартфон у якості касового апарату: Visa оновила сервіси
17:50 - Від завтра ЄС знижує квоти на імпорт сталі, зокрема з України, на 47%
17:45 - У межах URC 2026 Україна домовилась про розвиток платформи Back2Impact Ukraine для повернення молодих фахівців
17:36 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
17:30 - Українці матимуть додатковий місяць для використання накопиченого кешбеку
17:30 - Від Лугано до Гданська: як еволюціонувала платформа відновлення України
17:27 - Денис Шмигаль обговорив із JICA подальшу підтримку відновлення та розвитку української енергетики 
17:23 - "Укрпошта" закрила останнє відділення у прифронтовому місті
17:20 - Тільки одна країна купує нафту з Ірану навіть після зняття санкцій – Бессент
16:58 - Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про сек’юритизацію та облігації з покриттям
16:55 - "Чорний список" АМКУ: який бізнес потраляє туди найчастіше
16:38 - У фінансової компанії відкликано ліцензію
16:35 - Регулятор підняв тарифи "Укренерго" на диспетчеризацію: що буде з цінами
16:30 - Мінекономіки запускає програму відкритого експорту ріпаку та сої через Державний аграрний реєстр 
16:20 - Ціни на пальне у московії тепер під цензурою
16:05 - Нацбанк показав курс валют на 1 липня: гривня посилюється далі
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:55 - На Закарпатті судитимуть депутата від ОПЗЖ, який приховав 6 мільйонів гривень


Більше новин