Економіка Китаю почала відчувати наслідки торовельної війни з США
11:59 | Економічна правда
Китайська економіка у квітні продемонструвала ознаки уповільнення через загострення торговельної напруженості з США.
Про це пише The Wall Street Journal.
Видання зазначає, що показники промислового виробництва, роздрібної торгівлі та інвестицій у основний капітал погіршилися порівняно з березнем.
За даними Національного бюро статистики Китаю, промислове виробництво зросло на 6,1% у річному вимірі, що нижче за березневі 7,7%.
Роздрібні продажі піднялися на 5,1%, також повільніше, ніж місяцем раніше (5,9%).
Інвестиції в основні фонди зросли на 4% за січень-квітень, що нижче темпів першого кварталу — 4,2%.
Ці цифри охоплюють період, коли "торговельна напруга між США та Китаєм була на піку після запровадження президентом Трампом 2 квітня масштабних мит".
Хоча США та Китай згодом досягли 90-денного перемир’я, що частково знизило мита, економісти попереджають: китайська економіка все ще вразлива.
"Китайський експорт до США впаде на третину протягом наступних 12 місяців, якщо тарифи залишаться на нинішньому рівні", — прогнозує головний економіст по Китаю в Macquarie Group Ларрі Ху.
Попри тимчасове зростання експорту через "вікно можливостей", Пекін, ймовірно, відкладе нові стимули.
Проблеми виходять за межі торгівлі: уповільнення ринку нерухомості, слабкі споживчі витрати та дефляційний тиск.
Економісти наголошують, що без більш рішучих дій уряду, таких як посилене фінансування інфраструктури та соціальні реформи, досягти запланованого зростання у 5% буде складно.
Нагадаємо:
У неділю Китай оголосив про введення антидемпінгових мит у розмірі 74,9% на імпорт сополімерів POM, типу інженерного пластику, зі Сполучених Штатів, Європейського Союзу, Японії та Тайваню.
Адміністрація Дональда Трампа планує внести низку китайських компаній, що займаються виробництвом мікросхем, до експортного "чорного списку".