Міненерго обговорило з енергокомпаніями прискорення підключення об’єктів розподіленої генерації

12.02.2025 11:10 | Міністерство енергетики України

Міненерго обговорило з енергокомпаніями прискорення підключення об’єктів розподіленої генерації ludmila.petrovska 12 лютого 2025, 11:10 Міненерго продовжує підтримувати реалізацію проєктів розподіленої генерації, їх оптимізацію та прискорення для посилення енергетичної безпеки країни.
У Міненерго відбулась нарада під головуванням заступника міністра енергетики Миколи Колісника за участю енергокомпаній, які  задіяні у розбудові об’єктів розподіленої генерації в різних регіонах як безпосередні учасники проєктів, консультанти тощо.
Учасники обговорили важливі питання реалізації проєктів.
Увага приділялась питанням логістики, графікам встановлення відповідного обладнання, введенню в експлуатацію та приєднання до мереж.
Також обговорили оперативну взаємодію між учасниками всіх процесів –  компаніями, операторами системи розподілу, міжнародними партнерами, донорами та фінансовими установами для оптимізації всіх етапів реалізації проєктів від закупівлі і постачання устаткування до його підключення.
«Розподілена генерація – це важливий напрямок забезпечення енергетичної стійкості та стабільного енергопостачання споживачам в умовах цілеспрямованих атак росії на нашу енергетичну інфраструктуру.
Встановлення когенераційних установок, газових турбін та газопоршневих установок, а також газогенераторів та мобільних електростанцій залишається одним із ключових завдань.
Це - реальний інструмент протидії енергетичному терору.
Міненерго координує цей процес та сприяє залученню міжнародної фінансової допомоги, щоб прискорити реалізацію всіх необхідних проєктів»
, - зазначив Микола Колісник.
Сумарна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, підключених на 31 грудня 2024 року, склала 967 МВт.
З них 835 МВт введено в експлуатацію у 2024 році.
Нагадаємо, у період з червня по грудень 2024 року українські банки розпочали фінансування проєктів зі встановлення енергетичного обладнання для посилення енергонезалежності на суму 10,5 млрд грн, загальною потужністю понад 470 МВт.
Проєкти фінансуються у 21 області України.
Новини Новини Міністерства Енергетична безпека Відновлення і відбудова

Додати коментар

Користувач:
email:





World Economic
Forum in Davos, Switzerland
Where the rich converse

- Fin.Org.UA

Новини

18:54 - Рух метро у Києві відновили у звичайному режимі
18:54 - Угоди з переможцем конкурсу на розробку літієвого родовища ще немає – Мінекономіки
18:44 - Російський приватний "Лукойл" попросив допомоги з бюджету московія через обвал цін на нафту
18:23 - 27 січня відключення світла діятимуть усю добу
18:20 - Критерії відбору переможця конкурсу УРП по ділянці «Добра»
18:17 - Правоохоронці викрили розтрату на реконструкції причалу у Чорноморську
18:11 - Сприяння залежності від соцмереж: в США судитимуть Meta, TikTok та YouTube
17:45 - Як працює автовикуп квитків і коли з’являються вільні місця – пояснення УЗ
17:39 - Офіційний курс євро до гривні оновить історичний рекорд
17:30 - На Київщині знову екстрені відключення світла
17:25 - "Метінвест" розповів про наслідки перебоїв з енергопосчанням для металургії
17:23 - У Києві через тривогу змінили рух метро
17:09 - Частину російських авіакомпаній паралізувало внаслідок збою
17:07 - "Укрексімбанк" закриє центральне відділення та низку підрозділів
17:05 - Україна відкрила три нові експортні ринки в Алжирі: що продаватимемо
17:05 - Україна відкрила три нові експортні ринки в Алжирі: що продаватимемо
17:00 - Денис Башлик: Ми проєктуємо в ДАР цифрові сервіси так, щоб вони були зрозумілими та зручними у щоденній роботі фермера
17:00 - Китай готується імпортувати раніше заборонені чипи Nvidia
16:30 - Встигніть приватизувати квартири
16:25 - На Київщині викрили канал збуту електроніки компанії в московія, яка співпрацює з держструктурами
16:20 - ДТЕК повернув "Енергоатому" 164 мільйона гривень як добровільну компенсацію
16:13 - Польща надала Києву 130 генераторів: Кличко розповів деталі
16:02 - Після реформи пенсіонерам не платитимуть менше 6 тисяч – Улютін
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.01.2026
16:00 - єОселя: щотижнева статистика
16:00 - Денис Шмигаль: Незалежність від російських енергоресурсів - це насамперед про безпечну та сильну Європу
15:43 - Компанія Henkel збільшила фінансування гуманітарних зимових проєктів в Україні до 200 тисяч євро
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.01.2026
15:30 - Найпопулярніша сільгосптехніка: скільки коштують трактори, комбайни, сівалки в Україні
15:24 - У Києві понад 1200 багатоповерхівок без тепла – Зеленський


Більше новин