Адміністрування місцевих податків і зборів: обговорення ключових аспектів за «круглим столом»

14.02.2025 11:15 | Fin.Org.Ua

Підвищення ролі місцевих податків і зборів та збільшення їх частки у власних доходах місцевих бюджетів – одне з головних завдань для подальшого розвитку фінансової самостійності та спроможності місцевого самоврядування.
         Законодавчі ініціативи та проблемні аспекти щодо питань з адміністрування місцевих податків і зборів розглядали сьогодні під час круглого столу «Про передачу повноважень чи деяких функцій органам місцевого самоврядування (ОМС) в частині адміністрування місцевих податків і зборів».
Захід відбувся за ініціативи голови Дніпропетровського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Світлани Спажевої та за сприяння і допомоги  Шведсько-української Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».
До заходу долучились фахівці ДПС України, Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, посадові особи органів місцевого самоврядування та представники територіальних громад  Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Харківської областей.
Під час спілкування були оприлюднені результати анкетного опитування «Адміністрування місцевих податків і зборів: ОМС», які показали, що на сьогоднішній день 47 % представників територіальних громад вважають доцільним передачу окремих функцій з адміністрування місцевих податків і зборів до повноважень ОМС.
         Які  засоби впливу ОМС можуть застосовувати для підвищення ефективності адміністрування майнових податків – навколо цього питання розгорнулась жива дискусія. У громадах, які прагнуть фінансової самостійності, мають знати активи і які грошові потоки вони можуть генерувати. Для цього, передусім, потрібно здійснити наповнення інформаційних баз відомостями про об’єкти оподаткування місцевими податками і зборами; привести у відповідність усі реєстри; встановити економічно обґрунтовану оцінку земель для цілей оподаткування; здійснювати належний контроль за фінансово-економічною діяльністю підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності.
         Формування значної частини власних доходів бюджетів громад - у прямій залежності від того, наскільки ефективно органи місцевого самоврядування зможуть організувати весь комплекс робіт із запровадження та мобілізації місцевих податків і зборів. Це комплексна і складана робота.
         Під час «круглого столу» обговорили пропозиції щодо розробки дорожньої карти реалізації покращення механізмів адміністрування місцевих податків і зборів та кроки стосовно посилення фінансової спроможності місцевих податків.
         Працюємо разом над удосконаленням процесів адміністрування місцевих податків і зборів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші, гроші всюди,
Вони роблять свою роботу,
Знищують все, що є,
Залишаючи лише користь.

- Fin.Org.UA

Новини

17:45 - Компаніям США доведеться довго чекати на компенсації за координатами "мита Трампа" – ЗМІ
16:43 - московіяни знову б’ють по об’єктам "Нафтогазу" на Харківщині та Полтавщині
16:08 - Чатбот Claude приніс Zoom мільярд доларів
15:15 - Україна запровадила санкції щодо 29 морських суден "тіньового флоту" московія
14:45 - У московії ще більше "закручують гайки" для критиків режиму
13:41 - У Криму почали нормувати пальне через "логістичні труднощі"
13:30 - Україна та Польща домовилися розширювати економічне партнерство, співпрацю у відбудові на шляху до ЄС
12:30 - SpaceX успішно випробувала новий Starship за кілька днів до рекордного IPO
12:15 - Громади в основі: в Харкові провели воркшоп з протимінної діяльності
11:20 - На вугільній шахті в Китаї стався найбільший за 17 років вибух газу
10:10 - Після атаки безпілотників у Новоросійську московія горить нафтовий термінал
08:30 - Битва за людей: як громади можуть виграти демографічний виклик
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 23.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:21 - "Український авангард. Олександра Екстер": перша пам’ятна монета із серії присвяченої українському авангарду
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України


Більше новин