московії загрожує масове звільнення авіадиспетчерів

09.02.2025 16:19 | Економічна правда

Майже 3,5 тис.
співробітників російської держкорпорації з організації повітряного руху, які обслуговують цивільні аеропорти московії, планують звільнитися через невдоволення новим договором. Про це розповів президент Федерального союзу авіадиспетчерів московія Сергєй Ковальов, передає The Moscow Times. Росавіація відмовляється фінансувати частину спецпрограм, хоче скасувати пільги, страхування від втрати працездатності та урізати премії.
Також пропонується прибрати виплату тим, хто йде на пенсію. За словами Ковальова, ця проблема стосується всіх співробітників стратегічних підприємств, які займаються обслуговуванням повітряного руху: диспетчерів, інженерів, техніків та IT-фахівців. Він додав, що їхня зарплата майже не індексувалася чотири роки.
Працівники обурені та планують масові звільнення. "Тоді деякі центри обслуговування повітряного руху просто закриються.
Варто навіть 30-50% звільнитися з підрозділу – і це буде крах", – сказав Ковальов. Єдиний колективний договір має набути чинності 1 квітня.
При цьому, крім скасування пільг, для авіадиспетчерів, які працюють у нічні зміни, запровадять нові штрафи за найменші провини. Диспетчери скаржаться на низькі зарплати та нездатність прогодувати сім"ї, і їм доводиться підробляти таксистами та кур"єрами.
За їхніми словами, після початку розв"язаної Росією війни проти України керівництво перестало проводити індексацію, хоча має робити це двічі на рік за договором, а також скасувало премії. "Наші зарплати дорівнюють зарплатам кур"єрів у Москві.
Ніхто не хоче працювати за такі гроші під кримінальною відповідальністю.
Доводиться підробляти кур"єрами і в таксі, залишається лише здогадуватися, як це позначиться на безпеці польотів", – заявив співробітник Росавіації. При цьому в держкорпорації з організації повітряного руху запевняють, що новий колективний договір не передбачає змін у системі оплати праці та збереже для всіх працівників пільги та гарантії, що діють на 31 березня 2025 року. Нагадаємо: За майже три роки від початку війни російські авіаперевізники змогли позбавити від подвійної реєстрації, що заважає польотам за кордон, 365 із 665 літаків - більше половини флоту, що залишився в московії.

Додати коментар

Користувач:
email:





The BIS and ECB
Managing currency and growth
For a unified Europe

- Fin.Org.UA

Новини

19:55 - ЄС може зайти в зиму з найнижчими запасами газу за 15 років
19:25 - Спека змусила Францію знизити потужність атомних станцій
18:52 - Відключення світла повертають: графіки 30 червня діятимуть по всій Україні
18:42 - Продаж пального обмежили ще у одному російському регіоні
18:30 - Якість повітря на Київщині перебуває в межах норми
18:25 - "Щире каяття" з донатом на ЗСУ: посадовець КМДА визнав вину у справі про 1,2 мільйона
18:05 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до додаткового переліку товарів, що належать виключно до продукції переробної промисловості, до яких встановлюються вимоги щодо їх ступеня локалізації виробництва»
18:05 - Мінрозвитку визначило 30 пріоритетних інвестпроєктів
17:56 - Форма інформація про суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 30 червня
17:52 - Наказ Мінекономіки від 16.06.2026 № 6782 «Про затвердження форми інформації про суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом»
17:33 - "Укрпошта" зменшує тарифи на доставку в село
17:30 - Понад 340 млн євро для бізнесу та громад: як UGB (Укргазбанк) допомагає відновлювати Україну
17:15 - Ощадбанк попередив про перебої в сервісах через спеку й проблеми зі світлом
17:00 - Куди вкладати кошти залежно від суми
16:49 - Комісія ухвалила 78 рішень щодо розвитку ринку капіталу та вдосконалення регулювання
16:47 - Хабар за "кришування" кол-центру: депутату Тищенку вручили підозру
16:40 - Матчі групової стадії ЧС-2026 відвідали понад 4,6 мільйона фанатів – FIFA
16:30 - єОселя: за тиждень 152 українські родини отримали кредити на житло
16:25 - До кінця року держава буде винна банкам 10 мільярдів гривень компенсацій – НБУ
15:56 - Лист очікувань власника державної установи «Професійні закупівлі» на 2026 рік (зміни) від 26.06.2026 № 2803-06/58814-08
15:48 - Посадовця митниці підозрюють у розтраті бюджету на реконструкції митного поста
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 30.06.2026
15:25 - Тендерні оборудки: посадовцю комунального підприємства Києва вручили підозру
15:20 - Спека повертає графіки: в очікуванні відключень українців знову просять економити електрику
15:10 - За Галущенка внесли заставу
15:03 - У двох областях – аварійні знеструмлення через спеку
14:45 - Мешканці Славутича та Одещини зможуть отримати 500 000 на власний бізнес: інструкція
14:20 - Ексголову правління банку підозрюють у незаконних операціях на 210 мільйонів гривень
14:00 - Європейські принципи у сфері води: Україна формує сучасне водне врядування


Більше новин