Голова Комісії Руслан Магомедов: Система оподаткування ринку віртуальних активів має сприяти розвитку, а не обмежувати індустрію

06.02.2025 18:49 | Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Голова НКЦПФР Руслан Магомедов взяв участь у панельній дискусії: Криптовалюта, як нові гроші: легалізація, тренди та виклики 2025, яку організували Mezha.Media та «Економічна правда».

Руслан Магомедов розповів про бачення регулювання ринку віртуальних активів в Україні та роль Комісії, як потенційного регулятора: «Ми розуміємо золоту істину – для того, щоб бізнес розвивався, йому не потрібен регулятор. Регуляція потрібна для захисту інвесторів та учасників ринку від шахрайських дій і махінацій. Тому разом з представниками НБУ, профільного комітету ВРУ, а також Мінцифри доопрацьовуємо законопроєкт 10225. В його основі МІСА, але ми запозичуємо лише її бізнес-логіку та працюємо над адаптацією до українських реалій, без жорстких умов, які діють у ЄС».

Серед іншого, він закцентував на темі оподаткування ринку віртуальних активів: «Комісія не наполягає на конкретних цифрах щодо відсоткової ставки і нічого подібного не озвучувала, як це чомусь політизується в ЗМІ. Ми, зі свого боку, за економічно-виважений підхід, який розвиватиме індустрію. У нас також немає дискусій з Мінцифрою щодо відсоткової ставки. Це питання є компетенцією профільного комітету ВРУ та Міністерства фінансів, тому рішення буде за ними».

Руслан Магомедов резюмував, що Україна має унікальний шанс стати лідером крипто індустрії в Європі й для цього необхідно впровадити розумне та гнучке регулювання: «Наше завдання знайти консенсус між державою та бізнесом. Тож ми відкриті до діалогу з крипто спільнотою та будемо раді почути ваші ідеї».

Додамо, що свої пропозиції щодо регулювання ринку віртуальних активів ви можете надсилати на електронну пошту – va@nssmc.gov.ua.

Разом створюватимемо нові можливості для українського бізнесу!

Додати коментар

Користувач:
email:





Investors beware
Financial markets can be cruel
Risk and reward dance

- Fin.Org.UA

Новини

13:43 - Офіс податкових консультантів – безбар'єрна взаємодія з платниками податків
13:41 - Транспортний податок: зазначення коду за КАТОТТГ у рядку 8 заголовної частини податкової декларації
13:38 - Куди сплачуються авансові внески з ПДФО ФОП, яка здійснює роздрібну торгівлю пальним?
13:36 - Неприбутковою організацією отримано доходи від виконаних робіт, наданих послуг, продажу товарів: що з податком на прибуток підприємств?
13:34 - Чи виникає об’єкт оподаткування у разі виплати податковим агентом фізичні особі забезпечувальної суми за попереднім (не основним) договором купівлі-продажу нерухомого майна?
13:33 - До уваги суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями!
13:32 - Юридичною особою військовослужбовцю, який перебуває в зоні бойових дій, надана благодійна допомога в грошовій формі: що з оподаткуванням ПДФО та військовим збором?
13:30 - До уваги експортерів!
13:26 - Окремі категорії громадян мають право на пільги зі сплати плати на землю
13:22 - Безбар’єрність послуг: для оновлення персональних даних в ДРФО громадяни можуть подати заяву онлайн
13:20 - Від платників рентної плати за видобування нафти до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло 753,1 тис. гривень
13:18 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від юридичних осіб - платників податку на нерухоме майно майже 338,0 млн гривень
13:16 - Загальний фонд держбюджету: надходження від платників Дніпропетровщини перевищили минулорічні на 12,3 %
13:15 - Розвиток компетенцій та сучасний HR: делегація ДПС ознайомилася із досвідом Литви
13:15 - Україна продовжила антидемпінгове мито проти Китаю та почала нове розслідування
13:14 - Туристичний збір: громади отримали 112 млн гривень за 4 місяці
13:12 - Зафіксовано масову фішингову розсилку нібито від імені ДПС – не відкривайте шахрайські листи
13:11 - Зафіксовано масову фішингову розсилку нібито від імені ДПС – не відкривайте шахрайські листи
13:10 - SAF-T UA: ДПС провела відкритий вебінар для понад 1000 представників великого бізнесу
13:05 - Прозорість контролю, боротьба з тінню та міжнародне оподаткування: фокуси розмови із Німецько-Українською промислово-торговельною палатою
13:03 - Влада московія передумала фінансувати заміну старого цивільного флоту
13:00 - Інклюзивні по-справжньому. Як BAT Україна змінює культуру, а не лише правила
12:59 - Unlock the Secrets of the Universe with Astroma
12:54 - Unlock the Secrets of the Universe with Astroma
12:38 - У Запоріжжі "фірми зі зв’язками" освоїли мільярд на підземних школах – ЗМІ
12:30 - Два драйвери економіки на наступне десятиліття
12:25 - "Акумен" судиться з "Укренерго": вимагає 67 млн
11:58 - На Київщині викрили масштабне привласнення гумдопомоги
11:40 - ЄЦБ може підняти відсоткові ставки у червні вперше за майже 3 роки
11:30 - НБУ спільно з ЄБРР і Korn Ferry презентували скорингову модель самооцінки фінансових установ, дружніх до ветеранів та ветеранок


Більше новин