Україна розпочала експорт біометану до Європейського Союзу

07.02.2025 12:55 | Міністерство енергетики України

Україна розпочала експорт біометану до Європейського Союзу ludmila.petrovska 07 лютого 2025, 12:55 У лютому 2025 року між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану.
Експорт здійснив український виробник біометану.
 
«Початок експорту біометану з України до ЄС є важливим кроком у зміцненні енергетичної незалежності та інтеграції нашої країни в європейський енергетичний простір.
Це не лише відкриває нові можливості для нашого енергетичного сектору, але й сприяє декарбонізації економіки та зменшенню залежності від викопного палива.
Україна готова стати надійним постачальником чистої енергії для Європи.
Міністерство приділяє значну увагу питанню експорту біометану, яке є важливим у межах нової бізнес-моделі ринку природного газу та енергетики України в цілому»
,  — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Обсяг першої поставки біометану до ЄС склав 67 тис.
кубометрів. 
 
Українські виробники можуть експортувати біометан до країн ЄС через українську газотранспортну систему, приєднуючи біометанові установки як до газотранспортної, так і до газорозподільних мереж.
Умови та тарифи приєднання і транспортування газотранспортною системою України для виробників біометану є аналогічними до умов для видобувників природного газу.
Меморандум про стратегічне партнерство України та ЄС у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів було підписано у лютому 2023 року.
Для забезпечення функціонування ринку біометану схвалено Порядок митного оформлення експорту українського біометану згідно з наказом Міністерства фінансів України № 380 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з питань митної справи».
Відповідний Порядок набув чинності у вересні 2024 року.
Біометан — очищений біогаз, характеристики якого відповідають природному газу.
Біометан може використовуватися для опалення, виробництва електроенергії, як пальне для транспорту.
Важливо те, що цей біогаз можна інтегрувати в газову інфраструктуру без додаткових витрат на нові мережі, що робить біометан доступним для широкого використання.
Новини Новини Міністерства Міжнародна діяльність

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear market?
It's hard to predict for sure
But risk brings reward

- Fin.Org.UA

Новини

13:56 - Про максимальний розмір доходу для нарахування єдиного внеску у 2026 році
13:55 - За якими кодом бюджетної класифікації сплачуються штрафні (фінансові) санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО та/або ПРРО?
13:54 - Щодо оформлення довіреності, що видана ФОПом на представництво його інтересів, пов’язаних із сплатою податків в контролюючих органах
13:53 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
13:51 - Терміни, в які контролюючий орган повідомляє платника про продовження строки проведення документальної (планової або позапланової) перевірки
13:45 - Реєстрацію платника єдиного податку четвертої групи анульовано за ініціативою контролюючого органу: з якого періоду платник повторно може бути включений до четвертої групи платників ЄП?
13:41 - Щодо отримання витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій
13:39 - ФОП на загальній системі оподаткування отримав проценти, нараховані на залишок коштів поточного банківського рахунку, відкритого для провадження підприємницької діяльності: чи є дохід?
13:39 - Порядок формування податкового кредиту з ПДВ при ввезенні на митну територію України безоплатно отриманих товарів
13:37 -  Чи може самозайнята особа сплатити грошове зобов’язання власними коштами як фізична особа або з банківської картки ФО?
13:34 - Платник, який має заборгованість, спрямовує кошти на сплату поточних зобов’язань: черговість зарахування платежів
13:33 - Дніпропетровщина: до надавачів платіжних послуг направлено 2 442,9 тис. платіжних інструкцій для стягнення податкового боргу
13:21 - Рентна плата: за видобування газового конденсату платники сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини 578,8 тис. гривень
13:13 - Від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за видобування кам’яного вугілля надійшло понад 99,3 млн грн рентної плати
13:12 - Майже 9,2 млрд грн - внесок платників Дніпропетровщини до спеціального фонду держбюджету
13:11 - Погашення податкового боргу – у фокусі уваги податківців Дніпропетровщини на зустрічі з платником податків
13:10 - Консультаційний центр: ефективні рішення для підтримки бізнесу
12:26 - Виявлено та припинено незаконне виробництво пального: вилучено понад 200 тисяч літрів фальсифікованої продукції
12:10 - московія вдарила по відділенню Нової пошти на Вінниччині: восьмеро поранених
11:50 - Земля під маєтки Медведчука на Закарпатті: у справі з’явився ще один підозрюваний
11:40 - Безпечний обхід Ормузу опинився під загрозою після атаки в Єгипті
11:16 - Легалізація корупційних активів: завершено розслідування щодо ексголови ФДМУ
10:55 - Саудівські танкери почали ходити в обхід Африки через погрози хуситів
10:44 - Резервне тепло: у Києві будують нову теплотрасу
10:30 - Банки України показали актуальний курс валют на 31 липня
10:20 - Російські обстріли спричинили знеструмлення у чотирьох областях
10:18 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:06 - Уряд розподілив 1,6 мільярда на освіту
09:40 - Нафта продовжує дешевшати: які причини
09:00 - УЗА змінила прогноз урожаю та експорту зернових


Більше новин