Україна за три роки виплатила 55 мільярдів боргів за довоєнні кредити на ремонт доріг

12.02.2025 15:02 | Економічна правда

За три роки повномасштабного вторгнення Агентство відновлення (раніше Укравтодор) заплатило по попереднім борговим зобов’язанням на ремонти доріг 54,69 млрд грн.
Йдеться про погашення кредитів/облігацій та виплату відсотків. Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на дані "007". Зазначається, що були обрані дані про виплати, в призначенні яких були позначки "кредит", "позика", "виплата %", "облігації" тощо. Найбільші одноразові виплати, це погашення облігацій влітку 2022 року на 5,08 млрд грн, влітку 2023 на 2,87 млрд грн та восени 2024 на 3,50 млрд грн. Ці облігації були випущені під 12,5% річних за рішенням уряду від 1 квітня 2020 року.
Ці гроші позичали на будівництво траси Н-31 у Дніпропетровській області та мосту через Дніпро у Запоріжжі. У тих випадках, коли в призначенні платежу було вказано дату кредиту чи рішення про його отримання, вдалось проаналізувати динаміку боргів. Перша хвиля кредитів була у 2007-2012 роках.
Тоді уряд брав в борг на підготовку кількох доріг до Євро-2012.
І по цим боргам виплати вже склали 19,80 млрд грн. У 2015 році була нова порція кредитів, виплати по яким станом на зараз склали 4,35 млрд грн. Під час "Великого будівництва" у 2020-2021 роках були взяті боргові зобов’язання, виплати по яким склали вже щонайменше 23,30 млрд грн. Однак, як пише видання, це досить приблизно розбивка, оскільки не у всіх платежах було вказано повний рік кредитного рішення. Більшість ідентифікованих виплат по кредитам та відсоткам припадає на угоди з "Міжнародним банком реконструкції та розвитку" (МБРР, виплати по ним вже 14,62 млрд грн), "Європейським банком реконструкції та розвитку" (ЄБРР, виплати по ним вже 7,01 млрд грн) та "Європейським інвестиційним банком" (ЄІБ, виплати по ним вже 4,04 млрд грн).
Однак більшість проводок не містили посилання на кредитора. Нагадаємо: Господарський суд Одеської області припинив правовідносини між управлінням дорожнього господарства Одеської міської ради та ТОВ "Автомагістраль-Південь", які підписали договір про реконструкцію шляхопроводу у Одесі за 1,61 млрд грн після повномасштабного вторгнення московії в Україну.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market forces move
Creating endless ripples
Capital's flow.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 17 квітня: Іран відкрив Ормуз, в Україні рекордно дорожчає євро
20:45 - У Києві спростили отримання компенсації за сонячні електростанції
20:19 - В Україні 455 будівель отримали енергосертифікати: навіщо вони потрібні
20:06 - московіяни почали розробку найбільшого родовища марганцю в окупованій частині України
19:45 - Повноцінне відновлення судноплавства через Ормуз все ще під питанням – ЗМІ
19:19 - "Укренерго" не прогнозує відключення світла 18 квітня: надало поради щодо електроприладів
18:58 - У ЄС знизили ціни на газ після відкриття Ормузької протоки
18:57 - СЗРУ: заборгованість компаній московія – найвища з часу глобальної кризи
18:18 - В Україні модернізуватимуть водопостачання: Мінрозвитку відібрало пілотні проєкти
18:15 - YouControl проаналізував, які компанії пов'язані з родиною Шуфрича
18:00 - Опитування про банківське фондування, ІI квартал 2026 року
18:00 - Банки очікують зростання обсягів і вартості коштів клієнтів – Опитування про банківське фондування
17:37 - Україна домовилася про відтермінування державного боргу
17:30 - Мінекономіки затвердило єдині правила підготовки інвестпроєктів
17:30 - Україна експортувала рекордний за чотири роки обсяг м’яса птиці
17:00 - Українські компанії запрошують долучитися до Українсько-латвійського бізнес-форуму
16:59 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:55 - В Україні почали знижуватись ціни на пальне: скільки коштує бензин, дизель та газ
16:37 - Постачання нафти "Дружбою" може відновитися наступного тижня – Мадяр
16:30 - CBAM: Україна та Швеція домовилися про спрощення процедур акредитації верифікаторів
16:30 - Три головні звіти бізнесу
16:15 - Нафта впала нижче 90 доларів за барель і продовжує йти вниз на тлі новин з Ормузу
16:10 - Робота в Україні: на які вакансії найбільше зросли зарплати
16:07 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн
16:03 - Наказ Мінекономіки від 15.04.2026 № 4964 «Про затвердження плану розроблення технічних регламентів на 2026 рік»
16:01 - Іран заявив, що відкрив Ормузьку протоку
16:00 - До €10 000 на розвиток бізнесу: жінок-агропідприємиць запрошують до участі в програмі з розвитку бізнесу
15:49 - Кожна шоста пачка сигарет в Україні нелегальна
15:45 - У московії другу добу горить нафтовий термінал після атаки українських дронів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.04.2026


Більше новин