Американский "тарифний тайм-аут" призведе до зростання фрахтових ставок – аналітики
18:31 | Економічна правда
Транстихоокеанські перевізники, які бажають скористатися 90-денним тарифним тайм-аутом, ймовірно, зіткнуться з обмеженими пропускними можливостями, затримками та стрімким зростанням фрахтових ставок.
Про це пише видання The Loadstar.
Згідно з новим аналізом Sea-Intelligence Consulting, у Китаї знаходиться від 180 тис до 540 тис TEU вантажів.
"Вони утворили "вантажний пул" одразу після оголошення президентом США Дональдом Трампом про "день визволення" для тарифів 2 квітня", – говориться у статті.
"Ця оцінка ґрунтується на поширених повідомленнях про 30-40%-ве зниження кількості замовлень після введення тарифів.
А також на припущенні, що від 25% до 55% скасованих замовлень – це вантажі, які вже були вироблені і згодом зберігалися на митних складах і контейнерних терміналах в Китаї", – уточнює
У Sea-Intelligence також підрахували, що якби цей пул був доданий до звичайних транстихоокеанських вантажопотоків протягом решти днів цього місяця, це призвело б до сплеску попиту на 16%-48%.
У той час як при відвантаженні в травні і червні попит зріс би на набагато більш контрольовані 5%-16%.
При цьому американські імпортери намагатимуться перевезти якомога більше продукції до 14 серпня.
Нагадаємо:
Раніше повідомлялося, що бронювання контейнерних суден для перевезення вантажів з Китаю до США різко зросло після того, як країни оголосили 90-денне перемир"я щодо каральних тарифів.
Торгова розрядка вже призвела до заторів в китайських портах і на заводах, на розчищення яких можуть піти тижні.
Також повідомлялося, що китайська економіка у квітні продемонструвала ознаки уповільнення через загострення торговельної напруженості з США.
The Wall Street Journal.
зазначає, що показники промислового виробництва, роздрібної торгівлі та інвестицій у основний капітал погіршилися порівняно з березнем.
За даними Національного бюро статистики Китаю, промислове виробництво зросло на 6,1% у річному вимірі, що нижче за березневі 7,7%.
Роздрібні продажі піднялися на 5,1%, також повільніше, ніж місяцем раніше (5,9%).
Інвестиції в основні фонди зросли на 4% за січень-квітень, що нижче темпів першого кварталу — 4,2%.
Ці цифри охоплюють період, коли "торговельна напруга між США та Китаєм була на піку після запровадження президентом Трампом 2 квітня масштабних мит".
Крім того, повідомлялося, що попри зменшення гігантського мита на раніше дешеві товари з Китаю, тарифи можуть зруйнувати купівельні звички мільйонів американців.
"Незважаючи на полегшення від гігантського мита на раніше дешеві безмитні товари з Китаю, тарифи, які залишилися, все ще готові зруйнувати звички мільйонів американців, які купують товари на сайтах електронної комерції з наднизькими цінами", – говорилося у публікації CNN..