За січень держава заощадила 2 мільярди гривень завдяки Prozorro Market

07.02.2025 10:00 | Міністерство економіки України

За перший місяць 2025 року державні замовники закупили через Prozorro Market товари широкого вжитку на суму 16 млрд грн. При цьому вони заощадили майже 2 мільярди гривень. Для порівняння за весь попередній рік було заощаджено 4 млрд грн. 
Prozorro Market наразі активно використовують близько 13 тисяч замовників. Система пропонує широкий вибір товарів, необхідних для державних установ. Серед них – харчові продукти, офісне устаткування, товари для потреб оборони, шкільні автобуси, електроенергія тощо. Частину е-каталогу, що охоплює товари широкого вжитку, адмініструє державна установа «Професійні закупівлі». 
«У січні ми зробили електронний каталог Prozorro Market ще більш зручним. У ньому з’явились оновлені автоматизовані шаблони, які дозволяють завантажувати проєкт договору. Готуємо також рішення, яке дозволить зручно порівнювати ціни на товари. Результати січня демонструють ефективність змін: економія на товарах широкого вжитку, таких як харчі та енергоносії, становила 1,7 млрд грн, ще близько 300 млн грн замовники зекономили на лікарських засобах», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Завдяки активній залученості національного бізнесу та високій конкуренції Prozorro Market дозволяє не тільки економити бюджетні кошти. Е-каталог також робить публічні закупівлі значно швидшими. Замовники можуть придбати необхідні товари всього за 9 днів, оскільки у системі вже є перевірені постачальники, готова тендерна документація та шаблони договорів. Крім цього, Prozorro Market сприяє розвитку малого та середнього бізнесу, створюючи прозорі умови для співпраці підприємців із державою. 
«Prozorro Market забезпечує бізнесу рівний доступ до державних закупівель. Держава натомість отримує ширший вибір якісних товарів за конкурентними цінами. Наразі через е-каталог продають понад 5,5 тисяч постачальників. Кожен із них проходить ретельну перевірку, підтверджуючи свою доброчесність і релевантний досвід. Такий підхід гарантує замовникам якість товарів, прозорість закупівель та надійність контрагентів», – наголосив директор ДУ «Професійні закупівлі» Євген Якубовський. 
Загалом у 2024 році  державні замовники придбали через Prozorro Market товарів широкого вжитку на суму понад 41 мільярд гривень. Це вчетверо перевищило показник 2023 року. 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on a screen
Green and red arrows flashing
Money changes hands

- Fin.Org.UA

Новини

12:00 - Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики Національного банку щодо рівня облікової ставки 28 січня 2026 року
11:45 - В Україні попит на електромобілі впав на понад 20% за рік: найзатребуваніші моделі
11:39 - Наталію Бойко призначили виконувати обов’язки очільниці "Оператора ГТС"
11:10 - У Києві на добудову Шулявського мосту витратять 610 мільйонів гривень
11:03 - Яка нерухомість відноситься до об’єктів нежитлової нерухомості?
11:02 - Оформлені трудові відносини – це імідж соціально відповідальної компанії
11:01 - Офіс податкових консультантів: відповідаємо на питання, які цікавлять платників
11:00 - Основні напрями безбар’єрності
10:59 - Загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини у січні отримав понад 2,1 млрд грн ПДВ
10:57 - З 1 січня 2026 року стартувала Кампанія декларування доходів, отриманих у 2025 році!
10:56 - Важливий напрямок цифровізації держави – електронний кабінет
10:55 - Безбар’єрність – простір, у якому кожен має можливість жити, вчитися, працювати і самореалізовуватися
10:54 - Індія затримала іранські тіньові танкери, які знаходяться під санкціями США
10:53 - «TAX Control» – це про спільну відповідальність
10:37 - Приймання та обробка електронних документів ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності»
10:36 - Перед початком роботи роботодавець зобов’язаний поінформувати нового працівника про особливості трудової діяльності
10:34 - До уваги платників єдиного податку четвертої групи!
10:33 - Щодо користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану на території України
10:32 - Про оскарження ППР платник податків зобов’язаний повідомити контролюючий орган
10:30 - Зміна місцезнаходження платника: сплата податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску
10:29 - Хто і в який термін подає річну фінансову звітність
10:29 - Унікальний контракт №4 від ССО: найдовший термін підготовки в ЗСУ для цивільних
10:28 - Нерухоме майно на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях не оподатковується
10:28 - Дев’ять років склав середній вік нововвезених в Україну авто – дослідження
10:26 - Протягом звітного періоду дохід від підприємницької діяльності ФОПом на загальній системі оподаткування не отримувався: чи подавати декларацію?
10:25 - Яким чином перевірити достовірність довідки за формою № 34-ОПП в електронному вигляді?
10:24 - До уваги платників ПДВ!
10:22 - Податковий календар на 10 лютого 2026 року
10:21 - Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС)запрошує долучитися до сучасної професійної команди податкової служби
10:20 - Доступ до публічної інформації


Більше новин