Атаки московія змушують Україну купувати дороги газ у ЄС – Reuters

07.02.2025 16:03 | Економічна правда

Російські ракетні атаки на українські державні газові активи змусили країну купувати дороге альтернативне паливо в Європейському Союзі. Про це пише Bloomberg. Авіаудари скоротили видобуток ключового виробника "Нафтогазу" на третину, і країні доведеться імпортувати близько 1 млрд кубометрів газу. Хоча це менш як 1% від річного попиту Європи, це відбувається на ф"ючерсних біржових торгах, які наближаються до найвищого рівня за останні два роки на тлі занепокоєння з приводу поставок.
Після того, як на початку цього року припинилися потоки російського газу через Україну, запаси газу в сховищах регіону стрімко вичерпалися. Повідомляється, що у 2024 році Україна отримала 724 мільйони кубометрів газу з-за кордону, що є найнижчим рівнем з моменту початку ведення обліку.
Близько третини було пізніше реекспортовано до західних сусідів, які використовували національні сховища. Нафтогаз, який покриває близько 80% загального обсягу видобутку в країні, минулого року збільшив видобуток газу на 5% до 13,9 млрд кубометрів. Цього тижня в Україну почали надходити додаткові обсяги газу, оскільки Словаччина відновила постачання через прикордонний пункт Будінце вперше з жовтня. Запаси газу в сховищах достатні для стабільної роботи цієї зими, і ситуація перебуває під контролем, заявив головний виконавчий директор "Нафтогазу" Роман Чумак.
За його словами, компанія імпортуватиме газ, "щоб бути готовою до всіх викликів війни". Нагадаємо: АТ "Укргазвидобування", що входить до Групи Нафтогаз, у 2024 році збільшило видобуток товарного газу до 13,9 млрд куб.
м, порівнюючи з 13,2 млрд куб.
м за підсумками 2023 року. Вранці 15 січня московія здійснила атаку по газовій інфраструктурі України. За дев’ять місяців 2024 року Група Нафтогаз отримала чистий консолідований прибуток на 23,3 млрд грн.
За аналогічний період минулого року цей показник становив 15,3 млрд грн.

Додати коментар

Користувач:
email:





Economic winds,
Trade deals, rates, and indicators,
Investors react fast.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 30 січня: атака на залізницю, скасовані платіжки за тепло
20:40 - Без тепла у Києві залишаються 253 багатоповерхівки
20:30 - Олександр Краснолуцький долучився до команди Мінекономіки
20:06 - Через атаку московія, яка триває більше доби, все ще не курсують потяги із Запоріжжя у Дніпро
19:48 - Зеленський доручив скасувати платіжки для тих, у кого не було тепла
19:37 - У Києві на місяць перекриють рух Південним мостом у зв’язку з ремонтом
19:20 - 31 січня відключення світла діятимуть усю добу
19:00 - Дефіцит бюджету Канади зріс до 19 млрд доларів
18:36 - Графіки відключень: у Yasno відповіли на найпоширеніші запитання
18:15 - За 2025 рік обсяги касових оборотів банків зросли – НБУ
18:10 - Куба відреагувала на погрози Трампа ізолювати острів від нафти
18:02 - Денис Шмигаль: Маємо посилити соціальний захист енергетиків, які працюють у надскладних умовах
17:45 - Посли країн G7 привітали Уряд України із призначенням нового складу наглядової ради Енергоатому
17:45 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на АТ "МІБ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:40 - Уряд спростив імпорт акумуляторів – потрібні для критичної інфраструктури
17:35 - Європейський інвестбанк перерозподілить кошти на українську енергетику – Кулеба
17:15 - Трамп судитиметься з податковою та Мінфіном США
17:11 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 2 лютого
17:00 - Генератори для багатоповерхівок за програмою "СвітлоДім": стартував прийом заявок
16:58 - Україна закликала призупинити членство рф в Раді керуючих МАГАТЕ, – Денис Шмигаль
16:38 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 7 січня 2026 року
16:35 - Київ отримав першу партію генераторів від Варшави: їх вже розвозять по місту
16:33 - НКЦПФР та НБУ узгодили кроки щодо розвитку ринків капіталу: підсумки зустрічі
16:32 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 29-30 січня 2026 року
16:30 - Чому мерзне дизпальне?
16:18 - У Києві на Троєщині 6 магазинів "АТБ" тимчасово працюватимуть цілодобово
16:17 - Бізнесу покращили умови страхування від воєнних ризиків: що змінилося
16:12 - Трамп номінував свого кандидата на голову центрального банку США
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.02.2026
15:59 - Україна закликала призупинити членство московія в МАГАТЕ


Більше новин