ЄС, ймовірно, вперше з 2022 року імпортує СПГ з Австралії

07.02.2025 12:00 | Економічна правда. Публікації

Французький танкер Elisa Ardea пришвартувалась біля заводу з виробництва скрапленого природного газу на заході Австралії, після чого відправилось до порту Дюнкерка. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані з відстеження суден. Осадка судна (глибина занурення у воду – ЕП) не змінилася після виходу французького судна із заводу Wheatstone LNG на заході Австралії, а це означає, що воно, можливо, не перевозить вантаж газу.
Окрім цього, не гарантовано, що судно завершить довгий шлях до Франції.
Пунктом призначення Elisa Ardea вказано французький порт Дюнкерк www.vesselfinder.com Як зазначає Bloomberg, втрата російського трубопровідного газу через Україну з початку року збільшує європейський попит на скраплений природний газ. Трейдери перенаправляють поставки з Азії до Європи, де ціни на газ досягли дворічного максимуму. Згідно з даними Bloomberg, востаннє партія австралійського СПГ була отримана в Європі в листопаді 2022 року, після того, як спотові ціни зросли до історичного максимуму після вторгнення московії в Україну.
Минулого року Австралія відправила весь свій СПГ в Азію, свідчать дані по суднах. Цього року попит в Азії досі не надто високий, імпортери скорочують спотові закупівлі.
Падіння фрахтових ставок означає, що суднам, які перевозять СПГ, вигідніше здійснювати довші рейси, якщо ціна буде відповідною. Нагадаємо: Європейські посадовці почали обговорювати ідею можливості повернення до закупівель газу у московії в межах потенційного врегулювання війни в Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





The market is strange
Like an ocean's ebb and flow
Ride the waves with care

- Fin.Org.UA

Новини

21:35 - Денис Шмигаль: Робота з ліквідації наслідків російських атак триває безперервно – 24/7
21:00 - Новини 20 лютого: скасування мит Трампа, Україна отримає 6 європейських ТЕС та ТЕЦ
20:50 - Міжнародна морська організація нарахувала 529 суден під фальшивими прапорами
20:40 - Фондовий ринок відреагував на скасування мит Трампа
20:12 - Онлайн-покупки: 73% українців не завершують замовлення через "бар’єри" – дослідження
19:50 - В Україні 21 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
19:30 - Держагрореєстр перейшов у повну державну власність
19:15 - Угорщина заблокувала кредит на 90 мільярдів євро для України – FT
19:13 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на ТОВ "ВЕЙ ФОР ПЕЙ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
19:06 - Обійшли санкцій на 90 мільярдів доларів: FT розкрила тіньову мережу "Роснефти"
18:57 - Водій нардепа Лабазюка отримав підозру за відмову свідчити
18:55 - Штучний інтелект спричинив зупинку сервісу Amazon
18:49 - Grain from Ukraine: Пакистан отримав від України велику партію пшениці
18:25 - Свириденко розповіла, що вже виявив аудит "Енергоатома"
18:09 - Іспанія виділила 200 мільйонів євро на модернізацію енергетики та інфраструктури України
18:06 - "Київтеплоенерго" роз'яснило зміни у платіжках за опалення за січень
18:00 - Зроблено в Україні: в січні держава підтримала несировинний експорт на 5,2 млрд грн
17:55 - Нацбанк показав, яким буде курс долара і євро після вихідних
17:46 - У разі відмови заявку на "СвітлоДім" можна подати повторно – Мінрозвитку
17:25 - Молдова обмежила імпорт українського м'яса птиці – бізнес вимагає відповіді
17:20 - ОВА готують регіональні плани енергостійкості: ключові елементи
17:10 - Верховний суд США скасував глобальні мита Трампа
17:05 - Скасування "комуналки" у разі пошкодження будинку: профільний комітет ВР підтримав законопроєкт
17:00 - ДАР перейшов у повну державну власність
16:42 - Nvidia інвестує 30 млрд доларів в OpenAI – Reuters
16:30 - Україна продовжує постачати продовольчу допомогу в межах гуманітарних ініціатив: Пакистан отримав 1 850 тонн пшениці
16:30 - Як ШІ змушує переосмислювати програмування
16:29 - Російські чиновники закупили рекламу в Telegram на мільйони рублів, попри блокування
16:25 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг у 2025 році
16:15 - "Запоріжжяобленерго" налагодило виробництво трансформаторів


Більше новин