Найпопулярніші ліки в Україні мають здешевшати на третину: Зеленський підписав указ

13.02.2025 11:44 | Економічна правда. Публікації

В Україні з 1 березня 2025 року зміняться правила ціноутворення на ліки.
РНБО ухвалила рішення, яке має зробити медичні препарати доступнішими для населення. Про це повідомляється на сайті президента України. Зокрема, Кабмін має внести зміни до постанови №955 від 2008 року, що регулює ціни на ліки.
Планується обмежити максимальну торгівельну націнку для аптек – не більше 35% для безрецептурних препаратів і регресивну шкалу для рецептурних.
Постачальники зможуть додавати не більше 10% до гуртової ціни. Також фармкомпанії вже зобов"язалися знизити ціни на найбільш популярні препарати на 30%.
Очікується, що це набуде чинності з 1 березня. Крім того, уряд має розробити зміни до закону "Про лікарські засоби" та запропонувати Верховній Раді оновити правила реєстрації медикаментів. Зазначається, що також буде запроваджено норму ("правило Болар"), яка дозволить фармацевтичним компаніям розпочинати підготовку до випуску аналогів оригінальних ліків ще до завершення терміну дії патенту на них. Маркетингові послуги, реклама та інші способи просування лікарських засобів будуть заборонені, доки уряд не впровадить систему референтного ціноутворення.
Це означає, що фармкомпанії та аптечні мережі не зможуть стимулювати продаж певних препаратів через бонуси, знижки або рекламні кампанії.
Заборона стосуватиметься як імпортованих, так і вітчизняних ліків, а також усіх учасників ринку — від виробників до роздрібних продавців. Щоб не допустити штучного завищення цін, Антимонопольний комітет має посилити контроль за фармацевтичним ринком, а правоохоронці – виявляти схеми ухилення від податків і нелегальний вивід коштів. В указі йдеться, що Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) і Національна служба здоров’я України (НСЗУ) будуть щомісяця перевіряти, чи лікарні забезпечені необхідними препаратами в межах програми медичних гарантій. Читайте також: Особливий пацієнт.
Чому президента обурили ціни в аптеках? Нагадаємо: Рада національної безпеки та оборони провела засідання та знайшла шлях, як знизити ціни на найпопулярніші ліки на 30%.

Додати коментар

Користувач:
email:





Думки про гроші
Світять як спалах зірки
Справжній розумок

- Fin.Org.UA

Новини

11:55 - «Податок на Google» приніс Україні понад 6,9 млрд грн за чотири місяці 2026 року
11:45 - До фінансової установи застосовано захід впливу
11:42 - ФОПи, які є роботодавцями, зобов’язані укладати з найманими працівниками трудові договори
11:40 - Робота без укладення трудового договору позбавляє працівника соціальних гарантій
11:38 - Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування
11:37 - Підтримка працевлаштування осіб з інвалідністю – це не лише соціальна відповідальність, а й економічний стимул для роботодавця
11:35 - Переваги електронного листування
11:31 - За спецвикористання води загальний фонд держбюджету отримав від платників Дніпропетровщини понад 26,6 млн грн рентної плати
11:28 - Електронні сервіси від ДПС – складова реалізації Національної стратегії доходів
11:23 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 474,8 млн грн податку на нерухомість
11:23 - Реквізити бюджетних рахунків та рахунків для сплати єдиного внеску для платників Дніпропетровської області
11:22 - Відчуження об’єкта оподаткування або об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням, протягом 10 робочих днів після їх придбання: чи подавати Заяву за ф. № 20-ОПП?
11:21 - ФОПом на загальній системі оподаткування отримано дохід від видів діяльності, не зазначених в реєстраційних даних платника податку: оподаткування
11:20 - В яких випадках сума доходу, отриманого фізичною особою від продажу земельної ділянки, не підлягає оподаткуванню ПДФО?
11:19 - Юридична особа – нерезидент є власником земельної ділянки: сплата земельного податку
11:18 - Про перерахунок суми транспортного податку у разі виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у ППР та даними, підтвердженими платником
11:16 - Яка застосовується відповідальність за видачу фіскального чека, в якому відсутній реквізит цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої?
11:15 - Чи застосовується ПСП до заробітної плати фізичної особи, яка зареєстрована ФОПом?
11:13 - Рієлторам необхідно надсилати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості
11:12 - Які форми фінансової звітності подають платники податку на прибуток, що складають фінансову звітність за національними стандартами?
11:01 - До уваги платників ПДВ!
11:00 - Стартує Всеукраїнська інформаційна кампанія з платіжної безпеки #ШахрайГудбай
10:59 - Громадяни можуть один раз на рік продати легковий автомобіль без податкових наслідків
10:58 - Власники вендингових автоматів зобов’язані враховувати норми, встановлені законодавством
10:57 - Особливості заповнення звітів за формами №1-ВП/№1-ОП з використанням різних кодів продукції
10:55 - Витяг з реєстру страхувальників платники єдиного внеску і застраховані особи можуть отримати у зручний спосіб
10:54 - Екологічний податок: до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло понад 71,7 млн гривень
10:53 - На Дніпропетровщині на обліку в податковій понад 84,6 тис. РРО/ПРРО
10:52 - Дніпропетровщина: майже 2,9 млрд грн – внесок платників єдиного податку до місцевих бюджетів
10:50 - Дніпропетровщина: чергова зустріч із представниками ветеранської спільноти у форматі відкритого діалогу


Більше новин