Імпорт автогазу обвалився до мінімуму з травня 2022 року

06.02.2025 14:49 | Економічна правда

У січні постачання скрапленого газу з-за кордону в Україну становило 46,3 тис.
тонн, що є найменшим показником з травня 2022 року. Про це повідомляє галузеве видання enkorr із посиланням на дані Консалтингової групи "А-95". Порівняно з груднем 2024 року відвантаження скоротилося на 35%, за аналогічний період минулого року – на 9%. "Низькі січневі показники імпорту частково обумовлені накопиченням ресурсу в грудні перед збільшенням акцизних ставок на продукт з початку 2025 року", – пояснили експерти. Лідерам у постачанні пального залишається "БРСМ-Нафта", яка минулого місяця імпортувала 8,1 тис.
тонн газу, що на 22% менше, ніж у грудні. Компанія зосередила свої постачання на Румунії, а саме з термінала Interport Gaz, звідки відвантажила 7,7 тис.
тонн ресурсу.
Решту привезла газовозами з ГНС Bialchem Group (Польща). З найбільших імпортерів найбільше скоротили постачання "Газтрон Україна" і група "Барс": на 90% і 72%, до 0,3 тис.
тонн і 0,48 тис.
тонн відповідно.
Також повністю відмовилася від імпорту "Вілле Форте", яка в грудні привезла по Дунаю 6,34 тис.
тонн газу. Зазначається, що через збереження високих цін на газ на заході все більше імпортерів переорієнтовують свої постачання на південь, частка якого у загальному імпорті продукту в січні становила рекордні 70%. При цьому закупівлі у Польщі скоротилися до найменшого показника з квітня 2022 року – 6,4 тис.
тонн.
Автомобільні постачання зменшилися на 53%, до 3,7 тис.
тонн, залізничні – на 45%, до 2,7 тис.
тонн. Зменшився імпорт ресурсу і з країн Балтії: з Литви – у 2,3 раза, до 5,9 тис.
тонн, з Латвії – у 3,8 раза, до 0,6 тис.
тонн. Нагадаємо: На початку 2025 року відбулося кілька етапів підвищення цін на пальне на українських АЗС через підвищення акцизів з 1 січня.

Додати коментар

Користувач:
email:





EU in turmoil
Populist waves across the bloc
What lies ahead?

- Fin.Org.UA

Новини

12:08 - До трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу
11:25 - Який алгоритм дій отримання документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, громадянина України через Портал Дія (мобільний додаток Портал Дія)?
11:21 - Транспортний податок: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 55,7%
11:20 - "Укрзалізниця" запускає новий регіональний поїзд
11:19 - Податкова знижка: за яких умов та за якими витратами можна отримати
11:17 - Модернізуємо Електронний кабінет разом!
11:04 - Мета запровадження системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)
11:03 - Чи переноситься граничний строк сплати податків і зборів, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день?
11:03 - Для стабілізації ринку праці після війни Україна має залучити 3 мільйона осіб – уряд
11:02 - У разі надання в оренду частини приміщень суб’єкт господарювання – власник нерухомого майна подає Заяву за ф. № 20-ОПП
11:01 - Терміни та порядок розгляду адвокатських запитів у контролюючих органах
10:59 - Як здійснюється зарахування коштів на єдиний рахунок та їх перерахування з єдиного рахунку?
10:58 - До уваги резидентів Дія Сіті!
10:57 - У якому розмірі встановлюються ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
10:56 - Який номер та символи фіскального чека, виданого РРО, необхідно вводити для пошуку в Реєстрі «Пошук фіскального чека»?
10:55 - За якою формою платники ПДФО подають заяву про відмову від застосування ПСП?
10:53 - Оподаткування ПДФО доходів, отриманих від продажу рухомого/нерухомого майна або у вигляді спадщини (подарунку): як визначається резидентський статус фізичної особи
10:51 - Чи оподатковується ПДФО сума коштів, яка виплачується ЮО – боржником згідно договору про відступлення права вимоги на користь ФО – нового кредитора?
10:49 - Як заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжної інструкції для зарахування коштів та сплати внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю?
10:47 - До уваги первинних водокористувачів!
10:46 - Платнику ПДФО згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін виплачуються аліменти: відображення у додатку 4ДФ до Розрахунку
10:45 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: особливості заповнення платниками, які планують здійснювати ЗЕД
10:43 - Рентна плата: за користування радіочастотами до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло 563,0 тис. гривень
10:42 - Рентна плата за користування надрами: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 39,4%
10:41 - ФОПи Дніпропетровщини спрямували до бюджетів громад майже 2,7 млрд грн єдиного податку
10:40 - «Зелений коридор» та податковий супровід: ДПС запровадила нові стандарти обслуговування ветеранів
10:36 - Додаток КІК до податкової декларації про майновий стан і доходи: деякі особливості заповнення
10:34 - Разом зміцнюємо економіку Дніпропетровщини: податкова служба підтримує ветеранське підприємництво
10:33 - Покровський Центр обслуговування платників Синельниківської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області тимчасово призупинив свою роботу
10:33 - Telegram оскаржує розпорядження уряду Індії про тимчасове блокування


Більше новин