ЄС розглядає тимчасове обмеження ціни на газ на тлі рекордного здорожчання

12.02.2025 14:43 | Економічна правда

Європейська комісія розглядає можливість тимчасового обмеження цін на газ після їх рекордного зростання. Про це пише Financial Times. У Брюсселі обговорюють цей крок у рамках "чистої промислової угоди", яка має допомогти європейському бізнесу впоратися з кризою. Ціни на газ у Європі сягнули найвищого рівня за два роки.
Вони втричі-вчетверо перевищують американські, що створює проблеми для промисловості.
Основні причини – холодна погода та слабкий вітер, що зменшує виробництво "зеленої" енергії. Втім, ідея цінового обмеження викликала занепокоєння в енергетичних і фінансових колах.
Одинадцять профільних асоціацій, зокрема Europex і AFME, звернулися з листом до Урсули фон дер Ляєн.
Вони попередили, що такий крок може "мати далекосяжні негативні наслідки для стабільності ринку та безпеки постачання". На їхню думку, обмеження цін "підірве довіру" до європейської системи торгівлі газом і змусить учасників ринку перейти на альтернативні механізми за межами ЄС. Вперше ЄС запропонував подібне обмеження у 2022 році, в розпал енергетичної кризи в блоці, що виникла внаслідок постійного скорочення Росією постачання газу своїм європейським сусідам після повномасштабного вторгнення в Україну. Проте верхня межа так і не була введена в дію, оскільки ціни залишалися нижчими за 180 євро за мегават-годину. Нагадаємо: Європейські ціни на газ досягли дворічного максимуму, оскільки холодна погода підвищила попит, прискоривши відбір газу зі сховищ регіону.ї Європейські посадовці почали обговорювати ідею можливості повернення до закупівель газу у московії в межах потенційного врегулювання війни в Україні. Постачання російського "Газпрому" до Європи газопроводом "Турецький потік" після припинення транзиту через Україну в січні 2025 року досягли історичного максимуму, перевищивши 50 млн кубометрів на добу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Asian Development Bank
Boosting Asia's progress
Poverty reduction

- Fin.Org.UA

Новини

02:30 - Navigating Faith and Finance: A Comprehensive Analysis of Religious ETFs in 2026
21:00 - Новини 10 лютого: рекорд курсу євро, "Київстар" купив Tabletki.ua, по 40 тисяч для киян
20:35 - Україна і Молдова домовилися про посилення співпраці у сфері електроенергетики та газовій галузі
20:35 - Укрзалізниця тимчасово коригує маршрути частини поїздів сумського напрямку
20:00 - На Львівщині передадуть 176 га лісу для курорту власника ОККО – рішення облради
19:25 - На Харківщині ситуацію з енергетикою визнали надзвичайною регіонального рівня
19:05 - В Україні 11 лютого графіки відключення світла діятимуть всю добу
18:45 - Остаточна угода підписана: "Київстар" за 160 мільйонів доларів придбав Tabletki.ua
18:30 - На Полтавщині з'явився комплекс з переробки шишок та насіння хвойних порід
18:14 - На Закарпатті почав роботу модернізований інтермодальний термінал
17:55 - Київстар розширює портфель цифрових медичних послуг завдяки придбанню Tabletki.ua
17:54 - Поліція викрила майнінг-ферми, які обікрали електропостачальника на 9 мільйонів гривень
17:35 - В КМДА пояснили, хто з киян і як зможе отримати виплату 40 тисяч гривень
17:20 - Російська компанія РЖД збирається розмістити облігації в юанях
17:15 - Інвестиційна програма ДП «Ліси України» орієнтована на підтримку національного виробника
17:00 - ДПС та Держслужба зайнятості запустили спільний сервіс податкової підтримки для учасників грантових програм
16:59 - Гранти на відкриття бізнесу: для отримувачів створили окремий сервіс
16:56 - Курс євро оновить історичний рекорд щодо гривні
16:52 - 25,6 млрд грн податків сплатила ОККО за минулий рік – майже на чверть більше, ніж попереднього року
16:50 - Українці придбали понад 80 тисяч авто на внутрішньому ринку за місяць: топ-10 моделей
16:42 - Австрія розгляне можливість передачі енергетичного обладнання з австрійських станцій Україні, – Денис Шмигаль
16:30 - Реформа "з пістолетом біля скроні"
16:25 - У Одесі на п’ять мільйонів гривень завищили вартість відновлення поліклініки – ЗМІ
16:20 - Канадські авіакомпанії призупиняють рейси на Кубу
16:18 - Верховна Рада підтримала оновлення конкурентних умов розвитку відновлюваної енергетики
16:10 - Засідання Комісії
16:10 - У січні товарообіг України сягнув майже 10 мільярдів доларів: що купували та продавали
16:04 - Ринок фінансових послуг України покинули шість компаній
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.02.2026
15:57 - Банки забезпечили фінансування енергетичних проєктів на 36,6 млрд грн


Більше новин