В Латвії кажуть, що від'єднання від електромережі московії пройшло без інцидентів

08.02.2025 17:33 | Економічна правда

Українська правдаПрем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня заявила, що процес відключення країн Балтії від російської енергомережі пройшов без інцидентів. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi. Як зазначено, після відключення країн Балтії від російської енергомережі Сіліня провела телефонні переговори з прем"єр-міністром Естонії Крістеном Міхалом і комісаром ЄС з питань енергетики та житла Даном Йоргенсеном. В ході розмови йшлося про перехід Балтії на повну інтеграцію з європейською енергосистемою. "Це найбільший і найважливіший проєкт із забезпечення енергетичної незалежності та регіональної безпеки за останні десятиліття.
І ми зробили це на рік раніше, ніж планувалося", – підкреслила латвійська прем’єрка. Сіліня висловила задоволення тим, що процес пройшов без інцидентів, і подякувала операторам енергосистем країн Балтії та іншим відповідальним установам за їхню роботу, завдяки якій перехід став можливим. Наступні кроки будуть пов"язані з модернізацією системи, розширенням використання відновлюваних джерел енергії та зміцненням безпеки регіону. Прем"єр-міністерка Латвії зазначила, що приєднання до європейської енергомережі підвищить енергетичну безпеку в регіоні та забезпечить незалежний і надійний контроль за частотою балтійської електромережі. Як відомо, 8 лютого Естонія, Латвія та Литва офіційно від’єдналися від енергосистеми московії. Нагадаємо, ще у липні 2024 року міністри енергетики Естонії, Латвії та Литви підтвердили наміри синхронізуватись із континентальною європейською енергосистемою ENTSO-E та від’єднатись від російської в лютому 2025. Литва, Латвія та Естонія разом із Росією та Білоруссю працювали у загальній системі електропостачання, якою централізовано керують з Москви.
Водночас у травні 2022 року країни Балтії повністю припинили імпорт електроенергії з московія.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks, bonds, and currencies,
Traded daily around the world,
Fortunes made and lost.

- Fin.Org.UA

Новини

10:43 - Податківці Дніпропетровщини провели онлайн-зустріч з платниками щодо використання сервісів Електронного кабінету
10:42 - Долучайтесь до Глобального опитування платників: реальний досвід бізнесу стане основою майбутніх змін
10:41 - ДПС активно розвиває онлайн-пункти Офісів податкових консультантів. Наразі вже відкрили 19 таких пунктів в 9 областях
10:37 - До прозорого digital-ринку: ДПС долучилась до обговорення нової моделі оподаткування платформ
10:36 - ДПС на Фестивалі кар’єри: допомагаємо ветеранам вести бізнес і знайти роботу
09:10 - З Ормузької протоки після тривалого блокування виходять танкери з нафтою та СПГ – ЗМІ
08:30 - На що здатний біодизель у час енергокризи
08:00 - Житло для ВПО: скільки коштує та хто завищує ціни
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 25.05.2026
18:00 - Під Києвом замовили ремонт вулиці за завищеними цінами
16:55 - Музей "Чорнобиль" припинив роботу
16:46 - Під Києвом замовили ремонт вулиці за завищинеми цінами
14:33 - У Мінекономіки розповіли про очікування щодо критичних підприємств
13:05 - "Український авангард": Нацбанк випустив незвичайну пам’ятну монету
11:55 - В Україні прогнозують зростання виробництва біометану
10:40 - Наслідки нічної атаки: у Києві змінили рух громадського транспорту
10:00 - В Україні зросло виробництво сільськогосподарської продукції
09:00 - Щотижневий дайджест
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.05.2026
17:45 - Компаніям США доведеться довго чекати на компенсації за координатами "мита Трампа" – ЗМІ
16:43 - московіяни знову б’ють по об’єктам "Нафтогазу" на Харківщині та Полтавщині
16:08 - Чатбот Claude приніс Zoom мільярд доларів
15:15 - Україна запровадила санкції щодо 29 морських суден "тіньового флоту" московія
14:45 - У московії ще більше "закручують гайки" для критиків режиму
13:41 - У Криму почали нормувати пальне через "логістичні труднощі"
13:30 - Україна та Польща домовилися розширювати економічне партнерство, співпрацю у відбудові на шляху до ЄС
12:30 - SpaceX успішно випробувала новий Starship за кілька днів до рекордного IPO
12:15 - Громади в основі: в Харкові провели воркшоп з протимінної діяльності
11:20 - На вугільній шахті в Китаї стався найбільший за 17 років вибух газу
10:10 - Після атаки безпілотників у Новоросійську московія горить нафтовий термінал


Більше новин