Держаудитслужба виявила масштабні фінансові зловживання у Відділі освіти в однієї з громад Харкіщини

13.02.2025 15:29 | Північно-східний офіс Держаудитслужби

Фахівці Північно-східного офісу Державної аудиторської служби України викрили серйозні фінансові зловживання у Відділі освіти Балаклійської міської ради Харківської області. Аудит охопив період з 2021 по 2024 рік та виявив розкрадання і неефективне використання бюджетних коштів на загальну суму 3,8 млн гривень.
Одним із найбільш кричущих порушень стало незаконне витрачання 994 тис. грн із загального фонду бюджету на видатки, які мали фінансуватися зі спеціального фонду. Гроші були спрямовані на закупівлю харчових продуктів для дитячих садків, які згідно із законом повинні фінансуватися за рахунок батьківських внесків. Це є грубим порушенням Бюджетного кодексу України та урядових постанов.
Крім того, ревізією виявлено зухвале завищення вартості капітального ремонту на 507 тис. грн. Підрядник не лише штучно збільшив обсяги виконаних робіт, а й не надав підтверджуючих документів щодо витрат на техніку та вивезення будівельного сміття, що вказує на можливі корупційні схеми.
Окремо варто відзначити незаконне припинення трудових відносин із двома вчителями, що призвело до втрати 230 тис. грн. Після скасування цього рішення судом ліцей змушений був виплатити компенсації, додатково навантаживши місцевий бюджет.
Завдяки заходам, вжитим аудиторами, вдалося повернути 2,97 млн грн, зокрема:


відшкодовано незаконні витрати на понад 1,02 млн грн;


відновлено облік основних засобів на 1,92 млн грн;


оприбутковано залишки матеріальних цінностей на 14 тис. грн.


Чотирьох посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності, а керівнику Відділу освіти направлено офіційне попередження про грубі порушення бюджетного законодавства та вимогу усунути всі недоліки й компенсувати завдані збитки.
Матеріали ревізії вже передані до Ізюмської окружної прокуратури для подальшого розгляду та можливої кримінальної відповідальності винних осіб.
Проведений аудит засвідчив масштабні порушення, що завдали значних збитків бюджету. Без належного контролю та негайного втручання з боку правоохоронних органів ситуація може повторитися. Відповідальність місцевої влади та жорстке покарання винних є необхідними заходами для захисту державних коштів від розкрадання.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money flows like waves,
In the global financial sea,
Markets rise and fall.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Німеччина за крок до заборони соцмереж для дітей
17:27 - Через надзвичайну ситуацію, на Вінничині змінено курсування приміських поїздів
16:41 - 20 мільярдів доларів за п’ять років: Індія та Бразилія підписали угоду про мінерали
15:38 - OpenAI очікує, що до 2030 року витратить на обчислення 600 мільярдів доларів
14:40 - Париж передає Києву генератори
14:00 - Туреччина перевірить найбільші соцмережі на предмет захисту дітей
13:10 - Фіцо погрожує зупинити експорт електрики, якщо Україна не відновить поставки нафти в Словаччину
11:55 - Генераторний попит: у січні імпорт бензину в Україну збільшився на 70%
10:55 - Руйнування значні: московія знову атакувала енергооб'єкт ДТЕК на Одещині
10:00 - Рух потягів 21 лютого: як курсуватимуть на небезпечних ділянках
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 21.02.2026
07:00 - Монетизація покемонів: як блогер Логан Пол продав картку Pikachu за 16 мільйонів доларів
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Денис Шмигаль: Робота з ліквідації наслідків російських атак триває безперервно – 24/7
21:00 - Новини 20 лютого: скасування мит Трампа, Україна отримає 6 європейських ТЕС та ТЕЦ
20:50 - Міжнародна морська організація нарахувала 529 суден під фальшивими прапорами
20:40 - Фондовий ринок відреагував на скасування мит Трампа
20:12 - Онлайн-покупки: 73% українців не завершують замовлення через "бар’єри" – дослідження
19:50 - В Україні 21 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
19:30 - Держагрореєстр перейшов у повну державну власність
19:15 - Угорщина заблокувала кредит на 90 мільярдів євро для України – FT
19:13 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на ТОВ "ВЕЙ ФОР ПЕЙ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
19:06 - Обійшли санкцій на 90 мільярдів доларів: FT розкрила тіньову мережу "Роснефти"
18:57 - Водій нардепа Лабазюка отримав підозру за відмову свідчити
18:55 - Штучний інтелект спричинив зупинку сервісу Amazon
18:49 - Grain from Ukraine: Пакистан отримав від України велику партію пшениці
18:25 - Свириденко розповіла, що вже виявив аудит "Енергоатома"
18:09 - Іспанія виділила 200 мільйонів євро на модернізацію енергетики та інфраструктури України
18:06 - "Київтеплоенерго" роз'яснило зміни у платіжках за опалення за січень
18:00 - Зроблено в Україні: в січні держава підтримала несировинний експорт на 5,2 млрд грн


Більше новин