московія на порозі нафтової кризи: санкції США вдарили по "тіньовому" флоту – Bloomberg

07.02.2025 17:31 | Економічна правда

Санкції США проти російського нафтового флоту загрожують серйозними проблемами для експорту країни. Про це пише Bloomberg. Обмеження, які запровадило Міністерство фінансів США 10 січня, торкнулися 161 танкера, що використовуються для перевезення нафти. Через це вартість фрахту танкерів для доставки російської нафти Urals до Азії вже зросла майже на 50%.
Крім того, різниця між цінами на нафту при відвантаженні з московії та її прибуттям до Азії, що відображає витрати на транспортування, також значно збільшилася. "московія ризикує зіткнутися з реальною кризою у сфері морських перевезень", – пише нафтовий стратег Bloomberg Джуліан Лі.
Він наголошує, що хоча раніше були випадки штучного завищення ставок на фрахт для обходу санкцій, нинішня ситуація суттєво відрізняється. За його словами, до чорного списку потрапили 265 танкерів, які використовувалися для перевезення російської нафти.
З них 112 суден (26%) вже під санкціями США, а загалом із додаванням обмежень з боку ЄС та Великої Британії ця частка зростає до 37%. Минулого року підсанкційні танкери перевезли 45% усього російського нафтового експорту морем.
Якщо врахувати судна, що під санкціями ЄС і Великої Британії, цей показник підіймається до 57%. Окрім цього, на ситуацію впливає і стан самого флоту.
Частина суден, які раніше транспортували іранську нафту, зараз використовується для перевезення російських барелів, але цього може виявитися недостатньо. Аналітики вважають, що якщо санкції не буде послаблено, московія зіткнеться зі зростаючими витратами на транспортування та потенційними проблемами з експортом нафти. Нагадаємо: Президент США Дональд Трамп готовий подвоїти санкції, щоб змусити Росію припинити війну проти України, заявив його спецпредставник щодо України та московії Кіт Келлог. Надходження від продажу нафти до державного бюджету московії в січні були близькими до річного мінімуму через дешевшання нафти та вищі виплати державним нафтопереробним компаніям.

Додати коментар

Користувач:
email:





A debt crisis looms,
Europeans seek to stay afloat,
Bailouts all around.

- Fin.Org.UA

Новини

14:40 - "Укрпошта" продає останню велику партію списаних авто: що в переліку
14:31 - У Харкові відновили роботу "Дія.Бізнес": як підтримують підприємців у прифронтовому місті
14:08 - Фіскальний чек РРО/ПРРО: як зазначається назва товару при продажу вживаних технічно складних побутових товарів?
14:06 - Про розрахунок мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої
14:05 - Які дії іноземця з метою набуття статусу електронного резидента (е-резидента) та підстави скасування такого статусу?
14:05 - Наслідки атаки московія: у Києві пошкоджена станція метро й транспортна інфраструктура
14:03 - Чи включаються до складу доходу юридичної особи платника єдиного податку суми гарантійних внесків від орендарів?
14:01 - До уваги ФОП – платників єдиного податку четвертої групи!
13:59 - Виплати нерезиденту за послуги з виробництва та/або розповсюдження реклами про резидента: що з оподаткуванням?
13:58 - Трудові відносини: офіційне працевлаштування захищає права вагітних і працівників із дітьми
13:56 - За якими ідентифікаторами форм формуються електронні форми Запиту про отримання витягу з реєстру страхувальників?
13:55 - До уваги платників податків!
13:54 - Центри обслуговування платників – безбар’єрний податковий простір
13:53 - Податковий сервіс: цифрові рішення – доступність і комфорт платника
13:50 - Податковий календар на 15 травня 2026 року
13:50 - Втекти від великих ТЕЦ: чому держава не дозволяє масовий перехід на індивідуальне опалення
13:50 - "Сільпо" хоче придбати мережу супермаркетів "Арсен"
13:49 - Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
13:47 - Дніпропетровщина: результати діяльності податківців у січні – квітні 2026 року за напрямом оподаткування фізичних осіб
13:46 - До загального фонду держбюджету за видобування залізних руд платники Дніпропетровщини сплатили понад 1,1 млрд грн рентної плати
13:45 - Понад 2 тисячі родин Київщини знов зі світлом після ворожого обстрілу
13:44 - Рентна плата: до місцевих бюджетів від платників Дніпропетровщини за користування надрами надійшло понад 17,0 млн гривень
13:43 - Плата за землю: находження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 21,7 відсотка
13:40 - Податковий супровід як інструмент розвитку підприємництва
13:40 - Детективи БЕБ викрили підпільне виробництво алкоголю
13:39 - Пройдіть Глобальне опитування платників податків – це можливість вплинути на зміни
13:36 - Податковий супровід грантоотримувачів: вже надано понад 300 консультацій
13:34 - «Податок на Google» приніс Україні понад 6,9 млрд грн за чотири місяці 2026 року
13:25 - Міжнародний бренд повертається: Radisson Hotel City Centre Odesa відкривається 15 травня
13:25 - московіяни знищили офіс української оборонної компанії


Більше новин