Україна запрошує ОЕСР долучитися до розробки Промислової стратегії, — Юлія Свириденко на зустрічі з Матіасом Корманном
06.05 16:32 | Міністерство економіки України | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації
Україна запрошує Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) долучитися експертно до розробки Промислової стратегії України. Про це зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та представників Уряду Україні із Генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманном в Києві 6 травня 2025 року.
«Підтримка національного виробника із фокусом на виробництві товарів із високою доданою вартістю та розвиток промисловості є одним з пріоритетів роботи українського Уряду. Прагнемо вийти на такий же рівень переробки в структурі економіки, як в інших країн OECD — 20–25%. Переконана, що ваша експертиза в індустріальній політиці цьому сприятиме», — зазначила Юлія Свириденко.
Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України подякувала ОЕСР за підготовку Економічного огляду України та відзначила тотожність поглядів експертів ОЕСР та українського Уряду на пріоритети розвитку економіки нашої країни.
Зокрема, у звіті OECP відзначили кілька ключових напрямків, на яких має сконцентруватися Україна:
Забезпечення макроекономічної стабільності;
Підтримка фіскальної стійкості;
Збільшення спроможності людського капіталу;
Залучення інвестицій і розширення експорту.
«Це цілком відповідає й нашим урядовим пріоритетам», — підкреслила Юлія Свириденко.
Як зазначила Юлія Свириденко, значний поштовх для залучення інвестицій могла б дати перекласифікація групи ризиків України за OECD Country Risk Classification — з групи 7 до групи 6.
«Такий крок зробить страхування ризиків значно доступнішим», — підкреслила Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України.
Довідково:
ОЕСР – міжнародна організація, яка об’єднує економічно розвинені країни світу та визначає глобальні стандарти у сфері економічної політики, інвестицій, торгівлі та фінансів. Участь у програмах ОЕСР відкриває для країн додаткові можливості щодо залучення міжнародних інвестицій та фінансової допомоги. За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ разом з МВФ та Світовим банком.