Міжвідомча робоча група щодо вступу в ЄС схвалила підготовлені Мінекономіки пропозиції щодо законодавства про публічні закупівлі
06.05 16:15 | Міністерство економіки України
Під головуванням Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної відбулося друге засідання Міжвідомчої робочої групи, що координує переговорний процес щодо вступу України до Європейського Союзу. Міністерство економіки на засіданні представляли Перший заступник міністра Олексій Соболев, заступник міністра-торговий представник України Тарас Качка, заступник міністра Андрій Телюпа.
«Україна вже готується та очікує на необхідні кроки від колег з Європейського Союзу щодо відкриття Першого переговорного Кластера – для цього рішення, з нашого боку виконані усі необхідні передумови. Хочу наголосити, що всі ті стратегічні документи, які ми розглядали, були напрацьовані у рекордно короткі терміни. На кожному кроці ми працювали разом із Європейською Комісією, що дозволило уніфікувати позиції та сформувати спільне бачення. Дякую всім, хто долучився до роботи над цими ключовими документами, вже зараз ми маємо високу оцінку наших спільних зусиль від партнерів», – зазначила Ольга Стефанішина під час засідання.
У межах засідання учасники розглянули та схвалили проєкти трьох стратегічних дорожніх карт — «Верховенство права», «Реформування державного управління», «Функціонування демократичних інституцій», а також План заходів щодо захисту прав осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України. Україна формує свою переговорну позицію щодо Кластеру 1 «Основи вступу до ЄС», що враховує відповідні дорожні карти. Важливою складовою Кластеру 1 «Основи вступу до ЄС» є трансформація сфери публічних закупівель відповідно до стандартів та права ЄС.
Плани щодо їх втілення підготувала робоча група Міністерства економіки під керівництвом заступника міністра Андрія Телюпи. Підходи, які запропонувала група, базуються на європейських практиках та враховують норми директив ЄС. Зокрема, йдеться про зміни, закладені у законопроєкті №11520, що вже був узгоджений у першому читанні та проходить оцінку на відповідність праву ЄС.
«Під час цієї роботи ми врахували всі зобов’язання України в межах Угоди про асоціацію. Підхід, який ми сформували, дозволяє перейти до наступного етапу технічної оцінки відповідності національного законодавства acquis ЄС», — наголосив Андрій Телюпа.
Засідання Міжвідомчої робочої групи проходило за участі профільних міністерств та народних депутатів. Рішення, ухвалені під час зустрічі, є ключовими для відкриття переговорів про членство України в ЄС за Кластером 1.