Зустріч з ріелторами: основні аспекти оподаткування операцій з нерухомим майном

13.02.2025 11:34 | Fin.Org.Ua

Правильне оподаткування операцій з нерухомістю є  важливим для учасників цього ринку, зокрема для ріелторів, власників нерухомості та покупців. На сьогоднішній день в Україні існує низка податків і зборів, які безпосередньо стосуються операцій з нерухомістю.
Сьогодні в рамках комунікаційної податкової платформи відбулась зустріч податківців Дніпропетровщини з представниками Громадської організації «Твоя фортеця», на якій розглядались важливі питання, що стосуються оподаткування операцій з нерухомістю, а також змін у податковому законодавстві.
Захід відбувся за участі заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Максима Яіцького, начальника управління інформаційної взаємодії Манушак Осипової та начальника Правобережного відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб Інни Тихоненко.
Одним з основних питань – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Ставки податку на нерухоме майно визначаються місцевими органами влади, тому вони можуть варіюватися в залежності від регіону. Є певні пільги для пенсіонерів, багатодітних сімей та інших категорій громадян.
Учасники заходу отримали роз’яснення щодо новацій у оподаткуванні військовим збором, передбачених Законом України від 10.10.2024 р. № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Розглянули випадки, коли військовий збір може бути застосований до угод з нерухомістю, а також хто є платниками цього збору.
Не залишили без уваги і ключові аспекти Деклараційної кампанії – 2025: нагадали про терміни та порядок подання  податкової декларації про майновий стан і доходи за 2024 рік.
Учасникам нагадали про інформаційні ресурси області та повідомили про початок роботи консультаційного центру з питань реєстрації/відмови в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, заповнення таблиці даних платника податку на додану вартість. Консультації надаються за номерами телефонів: (056) 374 31 09; (098) 227 87 66; (066) 982 19 13.
Попереду нові зустрічі, комунікації тривають.

Додати коментар

Користувач:
email:





Saving for the future is quite wise,
With money in the bank, you'll feel quite nice.
Don't spend all your cash in just one place,
Or your bank account will soon be a disgrace.

- Fin.Org.UA

Новини

16:46 - Під Києвом замовили ремонт вулиці за завищинеми цінами
14:33 - У Мінекономіки розповіли про очікування щодо критичних підприємств
13:05 - "Український авангард": Нацбанк випустив незвичайну пам’ятну монету
11:55 - В Україні прогнозують зростання виробництва біометану
10:40 - Наслідки нічної атаки: у Києві змінили рух громадського транспорту
10:00 - В Україні зросло виробництво сільськогосподарської продукції
09:00 - Щотижневий дайджест
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.05.2026
17:45 - Компаніям США доведеться довго чекати на компенсації за координатами "мита Трампа" – ЗМІ
16:43 - московіяни знову б’ють по об’єктам "Нафтогазу" на Харківщині та Полтавщині
16:08 - Чатбот Claude приніс Zoom мільярд доларів
15:15 - Україна запровадила санкції щодо 29 морських суден "тіньового флоту" московія
14:45 - У московії ще більше "закручують гайки" для критиків режиму
13:41 - У Криму почали нормувати пальне через "логістичні труднощі"
13:30 - Україна та Польща домовилися розширювати економічне партнерство, співпрацю у відбудові на шляху до ЄС
12:30 - SpaceX успішно випробувала новий Starship за кілька днів до рекордного IPO
12:15 - Громади в основі: в Харкові провели воркшоп з протимінної діяльності
11:20 - На вугільній шахті в Китаї стався найбільший за 17 років вибух газу
10:10 - Після атаки безпілотників у Новоросійську московія горить нафтовий термінал
08:30 - Битва за людей: як громади можуть виграти демографічний виклик
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 23.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України


Більше новин