Чи оподатковується допомога у сумі 1000 грн, яка виплачується за програмою «Зимова єПідтримка»?

12.02.2025 11:18 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 року № 952 «Про реалізацію експериментальних проектів у рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні»» (із змінами та доповненнями) (далі – Постанова № 952) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги (далі – Порядок).
Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерства економіки України (далі – Мінекономіки) за бюджетною програмою «Підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги» (далі – бюджетні кошти) (п. 1 Порядку).
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки (п. 3 Порядку).
Бюджетні кошти спрямовуються, зокрема, на надання одноразової державної грошової допомоги «Зимова підтримка» відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо надання одноразової державної грошової допомоги «Зимова підтримка» в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» (далі – Порядок «Зимова підтримка»), затвердженого Постановою № 952 (п. 4 Порядку).
Відповідно до п. 7 Порядку «Зимова підтримка» джерелом фінансування експериментального проекту є кошти державного бюджету.
Водночас, п. 8 Порядку «Зимова підтримка» передбачено, що допомога надається одноразово фізичній особі за її бажанням, якій станом на 1 грудня 2024 року виповнилося 18 років, що має присвоєний в установленому законодавством порядку реєстраційний номер облікової картки платника податків та яка на момент подачі заявки на отримання допомоги перебуває на території України, крім тимчасово окупованої території.
Заявка на отримання допомоги у розмірі 1000 грн може бути подана протягом грудня 2024 року – лютого 2025 року.
Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включаються, такі доходи, як сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсацій, вартість соціальних послуг та реабілітаційної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю згідно із законом, указами Президента України та актами Кабінету Міністрів України, а також вартість соціальної допомоги в натуральній формі малозабезпеченим сім’ям, що отримана від надавачів соціальних послуг відповідно до Закону України від 17 січня 2019 року № 2671-VІІІ «Про соціальні послуги» із змінами та доповненнями.
Таким чином, оскільки джерелом фінансування виплати є кошти державного бюджету, то сума такої допомоги не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Додати коментар

Користувач:
email:





Trading algorithms
Artificial intelligence
Modern finance game

- Fin.Org.UA

Новини

16:10 - Прозорість контролю, боротьба з тінню та міжнародне оподаткування: фокуси розмови із Німецько-Українською промислово-торговельною палатою
16:08 - Про податкову знижку за витратами на оренду житла
16:07 - Про переваги Електронного кабінету
16:04 - Офіс податкових консультантів – податковий простір без бар’єрів
16:03 - Національна стратегія доходів: пріоритетні напрями розвитку податкової системи
16:00 - Безбар’єрність – основа ефективної взаємодії податкової служби з платниками
15:50 - Правоохоронці викрили підприємців, які постачали будматеріали армії московія
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.05.2026
15:22 - московіяни зруйнували великий складський комплекс на Київщині
15:00 - московія показала пошкоджений підсанкційний газовоз біля берегів Лівії
14:43 - ДПС активно розвиває онлайн-пункти Офісів податкових консультантів
14:30 - АОЗ зконтрактувала рекордну кількість снарядів: зекономили 16%
13:53 - Від зрізаних дерев до перебудови інфраструктури: які перешкоди стоять на шляху до теплої зими
13:45 - За добу кияни подали 986 заявок на компенсацію за зруйноване житло
13:30 - У Києві суд забов’язав знести будівлю на острові "Муромець"
13:29 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:15 - Хакери виставили на продаж дані 340 мільйонів користувачів OnlyFans
12:56 - Громади за чотири місяці отримали на 13% більше туристичного збору
12:51 - Супертанкер з нафтою Іраку вирвався з Перської затоки
12:30 - Як перестрибнути в технологічне майбутнє
12:30 - Ціни на газ у Європі надають на тлі наближення США та Ірану до мирної угоди
12:20 - Казахстан не дасть стягнути $1,4 мільярда з "Газпрому" на користь "Нафтогазу"
12:11 - Кредитування підтримує зростання активів банків два роки поспіль – Огляд банківського сектору
12:08 - Огляд банківського сектору, травень 2026 року
11:50 - Через обстріли без світла залишилися споживачі у п'яти областях
11:38 - Адаптація до міжнародних стандартів: НКЦПФР перебудовує внутрішню структуру
11:20 - Катар таємно вивозить газ через Ормуз попри майже повне закриття протоки
11:12 - Анатолій Куцевол провів зустріч із заступником Міністра енергетики Польща Конрадом Войнаровським
11:09 - До уваги фізичних осіб – волонтерів!
11:08 - Як в контролюючих органах обліковується договір про спільну діяльність?


Більше новин