Американські корпорації масово залучають європейські кредити – Bloomberg

12.02.2025 16:00 | Економічна правда

Американські компанії активно залучають кредити в євро, оскільки позики в Європі значно дешевші, ніж у США. Про це пише Bloomberg. За перші місяці 2025 року вони випустили єврооблігацій на 23,4 млрд євро (24,3 млрд дол), що стало рекордом із 2007 року.
Серед великих позичальників – T-Mobile US Inc.
та IBM, а також провідні банки з Волл-стріт. Зазначається, що основна причина ажіотажу – різниця між ключовими ставками центральних банків.
Депозитна ставка Європейського центрального банку (ЄЦБ) на 175 базисних пунктів нижча за ставку Федеральної резервної системи США (ФРС).
Це дає компаніям змогу заощаджувати на вартості позик, особливо якщо їм не потрібно конвертувати борг у долари. Минулого року американські корпорації розмістили 108 млрд євро облігацій у Європі – найбільше за п’ять років.
Але у 2025 році попит ще більший, оскільки бізнес намагається передбачити наслідки політики Дональда Трампа. Очікується, що ЄЦБ цього року ще тричі знизить ставку (нині вона становить 2,75%), тоді як ФРС – лише один раз (нинішній рівень – 4,5%). Різниця у ставках пояснюється побоюваннями щодо економічної ситуації в Європі та посиленням протекціонізму у США. Минулого тижня компанія IBM випустила облігації на 3,5 млрд євро, а потім залучила ще 4,75 млрд дол у США, загалом розмістивши дев’ять траншів.
Купонна ставка п’ятирічних єврооблігацій склала 2,9%, тоді як аналогічний доларовий борг мав ставку 4,8%. T-Mobile USA минулого тижня випустила 2,75 млрд євро облігацій у трьох частинах.
За даними Bloomberg, семирічний борг дозволив компанії заощадити близько дев’яти базисних пунктів на свопах, а інші транші були оцінені приблизно так само, якби T-Mobile залучала фінансування у США. Нагадаємо: Європейський Союз готовий запровадити відповідні заходи у відповідь на 25% мита, які США накладають на імпорт сталі та алюмінію.

Додати коментар

Користувач:
email:





Не скаржися на гроші, якщо в тебе мало їх,
Бо, можливо, причина в тому, що ти їх не плануєш
Не звинуй банкіра за свій недостаток
Бо рецептом є - більше заробляй і май на увазі всі витрати

- Fin.Org.UA

Новини

18:15 - Судовий розгляд правомірності рішення Національного банку про застосування заходу впливу до ПуАТ "КБ "АКОРДБАНК" триває
17:31 - Застосовано заходи впливу до шести фінансових компаній
17:20 - Уряд спрямує три мільярда гривень на ліквідацію наслідків обстрілу Вишневого
17:12 - США нададуть Україні ліцензію на виробництво Patriot – Трамп
17:10 - Нацбанк показав курс долара та євро на 9 липня: ціна валюти продовжує падати
16:56 - МВФ знизив прогноз світового економічного зростання на 2026 рік до 3%
16:47 - ІТ-інтеграція до ЄС: ДПС та EU4PFM узгодили подальші кроки для євроінтеграції податкової системи України
16:43 - Понад 274 млрд грн надійшло до місцевих бюджетів: фінансові підсумки першого півріччя
16:38 - Щодо права на нарахування податкової знижки за витратами, понесеними на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті
16:37 - Хто є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності?
16:35 - Рентна плата за використання водних біоресурсів: до місцевих бюджетів платники Дніпропетровщини спрямували понад 2,7 млн гривень
16:34 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
16:33 - Понад 9,8 млрд грн ПДВ сплатили до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини з початку року
16:32 - У Київраді зареєстровано проєкт рішення про докапіталізацію Київміськбуду
16:30 - московія атакувала газотранспортний об’єкт у Києві, загинув працівник ОГТС
16:30 - Як суди розглядатимуть санкційні справи
16:27 - Офіційне працевлаштування осіб з інвалідністю: законодавством передбачені знижені ставки єдиного внеску
16:24 - Надходження від платників єдиного податку до бюджетів громад Дніпропетровщини перевищили 3,8 млрд гривень
16:23 - Мобілізовані ФОПи можуть скористатися податковими пільгами
16:21 - Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Е-кабінету надає можливість фізичним особам сплатити податки, збори та платежі
16:19 - Коли виникає право на отримання податкової знижки у частині процентів за користування іпотечним житловим кредитом
16:18 - Збір за паркову від платників Дніпропетровщини поповнив місцеві бюджети майже на 25,6 млн гривень
16:16 - Єдиний податок: місцеві бюджети Дніпропетровщини від юридичних осіб отримали майже 424,6 млн гривень
16:15 - До уваги юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи – власників, орендарів, користувачів на інших умовах земельних ділянок!
16:12 - Корупція на закупівлі бронежилетів для "Укренерго": суд затвердив угоду з фігурантом справи
16:00 - Страхова компанія VUSO увійшла до ТОП-3 ринку та спрямувала 100 млн грн на підтримку ЗСУ
15:37 - Чи є обмеження щодо кількості створення (друку) РРО та/або ПРРО фіскальних звітних чеків (Z-звітів)?
15:36 - Якими особами може застосовуватися касовий метод податкового обліку?
15:35 - Які ставки податку на прибуток встановлені ПКУ?
15:33 - Новостворений ФОП зареєструвався в останні дні місяця: подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (перша/друга групи)


Більше новин