Японія добивається скасування мит Трампа на свою сталь і алюміній

12.02.2025 13:21 | Економічна правда

Японія офіційно звернулася до адміністрації президента США Дональда Трампа з проханням виключити японські компанії з-під дії нових мит на сталь та алюміній. Про це пише Bloomberg. Міністр фінансів Кацунобу Като та головний секретар кабінету міністрів Йосімаса Хаяші підтвердили, що це питання є для Токіо пріоритетним.
Хаяші заявив, що запит було передано через японське посольство у Вашингтоні. Водночас японський уряд консультує національні компанії щодо нової митної політики США.
Для цього діє спеціальна консультаційна служба при Японській організації зовнішньої торгівлі. "Ми продовжимо ретельно вивчати вплив на японські компанії та вживатимемо необхідних заходів", - сказав міністр торгівлі Йодзі Муто. У 2024 році Японія експортувала до США 1,1 мільйона тонн сталі на суму 2 млрд дол і 74 565 тонн кольорових металів на суму 1,2 млрд дол, включаючи алюміній.
Це склало 1,4% та 0,8% від загального експорту до США, відповідно. Голова Банку Японії Кадзуо Уеда, також виступаючи в парламенті, сказав, що наразі важко оцінити потенційний вплив економічної політики США. Нагадаємо: Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження 25% мита на імпорт сталі та алюмінію без винятків для жодної країни. Перша віцепрем"єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна продовжить активну роботу з партнерами для того, щоб знайти оптимальне для металургійної галузі рішення до початку дії запроваджених США мит.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок розвивається,
Нові ідеї й можливості,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

10:06 - Київ попросив у держави 15 мільярдів на енергостійкість
09:50 - Нафта відреагувала на заяву Трампа про те, що він втрачає терпіння щодо Ірану
09:22 - Наглядова рада "Укргідроенерго" обрала нового гендиректора
09:21 - Податковий номер через «е-Консул» та Е-картка платника – нові цифрові можливості для українців в Україні та за кордоном
09:00 - Представники МВФ приїдуть до України для перегляду кредитної програми
08:30 - Що стоїть за ініціативами Зеленського оновити кадри в лісовій галузі?
08:00 - Пощастило з назвою: як карибський острів заробляє мільйони на доменному імені .ai
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 14 травня: Кауфман отримав контроль над фармбізнесом росіян, обшуки у членів НКРЕКП
20:50 - В Оманській затоці атакували й підпалили індійське судно
20:25 - Кабмін попередньо забрав собі контроль над PlayCity у Мінцифри
19:55 - Ормуз почав пропускати через себе більше супертанкерів з нафтою
19:25 - Біля ОАЕ захопили судно і відправили його в Іран
18:58 - Через подорожчання бензину американці стали пити менше пива
18:35 - Уряд запровадив пільгову сплату зборів для ветеранського бізнесу у сфері інтелектуальної власності
18:32 - Свириденко розповіла, скільки ветеранів отримає житло цьогоріч
18:25 - У застосунку "Дія" запустили ШІ-агента: що він вміє?
18:00 - Асоціація ритейлерів пояснила "хвилю закриття" магазинів
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 15 травня
17:37 - У НКЦПФР презентували концепцію нового законопроєкту про добровільні пенсійні фонди
17:35 - Папірець більше не потрібен: як отримати картку платника податків у "Дії"
17:20 - За два дні над українськими АЕС пролетіло понад 160 російських дронів – МАГАТЕ
17:20 - Антимонопольний дозволив "Сільпо" купити магазини групи "Євротек"
17:10 - Надходження податку на нерухомість зросли на понад 14%: які регіони сплатили найбільше
17:08 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Порядку розроблення паспорта меліоративної системи (складової частини меліоративної системи)»
17:04 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Порядку розроблення паспорта меліоративної системи (складової частини меліоративної системи)»
16:50 - Індія просить вчергове продовжити дозвіл на купівлю російської нафти – ЗМІ
16:50 - Гуманітарна катастрофа на Кубі: країна вичерпала запаси пального
16:44 - Фонд гарантування продав активи двох банків-банкрутів на понад 23 мільйони


Більше новин